FOTOD: Venemaa lõi EMi põnevusmängus Inglismaa vastu viigivärava lisaminutitel!

(110)
Eric Dier (Inglismaa) lõi karistuslöögist 1:0
Eric Dier (Inglismaa) lõi karistuslöögist 1:0AFP

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri teine võistluspäev lõppes suurepärase vaatemänguga, kui Venemaa võitles lisaminutite väravaga Inglismaa käest välja 1:1 viigi.

Inglased olid küll kogu mängu vältel aktiivsemaks pooleks, kuid avapoolajal jättis soovida nende võimaluste realiseerimine.

Väravat pidi publik ootama kuni 73. minutini, aga seevastu tuli siis väga ilus tabamus - Tottenhami poolkaitsja Eric Dier saatis palli otse karistuslöögist Igor Akinfejevile püüdmatult võrku.

Venelased ei andnud aga alla - kohtumise teisel üleminutil kerkis väravaesises võitluses kõige kõrgemale nende kapten Vassili Berezutski, kelle peapalli lõi väravajoonelt võrku Deniss Glušakov.

Sama grupi esimeses mängus alistas Wales täna Slovakkia 2:1, mis tähendab, et avavooru järel juhib gruppi kolme punktiga just Wales.

Jalgpalli EM: Inglismaa - Venemaa
Rasmus Raidla, Lille: Tribüünid Stade Vélodrome'il on juba sisuliselt tühjad. Ootama on jäänud veel Venemaa fännid, keda ilmselt nii kaua siin ka hoitakse, kuni inglased ohutus kauguses on. Sellega aga tänane EMi päev ka lõpeb ja tõmbame otseblogiga otsad kokku ka meie. Homme taas kolm uut põnevat mängu ootamas ja siis tasub end taas Delfi lainele seada. Uute kohtumisteni!
Rasmus Raidla, Lille: Mis veel tribüünilt vaadates ehk huvitav oli, et kirjutuslauata jäänud Vene ajakirjanikud käitusid sisuliselt nagu fännid ja ei häbenenud vahetult Inglismaa poolehoidjate kõrval viigiväravat tähistamast. Õnneks lahutas kahte osapoolt aga kõrge aed ja olukord ei eskaleerunud.
Rasmus Raidla, Lille: Inglismaa fännid jäid pärast viigiväravat väga vait ja ega neid süüdistada ka saa, lõppenud mäng paistis küll pärast juhtima minemist kindlalt neile kuuluvat.
Rasmus Raidla, Lille: Sai isegi Dieri värav ka tribüünilt videosse jäädvustatud. Proovib selle nüüd mingil viisil ka süsteemi üle kanda.
Rasmus Raidla, Lille: Suurepärane mäng taas nähtud! Arusaadavalt olid pärast lõpuvilet suuremas rõõmujoovastuses venelased. Mõned Venemaa fännid pääsesid korraks ka Inglismaa tsooni lippe varastama ja paari hoopi virutama, aga see olukord lahendati kiirelt turvatöötajate poolt ära.
Gunnar Leheste: See mäng oli nii kindlalt Inglismaa käes. Meeste näod on sellised, nagu oleks äsja veerandfinaalis tappa saanud. EM on ikka tõesti üllatusterohkelt alanud. Ei ole just maailma suurim Venemaa fänn, aga mängu lõpplahendus pani kulmu kergitama küll. Tabeliseis: 1. Wales 3 punkti, 2. Venemaa 1, 3. Inglismaa 1, 4. Slovakkia 0. Venemaa mängib 15. juunil Slovakkiaga, Inglismaa päev hiljem Walesiga.
Raul Ojassaar: Ja mäng on ühtlasi ka läbi! Inglismaa jaoks väga-väga valus värav, aga Venemaa võttis viimasel minutil tati ja tahtejõuga oma viigipunkti ära. Inglastel pole aga liialt põhjust muretseda - mängupilt oli igati asjalik.
Raul Ojassaar: Venemaa viigistab! Venelaste kapten Vassili Berezutski tõuseb tsenderduse ajal kõige kõrgemale ning saadab kaarpalli tagumise nurga poole, kust Glušakov selle sisse suunab!
Gunnar Leheste: Staadionilt on kosta esimest "pauku". Selliseid väikseid vidinaid on turvakontrollil pea võimatu tribüünilt eemale hoida.
Raul Ojassaar: Venelased pole veel alla andnud, kuigi kolm lisaminutit käivad. Nurgalöök.
