Päeva varasemad kohtumised möödusid tasavägiselt.

A-alagrupis alistas Slovakkia 3:1 Prantsusmaa. Kolmanda värava viskasid slovakid tühja väravasse mängu viimastel sekunditel, kui Prantsusmaa üritas maruliselt viigiväravat. Pealevisked Slovakkiale 28-14. Kolm resultatiivsuspunkti teenis David Buc.

Slovakkia - Prantsusmaa mängu väravad:

B-alagrupis kohtusid USA ja Läti. Ameeriklased olid meie lõunanaabritega püstihädas ja võitsid alles lisaajal 3:2. Teise kolmandiku alguses, 24. minutil läks Läti Andris Džerinši väravast juhtima 2:1, ent USA viigistas kolmandikaja lõpus, 38. minutil. Tabamuse autoriks Colin White.

Lisaaja esimesel minutil jäi Läti arvulisse vähemusse ning USA kasutas ülekaalu ära. Mängu sangariks tõusis Cam Atkinson.

USA on üks kolmest meeskonnast, kes püsib MM-il kaotuseta. A-alagrupis on seni kaotusi vältinud Rootsi ja Venemaa.