Halliku vabavisked tõid Falcole dramaatilise võidu Kanguri endise tööandja üle!

 (11)
Reinar Hallik Szombathely Falco vormis
Reinar Hallik Szombathely Falco vormisFoto: falcokc.com

Eesti korvpallikoondislane Reinar Hallik oli täna võistlustules FIBA Europe Cupis, kus ta oma koduklubi Szombathely Falco väärt 75:73 (21:23, 15:11, 21:18, 18:21) võiduni Pallacanestro Varese üle aitas.

Falco teadis, et kui nad C-alagrupis veel edasipääsulootusi hellitada tahavad, siis vajavad nad täna koduplatsil võitu.

Neid lootuseid kustutas aga pisut tõsiasi, et kuu alguses olid nad Varesele võõral väljakul 94:71 alla jäänud. Täna see tulemus aga enam ei lugenud ja kohtumine Ungaris kestis pidevas punkt-punkti lahingus.

Hallik rassis lõpuks väljakul 18 ja pool minutit, saades selle jooksul kirja 7 punkti (vabavisked 2/2, 2-punkti visked 1/2, kolmesed 1/4) ja 6 resultatiivset söötu.

Eriti oluliseks osutus eestlase panus mängu viimastel sekunditel, kui Hallikule 18 sekundit enne lõpusireeni kõlamist viga tehti. Seepeale sai mängumees minna vabaviskejoonele, kust ta 73:73 seisul mõlemad korrad ka tabas. Kuna Varese oma viimast rünnakut realiseerida ei suutnud, osutusidki just Halliku punktid otsustavadeks, mis Falcole 75:73 võidu tabelisse tõid!

Falco on nüüd 5 mängust kogunud 7 punkti, misläbi Varesega 3.-4. kohta jagatakse. Tabeli tipus jätkavad pärast tänast Södertälje Kings ja Base Oostende, kellel kirjas 8 silma. Tänases matšis alistas Södertälje tugeva lõpuga Oostende 71:54.

Viimases ja otsustavas kohtumises läheb Falco vastamisi Base Oostendega.