Inglismaale piisas viigist, kuid väravaterohkes kohtumises suudeti Horvaatia alistada 4:2.

Horvaatia läks mängu küll viiendal minutil juhtima aga seejärel haaras initsiatiivi Inglismaa. Scholes ja Rooney viisid vaheajavileks inglased juhtima. Teisel poolajal lõi Rooney seisuks juba 3:1 ning mäng oli sisuliselt tehtud.

Peale Tudori täpset pealööki tekkis veel korraks mängu pinge aga Lampardi tabamus pani kõik paika.

Inglismaa — Horvaatia 4:2 (2:1)
Scholes 40., Rooney 45., 68., Lampard 79. / N.Kovac 5., Tudor 73.
Inglismaa:
James; Gary Neville, Terry, Campbell, Ashley Cole; Scholes (King 70.), Lampard (Phil Neville 84.), Gerrard, Beckham; Owen, Rooney (Vassell 72.).

Horvaatia:
Butina; Šimic (Srna 67.), Robert Kovac (Mornar 46.), Živkovic, Šimunic; Rosso, Tudor, Niko Kovac, Rapaic (Olic 55.); Šokota, Pršo.
Kohtunik:
Pierluigi Collina (ITA)

Inglismaa sai grupis Prantsusmaa järel kuue punktiga teise koha ja kohtuvad veerandfinaalis Portugaliga.