Tšiilile tõid väärt võidu Edardo Vargase 20. ja Charles Aranguizi 43. minuti tabamused.

Hispaaniast sai esimene valitsev maailmameister, kes ei suutnud kahes esimeses alagrupimängus punktiarvet avada. Avavoorus olid Vicente del Bosque hoolealused kaotanud 1:5 Hollandile. Lisaks ei ole suutnud hispaanlased 180 minutiga lüüa ainsatki väravat mängust - Hollandi mängus sündis nende tabamus penaltist.

Pärast kahte mängu on edasipääsejad B-alagrupis seega selged. Hollandil ja Tšiilil on 6 punkti, Hispaanial ja Austraalial 0 punkti. Alagrupi võitja selgitavad välja Holland ja Tšiili omavahelises mängus.

Päeva kolmandas kohtumises on vastamisi Kamerun ja Horvaatia - esimene kaotas avakohtumise Mehhikole 0:1, teine Brasiiliale 1:3.