Poolfinaali avavaatuse Tartus nelja punktiga võitnud (68:64) Rocki parimad olid täna Evaldas Žabas 18 ja Tanel Sokk 17 punktiga. Just need mehed tõid lõpuminutitel ka Rocki viimased 10 punkti. Valmiera poolel kogus ekskalevlane Armands Škele 21 punkti.

Tartu meeskond võitis avaveerandi 22:18 ja kasvatas poolajavileks eduseisu juba 12-punktiliseks (47:35). Teist mängupoolt alustasid tartlased aga väga ebaõnnestunult - ligi kuus minutit oldi kuival ja lätlased tegid 11:0 spurdi. Veerandi lõpus siiski kosuti ning otsustav neljandik algas Rocki juhtimisel 58:52.

Viimase veerandaja alguses püsis Rock taas pikka aega punktita ning kolmandaks minutiks pääses 7:0 vahespurdi teinud Valmiera ette 59:58. Sealt edasi sai aga ka Rock mängu käima ning lõpuminutiks juhiti juba kümnega (75:65). Lõpuvile kõlades olid tablool numbrid 75:68. Kahe mängu kokkuvõttes pääses Gert Kullamäe juhendatav meeskond finaali 11-punktilise paremusega.

Rockist sai üldse esimene Eesti klubi, kes Balti korvpalliliigas finaali jõudnud. Finaalis ootab Tartut BBLi kahe eelmise aasta tšempion Šiauliai. Leedulased alistasid poolfinaalis kahe mängu kokkuvõttes 22 punktiga Lietkabelise.