Raul Ojassaar: Seekord saab oma löögijalga katsetada Harry Kane, kuid tema üritus kihutab üle värava.
Raul Ojassaar: Inglismaale veel üks karistuslöök. Kas Dier saab taas proovida?
Gunnar Leheste: See värav peaks natuke ka inglaste kaklushimu maha võtma. Filigraanne sooritus Dierilt! Selliste "uute tegijate" üle on ainult hea meel! Nagu näha oli, siis läks ta ka ise esimesena ühte fotograafi kallistama. "Tee ikka minust ka pilti, kõik lehed kirjutavad homme ainult minust!"
Raul Ojassaar: Inglismaa teeb huvitava vahetuse: Wayne Rooney teeb väljakul ruumi Jack Wilshere'ile.
Raul Ojassaar: Tottenhami mees saadab palli 18 meetri pealt suurepärase löögiga lati alla ning Akinfejev on alistatud! Suurepärane "mask" ka Gary Cahillilt, kes palli teekonnalt viimasel hetkel eest ära tuli.
Raul Ojassaar: Inglismaa läheb seda mängu viimaks juhtima! 73. minutil Eric Dier, otse karistuslöögist!
Raul Ojassaar: Kuidas pall väravas ei maandunud!? Inglismaa poolkiire rünnaku lõpetuseks pääseb Rooney 13 meetri pealt täiesti vabalt löögile ning Akinfejev tõrjub palli vastu latti! Tagasipõrkunud palli saadab Lallana veel posti, kuid tema oli juba suluseisus.
Raul Ojassaar: Inglased on nüüd pisut krampi jäänud. Venemaa tunnetab oma võimalust.
Gunnar Leheste: Umbes 60. minuti paiku hakkasin kahetsema, et olin endal ennustuses pannud Venemaa 2:1 võidu. Mängus, kus nii palju on tegelikult kaalul, ei lähe ju tavaliselt eriliseks andmiseks. Mis mul ometi arus oli!?
Raul Ojassaar: Smolovi kaval siseküljelöök kerib väga pinevalt tagumise nurga poole, kuid lendab lõpuks siiski pisut väravast mööda. Venemaa näitab end aeg-ajalt väga ohtlikuna.
Raul Ojassaar: Gary Cahill võtab enda nimele selle mängu esimese kollase kaardi, võttes keskväljal maha Artjom Dzjuba.
Raul Ojassaar: Venemaal oli kaks päris lootustandvat nurgalööki järjest. Inglismaa on sellest hoolimata mänguohje veel enda käes hoidmas.
Raul Ojassaar: Hea võimalus Inglismaale - Sterling teenis karistusalast vasakult poolt karistuslöögi, mille Kane ohtlikult väravaesisele saatis, kuid pall põrkas Venemaa jaoks õnnelikult.
Raul Ojassaar: Venelased on teist poolaega alustanud aktiivselt ning tunduvalt paremini kui seda tehti avapoolajal.
Rasmus Raidla, Lille: Praegu aga taas internetita tribüünile. Loodame põnevat teist poolaega ja küll siis pärast lõpuvilet annan taas teada, mis emotsioonid Marseille'is valitsevad!
Rasmus Raidla, Lille: Kuna mitme Inglismaa fänniga täna sisuliselt 12-tunnise reisi kaasa tegin, juhtus teekonnal ka palju põnevat. Värvikatest seikadest ja juttudest kirjutan pikemalt lähiajal.
Rasmus Raidla, Lille: Umbes 15-20 minutit hiljem aga staadionile jõuti ja atmosfäär on igatahes võimas. Ütleks, et inglaste laul kaigub kordades valjemini, kui näiteks eile prantslaste oma.
Rasmus Raidla, Lille: Palju Inglismaa fänne jäi avavileks ka hiljaks, kuna Lyon-Marseille rongi "saboteeriti" ning suhteliselt kohe sõidu alguses sai selgeks, et sõiduvahendil oli elektrikaabel läbi lõigatud. Inglased nentisid küll, et "F*cking Russians," aga seda versiooni ise pigem ei usuks ja seega ka ei kinnita.
Raul Ojassaar: Teine poolaeg sai avavile!
Rasmus Raidla, Lille: Pisut uudiseid kohapealt ka. Renoveeritud Stade Vélodrome näeb küll võimas ja uhke oma 67 000 istmega välja, aga meediale on siin võrreldes Stade de France'iga kordades vähem kohti. Nii ongi paljud ajakirjanikud, sealhulgas näiteks siinkirjutaja ja mitmed venelased, hetkel kirjutamislauata ja kuna ka internetiühendus on pressitribüünil ilma kaablita kehvake, siis saab sissekandeid teha vaid siseruumidest.
