FOTOD: Ronaldo värav ja sööt viisid Portugali üle 12 aasta EM-i finaali!

(159)
Ronaldo tegi väravaga ajalugu
Soccer Euro 2016 Portugal Wales
Portugali mängijad väravat tähistamasFoto: Frank Augstein, AP

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri esimene finalist on Portugal, kes alistas poolfinaalmängus üllataja Walesi tulemusega 2:0.

Portugallased lõid oma väravad teise poolaja algul ning seda väga väikese vahega - Cristiano Ronaldo võimas pealöök avas skoori 50. minutil, Nani duubeldas eduseisu vaid kolm minutit hiljem.

Ronaldo värav oli sealjuures ajaloolise tähendusega - tegu oli tema EM-finaalturniiride üheksanda tabamusega, millega tõusis kõigi aegade edetabelis legendaarse prantslase Michel Platini kõrvale. Ronaldo ja Portugali jaoks on pühapäeval peetav finaalmatš juba teine EM-finaal - nii kaugele jõuti ka 2004. aastal kodumaal peetud turniiril, kuid toona kaotati Kreekale.

Mõlemalt poolt küllaltki vaikse avapoolaja järel jagus kaotusseisus Walesile ka omajagu võimalusi, kuid igal korral, kui seda oli vaja, suutis Portugali puurilukk Rui Patricio löögid pareerida.

Portugali finaalivastane selgub neljapäeva õhtul kell 22, kui kohtuvad Prantsusmaa ja Saksamaa.

EM poolfinaal Portugal - Wales
Siit tänaseks kõik. Juba homme õhtul aga tõeline poolfinaalimaiuspala - Saksamaa versus Prantsusmaa!
Kõik! Portugal on üle 12 aasta taas EM-i finaalis!
Bale hüppab Cedricule kogemata jalaga näkku ning saab igati õigustatult kollase kaardi.
Ronaldo jõuab juba Hennesseyst mööda triblada, kuid nurk läheb liiga väikeseks ning löök maandub küljevõrgus!
Walesil on nüüd paar päris head momenti järjest olnud. Keskkaitsja Williams sai kaugelt proovida, aga oma mees Vokes jäi ette...
Oi-oi kui hea võimalus taas Portugalile! Danilo saab kastist väga ohtlikult löögile, Hennessey pillab, aga korjab palli väravajoonelt ära!
Bale proovib kaugelt, aga Rui Patricio on valvel.
Walesi väravavaht Hennessey ei saa Nani lööki hästi kätte, aga Joao Mario ei suuda palli postide vahele saata! Hea võimalus Portugalile!
Ronaldo proovib karistuslööki, aga napilt üle!
Ronaldo lööb kaugelt peale, Nani saab sellele väravaesisel jala vahele ning suunab palli võrku!
PORTUGALI TEINE! 53. Nani!
Nurgalöök värava alla ning ei keegi muu kui Ronaldo kerkib kõige kõrgemale, saates palli väravasse!
PORTUGAL JUHIB! 50. Cristiano Ronaldo!
Teine poolaeg algas!
Avapoolaeg on lõppenud! Küllaltki võimalustevaese kohtumise esimesed 45 minutit lõppesid väravateta viigiga. Võrdsete heitlus!
Taas Ronaldo! Suurepärane tsenderdus vasakult äärelt, aga Portugali superstaar ei suuda pealööki raamide vahele suunata!
Ronaldo pääseb kaugelt löögile, kuid tabab kaitsjat ning teenib nurgalöögi.
Pool tundi mängitud ning tõeliselt häid võimalusi pole kummalgi meeskonnal veel olnud. Seis endiselt 0:0.
Gareth Bale'il oli võimalus pealelöögiks, kuid korneri järel välja mängitud löök raami ei taba.
Esimese veerandtunni jooksul on mängu kontrollimas pigem Portugal, aga head võimalused on visad tulema.
Algus on olnud mõlemalt poolt rahumeelne. Walesi poolelt korjas Joe Allen endale kohtumise esimese kollase kaardi.
Mäng algas!
Suurimaks uudiseks on kahtlemata see, et Portugali eest peab vigastuse tõttu mängu vahele jätma nende senise turniiri üks parimaid mängijaid, keskkaitsja Pepe, keda asendab Bruno Alves.
Tere õhtust! Portugal ja Wales on juba vähem kui tunni pärast palli mängu panemas ning vaatame kiirelt üle ka meeskondade algkoosseisud.