Inglismaa koondis on penaltiseeriaks viis meest välja valinud

 (3)
Harry Kane (Inglismaa) realiseeris teise penalti
Harry Kane (Inglismaa) realiseeris teise penaltiFoto: IVAN ALVARADO, Reuters/Scanpix

Kui Inglismaa ja Kolumbia tänane MMi kaheksandikfinaal peaks jõudma penaltiseeriani, on inglastel viis lööjat juba teada, kirjutab ajaleht Daily Mail.

Lisaks Harry Kane`ile, kes on sel MMil kaks penaltit juba realiseerinud, peaks lööma minema Kieran Trippier, Jesse Lingard, Jordan Henderson ja Ashley Young. Kõik nimetatud mehed soovisid vabatahtlikult, et neile penaltiseerias võimalus antaks.

Neist Young on varem Inglismaa koondise penaltiseerias korra kaasa löönud ja eksinud. See juhtus 2012. aasta EMi veerandfinaalis, kus kaotati penaltidega Itaaliale. Ka Liverpooli kapten Henderson oli toona Kiievis väljakul, kuid karistuslöökide seerias ei osalenud.

"Mina tahan kindlasti ühte penaltit lüüa," sõnas Manchester Unitedi mängumees Lingard Daily Mailile. "Miks mitte? Penaltit lüües on alati pinge, kuid ma läheksin seda väga hea meelega lööma."

Inglismaa koondise viimane võit penaltiseerias pärineb 1996. aasta koduselt EMilt, kui veerandfinaalis alistati Hispaania. Pärast seda on inglased suurturniiridel penaltidega kaotatud Saksamaale (1996), Argentinale (1998), kahel korral Portugalile (2004, 2006) ja Itaaliale (2012).

Inglismaa ja Kolumbia kaheksandikfinaal algab täna õhtul meie aja järgi kell 21.00.