FOTOD | Täispangale läinud Jaak-Heinrich Jagor jäi finaalikohast kaugele, skandaalne Caster Semenya sai kõrvalalal pronksi

 (35)
London 2017, Jaak-Heinrich Jagor poolfinaalis
London 2017, Jaak-Heinrich Jagor poolfinaalisFoto: Ilmar Saabas

Londonis jätkuvatel kergejõustiku maailmameistrivõistlustel oli neljandal võistluspäeval ainsa eestlasena võistlemas Jaak-Heinrich Jagor. 400 meetri tõkkejooksu teist poolfinaali tuliselt alistanud Jagor jäi lõpuks oma jooksus viimaseks ehk kaheksandaks ajaga 50,43 sekundit. MM-i lõpetas ta 19. kohaga.

Finaali viis viimasena aeg 49,13, kiireima ajaga pääses kaheksa sekka ameeriklane Kerron Clement – 48,35.

Teisipäeval, 8. augustil pole MM-il võistlustules ühtegi eestlast. Kolmapäeval peetakse naiste kaugushüppe eelvõistlus, kus osaleb Ksenija Balta (algus kell 21.10).

Esmaspäeva õhtusel neljal finaalalal täiendasid kullavarusid Poola, Keenia, Venezuela ja Jamaika.

Poolale tõi oodatud kulla, nüüdseks kolmekordne naiste vasaraheite maailmameister Anita Wlodarczyk. Poolatari võistlus läks raskelt käima, alles kolmanda katsega (71.94) tagas ta pääsu kaheksa hulka. Seejärel toimus pingetest vabanemine ja viienda katse 77.90 tagas kindla esikoha.

Jamaikale võitis meeste tõkkesprindis kuldmedali Omar McLeod, tulemus 13,04 sekundit.

Väga põnevaks ja kõrgetasemeliseks kujunenud naiste kolmikhüppe võitis Yulimar Rojas Venezuelast. Vaid kaks sentimeetrit nõrgema tulemusega sai hõbeda Caterine Ibargüen Kolumbiast, kes oli tiitlivõistlustel löömatu olnud alates 2012. aasta olümpiast.

Naiste 1500m jooksus läks kuld Keeniale. Ajaga 4.02,59 triumfeeris Faith Kipyegon. 800m jooksu kahekordne olümpiakuld ja maailmameister Caster Semenya sai tihedas finišiheitluses pronksi, tagajärjega 4.02,90.

Seotud lood:

Eelinfo:

Oma eeljooksus sai Jagor eile ajaga 49,81 kolmanda koha ning pääses probleemideta edasi. Poolfinaalid algavad täna kell 22.15, eestlane osaleb teises jooksus, mille stardiaeg on 22.30.

Jagori jaoks oleks MM-i finaalikoht väga korralik eneseületus, sest varem pole ta MM-il ega olümpial isegi poolfinaali jõudnud. Kõigi kolme poolfinaali peale on eestlase isiklik rekord 49,37 parem vaid ühest konkurendist – Argentina jooksjast Guillermo Ruggerist (49,69). Sel hooajal on Jagor jooksnud 49,38.

Sportlane ise ütles pärast eelvõistlust, et tahab poolfinaalis enamat. "Närv natuke kõditas, aga tegelt oligi vaja, et ennast pingutama panna. Aga mu janu ei ole veel selle jooksuga kustutatud. Mul on rohkem vaja järgmises ringis välja panna," kommenteeris Jagor.

Tänane võistluspäev algab meie aja järgi kell 20.30. Medalivõitjad selguvad naiste vasaraheites, kolmikhüppes ja 1500 meetri jooksus ning meeste 110 meetri tõkkejooksus.

Tänane ajakava:

kergejõustiku mm: neljas päev
Naiste 1500m jooksus läks kuld Keeniasse, hõbe USA-le ning pronks Lõuna-Aafrika Vabariiki ja Caster Semenyale.
Ja naiste kolmikhüppe paremad.
Meeste 110 m tõkkejooksu esikolmik. 
Maicel Uibo abikaasa Shaunae Miller-Uibo pääses mängeldes naiste 400m jooksu finaali. Tema võiduaeg esimeses poolfinaalis 50,36.
Ja siin on meeste 400m tõkkejooksu finalistid Londonis:
Kolmanda poolfinaali tulemused:
Kolmandast jooksust edasi Katari mees Samba ja Türgi esindaja Copello.
Jagori jooksust keegi ajaga edasi ei pääse, seega finaali kaks paremat Holmes ja Hussein.
Teise poolfinaali protokoll:
Jagori jooksu võitis ameeriklane TJ Holmes ajaga 49,12. Jagor kangestus viimase sirge alguses ja jäi jooksus viimaseks ajaga 50,43.
Esimese poolfinaali protokoll:
Esimese poolfinaali võidab ameeriklane Kerron Clement 48,35ga. Teisena läheb edasi norralane Karsten Warholm (48.43). 
Algamas on meeste 400 m tõkkejooksu poolfinaalid. Jaak-Heinrich Jagor on teises jooksus. Finaali pääsevad kõigi kolme poolfinaali kaks paremat ning lisaks veel kaks paremat tulemust.
Naiste vasaraheide on lõppenud. Anita Wlodarczyk võttis suursoosikuna võidu. 
Wlodarczyk paneb viiendas voorus veel natuke juurde - 77.90.
Poolatar Anita Wlodarczyk võttis naiste vasaraheites sisse endale kohase liidripositsiooni. Tema neljanda katse tulemus oli 77.39.
Selgusid ka 12 lõppevõistlusele pääsenud meeskolmikhüppajat. 
Naiste vasaraheites pool võistlust läbi. 
Meeste 200 m jooksus peeti esimene ring. Kõik, kes pidid edasi saama, need ka said. 
Vasaraheide on alanud huvitavalt. Suursoosik on allaes 5. kohal. 
MMi neljas võistlusõhtu on hoo sisse saanud. Finaalidest on käimas naiste vasaraheide.