Võimsa mängu teinud Alžeeria alustas kohtumist kaitsest lähtuvalt, nõelates väga kiirete ja ohtlike kontrarünnakutega. Esimene üliohtlik moment tekkis 8. minutil, kui Islam Slimani sai söödu ette ning sakslaste puurivaht Manuel Neuer spurtis talle vastu. Sakslaste õnneks suutis puurivaht ründajat nii palju takistada, et Slimani ei saanud palli tühja väravasse saata.

Järgneva ohtliku olukorra tekitasid sakslased, kui Bastian Schweinsteigeri tugeva pommlöögi alžeerlaste väravavaht Rais Mbolhi tõrjus. 18. minutil jõudis pall esmakordselt ka väravasse, ent Slimani tabamus ei lugenud, sest kohtunikud fikseerisid õigustatult suluseisu.

Pärast kahekümnendat minutit muutus ka sakslaste ründemäng märksa ohtlikumaks. Palju olukordi tekkis aktiivselt mänginud Özili tsenderdustest. Avapoolaja kõige parem väravamoment sündis 40. minutil, mil Mbohli tõrjus tugeva kauglöögi enda ette ja esimesena jõudis jaole Mario Götže. Alžeerlaste õnneks suutis Mbohli lähilöögile imekombel käed ette saada. Põnev avapoolaeg lõppes 0:0.

Teisel mängupoolel alustas Saksamaa väga tuliselt, aktiivselt sekkus Götze asemele toodud Schürrle. Kuigi sakslased valitseid tervet teist poolaega, väravat ikkagi ei sündinud. Suurepärase olukorra luhtasid Müller ja Schweinsteiger, kellel oli värava eest võimalus peaga skoori teha. Normaalaeg lõppes 0:0 ja järgnes lisaaeg.

Sakslaste juhtvärav sündis kohe lisaaja alguses - juba teisel minutil lükkas Schürrle Mülleri hea söödu järel värava eest palli võrku. Alžeeria jahtis viigiväravat, kuid erilisi väravavõimalusi neil ei tekkinud. 119. minutil, kui aafriklased olid suurte jõududega rünnakule siirdunud, viis Özil kontrast sakslased 2:0 ette. Minut hiljem lõi Abdelmoumene Djabou ühe värava tagasi, kuid peatselt kõlas ka lõpuvile.

2:1 võidu saavutanud Saksamaa läheb veerandfinaalis vastamisi Prantsusmaaga.

Algkoosseisud:
Saksamaa: 1-Manuel Neuer; 20-Jerome Boateng, 17-Per Mertesacker, 4-Benedikt Höwedes; 7-Bastian Schweinsteiger, 16-Philipp Lahm, 21-Shkodran Mustafi, 18-Toni Kroos, 8-Mesut Özil, 19-Mario Götze; 13-Thomas Müller.
Alžeeria: 23-Rais Mbolhi; 4-Essaid Belkalem, 5-Rafik Halliche, 3-Fauzi Ghoulam, 20-Aissa Mandi; 8-Mehdi Lacen, 10-Sofiane Feghouli, 19-Saphir Taider, 22-Mehdi Mostefa; 13-Islam Slimani, 15-El Arabi Soudani.