Raul Ojassaar: Inglismaa koondise avapoolaeg oli ka statistika põhjal võimaluste loomise osakonnas suurepärane. Nüüd on ründajate teha, et šansid ära kasutada.https://twitter.com/OptaJoe/status/741719223962066944
Raul Ojassaar: Ka Inglismaa ajakirjanikud on omade mänguga rahul - olenemata sellest, et väravat veel löödud pole.https://twitter.com/philmcnulty/status/741718087792271360
Gunnar Leheste: Akinfejev on näidanud, et tema alistamiseks on vaja inglastel täna midagi esmaklassilist teha. Need kohad on inglastel ju tegelikult olemas, kust skoori teha, aga lihtsalt sihik ei ole veel nii hea, et see pall väravavahist mööda läheks. Venelastel sellise mänguga muidugi turniiril kaugele edenemist loota pole.
Raul Ojassaar: Esimene poolaeg on Marseille'is lõppenud! Inglismaa null, Venemaa null, kuid mäng on olnud kütkestav. Inglismaa oli avakolmveerandtunni põhjal pisut ohtlikum, kuid rünnakute lõpetamine jättis neil soovida.
Raul Ojassaar: Inglased ähvardavad ja ähvardavad. Venemaa on kaitses hädas, aga päästev poolajavile pole enam kaugel.
Raul Ojassaar: Nüüd on koostöö vastupidine - Alli kena eeltöö leiab Rooney, kuid löök lendab Akinfejevile mugavalt ning tõrje on kindel.
Raul Ojassaar: Rooney suurepärane sööt Alli suunas teenib inglastele nurgalöögi.
Raul Ojassaar: Harry Kane pani palli väravasse, aga suluseisulipp oli juba enne seda püsti.
Raul Ojassaar: Lallana pääseb taas karistusala seest löögile, kuid pall veereb meetri jagu mööda.
Raul Ojassaar: Võrreldes esimese kümne minutiga on mäng pisut maha rahunenud. Mõlemad tiimid, aga eriti Venemaa on oma kaitsemängu parandanud.
Raul Ojassaar: Venemaa saab ka vahelduseks rünnata ning kaitsja Ignaševitš saab ka peaga karistuslöögi järel proovida, kuid saadab palli otse Joe Hartile sülle.
Raul Ojassaar: Kui eile oli Arsene Wenger jälgimas Prantsusmaa - Rumeenia mängu, siis täna on Arsenali peatreener Marseille'is jälgimas Inglismaa ja Venemaa heitlust.https://twitter.com/UEFAEURO/status/741709007472218113
Raul Ojassaar: Smalling pääseb Kane'i nurgalöögist peaga proovima, kuid Akinfejev on valvel.
Raul Ojassaar: Dele Alli saab peaga palli ohtlikult suunata, kuid ei taba väravat. Mängu esimese üheksa minuti jooksul on action'it olnud mõnusalt!
Raul Ojassaar: Lallana pääseb kastis väga lihtsalt löögile ning Akinfejev peab väravas ka esimest korda tõsiselt sekkuma. Algus on olnud tempokas!
Raul Ojassaar: Joe Hart teeb varakult päris äreva eksimuse, kui lööb käest palli otse vastu Chris Smallingut, kuid inglaste õnneks ei olnud ühtegi venelast olukorda ära kasutamas.
Raul Ojassaar: Dele Alli teeb mängu esimese pealelöögi, kuid karistusala joone juurest teele saadetud löök läks pisut üle jala ning maandus tribüünil.
Raul Ojassaar: Mäng algas!
Raul Ojassaar: Venemaa ei ole viimasel ajal EM-idel väga hea kaitsega silma paistnud - viimasest 15 mängust vaid kaks "taga nulli":https://twitter.com/OptaCan/status/741701799174770689
Raul Ojassaar: Kahed võimsad hümnid on kuulatud. Kõik on valmis suureks mänguks!
Meelis Naudi: Vardy väljajäämine algkoosseisust tekitab küsimusi. Nii mõnigi inglaste poolehoidja oleks jätnud hoopis Rooney pingile...  https://twitter.com/ella_nyc/status/741703817234911232
Meelis Naudi: Fännid: