Tartlased haarasid initsiatiivi kohe mängu alguses, ega lubanud võõrustajatel kordagi juhtima minna. Esimese veerandaja võitsid külalised 29:16 ja poolaja 45:36. Kolmanda veerandaja järel olid TÜ/Rocki edunumbrid 68:54 ja mängu lõpuks 94:74.

Janar Talts viskas võitjate kasuks 21 punkti, millele Giorgi Tsintsadze lisas 16 ning Sten-Timmu Sokk ja Timo Eichfuss 11 silma. Kaotajate parimad olid Casey Archibald 22 ning Bambale Osby 16 punktiga. Osby noppis ka 14 lauapalli.

TÜ/Rocki edu aluseks oli hea visketabavus. Kolmeste protsent oli külalistel lõpuks 55,6 (27-st 15), kahestel 52,6 (38-st 20) ja vabavisetel 42,9 (21-st 9). TTÜ/Kalevi vastavad näitajad olid 39,1 (23-st 9), 43,2 (37-st 16) ning 53,6 (28-st 15).

TÜ/Rockil on nüüd tabelis seitse võitu ja kolm kaotust, millega võiduprotsendi järgi hoitakse neljandat positsiooni. TTÜ/Kalev on üheksast vastasest alistanud kaks. See annab 12 meeskonna seas kümnenda koha.

Vaata galeriid:

4. veerandaeg:

74:94 Eichfussilt 2+1 rünnak. Kohtumise lõpetab Osby korv.

72:91 Tsintsadzelt ja Sokult kolmesed. Väljakuperemeeste poolel teeb vabavisetest skoori Pilk.

70:85 Eziukwu realiseerib kahest vabaviskest ühe. Keedus paneb vastu kolmese ja saab järgmisel rünnakul sisse samuti ühe vabaviske. Kaks minutit enne lõpusireeni on täpne Pilk.

64:84 Sokult kahene ja Keeduselt kolmene.

61:82 Veidemani kahese järel on mängu lõpuni jäänud 5.04.

61:80 Kriisalt kolmene, millele Talts vastab 2+1 rünnakuga.

58:77 TTÜ/Kalev avab Pilgi vabaviskest viimasel veerandajal oma skoori, kui mängitud on 3.16. Seejärel vahetavad kolmeseid Leppik ja Roos.

54:74 TÜ/Rock alustab neljandat veerandaega vägevalt, kui Eichfuss, Allingu ja Talts viivad külalised 20-punktilisse eduseisu.

3. veerandaeg:

54:68 Veerandaja lõpetavad Klementsovi ja Eichfussi pealtpanekud.

23 sekundit hiljem võtab TÜ/Rock aja maha.

TTÜ/Kalev kasutab 1.59 enne veerandaja lõppu minutilist mõtlemisaega.

52:66 TÜ/Rock jätkab kolmeste lainel, kui kaugelt on täpsed Talts ja Sokk.

52:60 Taltsilt kolmene. Osby saab kahest vabaviskest sisse ühe ja paneb järgmisel rünnakul palli pealt korvi.

49:57 Tsintsadzelt kolmene. Seejärel realiseerib Talts kahest vabaviskest ühe. Väljakuperemeeste poolel teeb skoori Osby.

47:53 Korvid Klementsovilt ja Archibaldilt. Kolmanda veerandaja lõpuni on jäänud 6.16.

42:53 Veidemanilt kolmene, Archibaldilt kahene.

40:50 Archibaldi kahesele vastab Allingu samaga.

38:48 Teise poolaja skoori avab TTÜ/Kalevi mängija Keedus. Veideman realiseerib kahest vabaviskest ühe ning seejärel on täpne Eziukwu.

2. veerandaeg:

Avapoolajal olid TTÜ/Kalevi resultatiivseimad Archibald 15 ja Osby üheksa ning TÜ/Rockil Tsintsadze kümne ja Talts üheksa punktiga.

36:45 Archibald realiseerib vabavisked, seejärel kaks punkti Osbylt. Poolaja lõpetavad Tsintsadze ja Archibaldi kolmesed.

29:42 TTÜ/Kalevi skoori teevad Kaja ja Pilk. Rockilt paneb Tsintsadze kolmese ning Eziukwu kahese vastu.

25:37 Leppikult kolmene. Poolaja lõpuni on jäänud mängida 5.05.

25:34 Kaja kolmese järel on Sokk kaugelt täpne. Järgmisel rünnakul realiseerib Osby mõlemad vabavisked.

20:31 Osby saab kahest vabaviskest sisse taas vaid ühe. Talts viskab Rocki esimesed punktid teisel veerandajal, kui mängitud on 3.02. Kurg vastab kahesega.

17:29 Teise veerandaja esimese punkti viskab Osby, realiseerides kahest vabaviskest ühe.

1. veerandaeg:

16:29 Archibaldi kolmesele vastab Talts samaga. Seejärel tabab Archibald järjekordse kaugviske. Veerandaja lõpetab Allingu kahene.

10:24 Rocki 11:0 vahespurdi lõpetab Archibald.

8:24 Eziukwu korvi järel eksib vabaviskejoonel teist korda lühikese aja jooksul Pärn. Taltsi korv suurendab külaliste edu veelgi.

8:20 Kahesed Eichfussilt ja Taltsilt.

TTÜ/Kalev võtab 4.38 enne esimese veerandaja lõppu aja maha.

8:16 Tsintsadzelt kolmene.

8:13 Eichfussi korvi järel realiseerib Osby kahest vabaviskest ühe. Avaveerandaja lõpuni on jäänud 5.15.

7:11 Osby ja Archibald vähendavad väljakuperemeeste kaotusseisu kolmele punktile. Rocki edu suurendab Tsintsadze, kes tabab kahest vabaviskest ühe.

3:10 Allingult vabavisked ja Eziukwult kahene.

3:6 TTÜ/Kalevi skoori avab Kriisa, kes realiseerib kahest vabaviskest ühe. Kohe lisab kahese Makke.

0:6 Veidemanilt 2+1 rünnak ja Leppikult kolmene. Mängitud on selleks ajaks kõigest 39 sekundit.

TTÜ/Kalevi algkoosseis: Kriisa, Pilk, Archibald, Makke, Osby. TÜ/Rocki algviisik: Eziukwu, Tsintsadze, Allingu, Leppik, Veideman.

Enne mängu:

Eurohooaega alustanud Rockil tuleb nüüd rabeleda kolmel rindel, mis võib TTÜ/Kalevile väikese eelise anda. Põnev saab kindlasti olema korvialuste meeste Bambale Osby ja Callistus Eziukwu duell.

G4S meistriliiga raames on meeskonnad tänavu korra kohtunud, Rock jäi kodus peale 87:71.

Tartlastel on turniiritabelis 6 võitu ja 3 kaotust, mis võiduprotsente reastades annab hetkel neljanda koha. TTÜ/Kalev jagab võiduprotsendilt aga eelviimast kohta, kaheksast mängust on võidetud kaks.