FOTOD: Tartu Ülikool võitis Balti korvpalliliigas pronksmedali

(82)

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond kaotas küll Triobeti Balti liiga pronksiseeria kordusmängu kodus 67:68, kuid sai kahe mängu kokkuvõttes Kalev/Cramost jagu 11 punktiga.

Avamängu Tallinnas 12 punktiga kaotanud (60:72) Kalev valitses Tartus kolme esimest veerandaega, ent otsustavat äraminekut teha ei suutnud ning lõpuveerandi keskel läksid hoopis tartlased 9:0 spurdiga oma teed. Kalev jõudis veel lõpuminutil järgi ja teenis napi võidu, kuid tänavune pronks kuulub Tartu meeskonnale.

Mandell Thomas ja Dominykas Milka tõid Tartu parimatena võrdselt 17 punkti. Thomas tabas seitsmest kaugviskest neli ning jagas ka neli resultatiivset söötu ja tegi kolm vaheltlõiget. Tanel Sokk panustas võitu kaheksa punkti ja kaheksa resultatiivset söötu.

Kalevi tulemuslikum oli Vitali Ljutõtš 20 silmaga. Kalev võitis küll lauavõitluse 45:32, ent jäi hätta kaugvisetega, mida tabati 25%-liselt Tartu 42% vastu. Tartlased olid samas hädas vabaviskejoonel, saades 25-st viskest korvi vaid 13 (52%).

Tänavuse Balti liiga võitjaks krooniti leedulaste BC Prienai Vytautas, kes alistas eile finaali kordusmängus võõrsil Pasvalyse Pieno Zvaigzdese 89:74 ja oli kahe mängu kokkuvõttes kodusest rivaalist parem 12 punktiga.

BBL-i pronksiseeria Tartu Ülikool - Kalev/Cramo
Tartu resultatiivseimad täna 17 punktiga Dominykas Milka ja Mandell Thomas, Kalevil 20 punktiga üleplatsimees Vitali Ljutõtš
67:68 Jois raius küll veel pealt, aga aeg sai enne otsa. Mänguvõit Kalevile, seeria võit Tartule
64:57 Konate vabaviskejoonelt
Mäng on Tartu käes ja Balti liiga seerias on nad valitsevast Eesti meisterklubist üle
62:57 Milka keskpositsioonilt
Mängu lõpuni 4.05, Kalevil on vaja selle ajaga mängida +15, et kahe mängu summas võrdsustada
45:46 Keedus vabaviskejoonelt, veerandaeg läbi
Mõni sekund enne veerandaja lõppu teenis Tanel Sokk Kalevi korvi all kolmanda vea
34:33 - Thomaselt neljas tabav kaugvise täna
Viisikud: Kalev/Cramo - Mirkovic, Tollefsen, Gladness, Simmons, Ljutõtš ; Tartu - Dorbek, Talts, Milka, Sokk, Thomas
Teine poolaeg kohe algab. Tartu kahe mängu kokkuvõttes 10 punktiga peal.
Lauavõitlus Kalevile 23-16, viskeprotsendid väljakult samuti Kalevile 41 ja 40, resultatiivsed söödud Tartule 11-6, pallikaotusi vähem Tartul 4-5.
Esimese poolaja järel 16 punktiga üleplatsimees Vitali Ljutõtš. Valgevenelase arvel ka 6 lauapalli, neist 4 ründelauast. Tartu resultatiivseim 11 punktiga Mandell Thomas.
25:23 Ljutõtš läbiminekust
Jõesaar on päris palju üritanud täna mängida 1-1 pikkade Simmonsi ja Gladnessi vastu, aga pea alati on alla jäänud
Tartu on veerandajal punkte võtnud vaid kolmese joone tagant, nii Thomaselt kui Dorbekult kaks tabamust ja 2. veerandaja skoor Tartu kasuks 12:5
Tanel Sokul esimese veerandajaga juba 4 korvisöötu
13:16 Mirkovic vabavisetest. Esimene veerandaeg läbi.
Kalevile jääb veerandaja viimane rünnak
13:14 Jois 2+1, Eichfuss teine viga
11:14 Thomas kolmene
8:14 Ljutõtš ründelauas ja punktid lisaks
8:12 Milka ründelauas ja punktid ka lisaks
6:12 Eichfuss korvi alt
Kalev/Cramo teinud 10:0 spurdi, Gert Kullamäe võttis aja maha. Veerandaega mängida 3.15
Jõesaar sai teise vea ja läheb puhkama
6:10 Eichfuss poolhaak
6:8 Ljutõtš paneb teise kolmese kiirelt otsa
Mängitud 5.03
6:5 Ljutõtšilt kolmene
6:2 Jõesaar väga raskest positsioonist rünnakuaja viimasel sekundil
Tartu publik on pahane, pall löödi nende arvates määrustevastaselt korvirõnga pealt minema
4:2 Talts korvi alt
2:2 Simmons rünnakuaja viimasel sekundil lähiviskest
Talts saab vea rünnakul, mängitud 1.21
2:0 Milka keskpositsioonilt
Algviisikud: Kalev/Cramo - Tollefsen, Ljutõtš, Mirkovic, Gladness, Simmons ja Tartu Ülikool - Dorbek, Sokk, Jõesaar, Talts, Milka.
Medalimängudes on olnud huvitav omapära - kõik võidud on saanud võõrsil mängivad meeskonnad. Loogiliselt jätkates peaks täna võitma Kalev, küsimus on vaid kui suure vahega.
Balti liiga meister selgus teadupärast eile, kui Prienai Vytautas alistas võõrsil 89:74 Pasvalys Pieno žvaigždesi. Avamängu Vytautas kodus kaotas 85:88.
Õige pea algab Tartu Ülikooli spordihoones Balti korvpalliliiga pronksiseeria otsustav teine kohtumine. Avamängust on tartlastel all 12-punktiline võit 72:60. Pronks jagatakse kahe mängu summas.