Jalgpalli MM-i penaltiseeriaid on haaramas veider trend. Kas horvaadid teadsid seda ette?

 (10)
Jalgpalli MM-i penaltiseeriaid on haaramas veider trend. Kas horvaadid teadsid seda ette?
Venemaa väravavaht Igor Akinfejev istub nukralt maas. Venemaa pidas MM-il kaks penaltiseeriat - üks lõppes võidu, teine kaotusega. Esimesel puhul löödi teisena, teisel puhul esimesenaFoto: Chine Nouvelle, SIPA/Scanpix

Kuigi varasemalt on erinevad teaduslikud uuringud näidanud, et penaltiseeria võidab 60-protsendilise tõenäosusega löömist alustav meeskond, siis viimased kaks MM-finaalturniiri on läinud sellele trendile totaalselt vastupidises suunas.

Nimelt on viimased kuus MM-finaalturniiril peetud penaltiseeriat lõppenud hoopis selle meeskonna võiduga, kes lööb teisena - sealhulgas kõik neli selle MM-i penaltiseeriat.

Tähelepanelikumad vaatajad võisid ka Horvaatia ja Venemaa veerandfinaali ajal näha, et mündiviske võitnud horvaadid said valida, kas löömist alustavad nemad või venelased - ning Luka Modrić andis kõhklemata esimese löögi õiguse Venemaale.

Omapärasel kombel näib penaltiseeriate statistika MM-idel käivat pendlina edasi-tagasi - enne praegust kuue penaltiseeria pikkust jada võitis koguni üheksa penaltiseeriat järjest (!) meeskond, kes löömist alustas.

Kõigi 30 MM-finaalturniiridel peetud penaltiseeria peale kokku on statistika sealjuures täiesti võrdne: 15 seeriat on võitnud löömist alustav meeskond, 15 seeriat teisena löönud tiim. On siis üldse kellelgi psühholoogiline eelis või mitte?