Kui võrrelda, kuidas meeskonnad hakkasid kaitses vastaseid vastu võtma, siis oli taktikas suur vahe. Kui Prantsusmaa tuli rünnakule, oli neil vastas üks või kaks meest, aga Nigeeria rünnaku puhul oli mõnikord kaitses isegi kuus prantslast.

Brasiilia maailmameistrivõistluste puhul tuleb silmas pidada ka seda, et keegi ei suuda selles kuumas kliimas kõik 90 minutit pressida. Kes teeb seda efektiivsemalt lühikese perioodi jooksul ning panustab sel hetkel võitlusse ja rünnakule, naudib lõpuks ka edu.

See toimub ehk 5-10 minutit, siis võetakse jälle natuke rahulikumalt. Väikesed nüansid saavad mängus määravaks ja see on viimastel aegadel harjumuseks saanud trend.

Kui tänast mängu kokkuvõtvalt vaadata, siis oli vigade arv suhteliselt võrdne, palju rikkumisi ei tehtud. Nigeeria oli üllatavalt pehme, natuke agressiivsemad ja valusamad vead olid prantslaste poolt tehtud ning see tõi neile ka veidi edu.