Hispaania korvpallikoondis pühkis Leedu saalist minema

 (35)
Vahe 50 punkti!
Rio Olympics Basketball Men
Hispaania surus Leedu vastu põrandatFoto: Charlie Neibergall, AP

Rio olümpiamängude meeste korvpalliturniiril sai ülisuure kaotuse kirja seni täiseduga olnud Leedu, kes langes Hispaaniale koguni 50 punktiga - selg-vastu-seina olukorras olnud hispaanlased said kirja 109:59 võidu.

Kolme võidu järel juba edasipääsu taganud leedukad ei olnud vähemalt näiliselt mänguks korralikult valmis ning jäid suurde kaotusseisu juba avaminutitega. Kohtumise edenedes vahe ainult suurenes ning väljakult koguni 57-protsendilise tabavusega visanud Hispaania seilas lihtsa võiduni.

Üleplatsimehena kogus hispaanlaste tsenter Pau Gasol 23 punkti, 5 lauapalli ning 5 resultatiivset söötu (kolmepunktiviskeid 5/5!), Nikola Mirotic lisas 17 silma. Leedu poolelt jäi Mindaugas Kuzminskase arvele samuti 17 punkti, Mantas Kalnietis lisas 16 punkti. 10 lauapalli kogunud Jonas Valanciunase punktiarve jäi aga sootuks avamata.

B-alagrupis on Leedu hoolimata kaotusest endiselt esikohal. Õhtu esimeses matšis kahe lisaaja järel Brasiilia alistanud Argentina on teine, järgnevad Horvaatia, Hispaania, Brasiilia ja Nigeeria. Horvaatia ja Nigeeria matš on täna veel ees.