Kovaci hinnangul jättis Nishimura avapoolajal Neymarile punase kaardi andmata, kui ründetäht virutas künnarnukiga Luka Modricile, ja kinkis brasiillastele penalti, kui Fred kukkus Dejan Lovreni kerge puute peale.

"Kui see oli penalti, siis me võime jalgpalli mängimise kohe pooleli jätta," kritiseeris Kovac, vahendab Daily Mail. "Mängime siis kohe korvpalli. See oli tõeliselt häbiväärne. Räägime austusest, kuid Horvaatia vastu polnud mingit austust."

"Kui MMi alustatakse niiviisi, siis me võime kohe koju minna," kurjustas Kovac.

Horvaatia juhendaja hinnangul oli Nishimura väga halb valik peakohtunikuks, sest just jaapanlane andis 2010. aasta MMi veerandfinaalis brasiillasele Felipe Melole punase kaardi, kui Brasiilia kaotas Hollandile 1:2.

Horvaatia asus maailameistrivõistluste avamängus juba 11. minutil Marcelo omaväravast juhtima, kuid 29. ja 69. minutil vastas väravatega Neymar ning 89. minutil Oscar.