Iirlased astusid Aafrika meistri vastu teatavasti nõrgendatud koosseisus — lahkhelide tõttu treeneriga lahkus vahetult enne MM-i algust meeskonnast Roy Keane.

Esimesel poolajal dikteeris mängu käiku Kamerun ning 39. minutil õnnestus Patrick Mbomal ka värav lüüa.

Peale vaheaega aga muutus mängupilt täielikult. Iirimaa haaras kindlalt initsiatiivi ja suutis peagi ka viigistada. 52. minutil lõi Matt Holland seisuks 1-1.

Iirlastel oli võimalusi kohtumine enda kasuks pöörata, kuid aafriklastel oli mitmel korral ka õnne. Korra suutis väravavaht päästa palli otse väravajoonel, Robbie Keane löök tabas posti.

Kohtumine lõppes viigiliselt 1-1.

Iirimaa — Kamerun 1-1 (0-1)