Cavani avas mänguskoori juba 7. minutil, lüües pooleldi pea, pooleldi õlaga väravasse Luis Suareze täpse tsenderduse. Uruguay tõmbas värava järel kaitse totaalselt lukku ega kinkinud Portugalile avapoolajal enam ühtegi hiilgavat väravavõimalust.

Mäng sai jälle elu sisse 55. minutil, kui Pepe nurgalöögist peaga seisu 1:1 viigistas. Lootus mängu pööre tuua püsis Euroopa meistritel aga vaid seitse minutit, sest juba 62. minutil lõi Cavani kiirrünnaku lõpetuseks 2:1. Vaid kahest söödust piisas, et pall väravavahialast Pariisi Saint-Germaini ründajani toimetada.

74. minutil pidi Cavani vigastuse tõttu väljakult lahkuma. Portugal pani Sotši 44 873-pealise publiku ees Uruguayle marulise surve peale, kuid sihile enam ei jõudnud. Viimasel minutil toodi ka väravavaht Rui Patricio nurgalöögiks peapalli noolima ning korraks oli õhus kahtlus, et pall puutus Uruguay mängija kätt, kuid kohtuniku vile vaikis. Korduski näitas, et rohkem oli tegu Rui Patricio enda kui uruguailase käega.

Veerandfinaalis kohtub Uruguay Prantsusmaaga, kes päeva esimeses mängus alistas 4:3 Argentina.