Homod andsid Itaalia ründeässa kommentaarile vastulöögi

 (18)
Homod andsid Itaalia ründeässa kommentaarile vastulöögi
AFP/Scanpix

Homodest Jalgpallifännide Ühendus peab Itaalia jalgpalliässa Antonio Cassano kommentaari, kus mees avaldas lootust, et koondises homosid pole, idiootlikuks.

Cassano võttis teemal sõna pärast viigimängu Hispaania vastu. Sõnavõtt langes meediamaailma terava pilgu alla ning ründeäss vabandas öeldu pärast.

"Fakt, et ta geiteemal üldse sõna võtab, on väga veider. See lihtsalt tundub väga idiootliku avaldusena," lausus Homodest Jalgpallifännide Ühenduse esimees Chris Basiurski.

"Kui teda tõesti pole valesti tsiteeritud, siis peaks UEFA ning Itaalia jalgpalliliit öeldut menetlema, nagu oleks Cassano lootnud, et koondises musti mängijad pole," lisas Basiurski. "Me ei taha, et meid eraldi koheldakse, kuid loodame, et seda menetletakse sama moodi, nagu oleks mängija teinud rassistliku kommentaari."

"Inglismaa kapten kaotas oma töö, kuna ütles midagi väidetavalt ning peab nüüd kohtuid mööda jooksma," vihjas Basiurski John Terry rassistlikule kommentaarile. "Inimesed ütleksid, et see on ülereageerimine, kuid mina nii ei arva."

SAMAL TEEMAL: Itaalia jalgpallitäht ajas homod marru