Lätlaste võidukorvi viskas Rashad Anderson, kui mängida jäi neli sekundit. Vallo Allingu üritas lõpusekundil veel kaugviset, kuid see ei tabanud.

Kahe võiduni peetud veerandfinaalseeria esimese kohtumise Lätis oli võitnud Ventspils 84:77.

Vaata tervet pildigaleriid SIIT!

Mängu käik:
Rock - Ventspils 61:62 (16:13, 29:30, 47:43)

4. veerand:

61:62. Allingu kaugvise ei taba ja Rock on kaotanud!

61:62. Anderson tabab kahese! 4 sekundit lõpuni ja Rockilt mõtlemisaeg!

61:60. Tsintsadze saab kuus sekundit enne lõppu kaks vabaviset ja tabab mõlemad!

Tsintsadze viskab korvi alt mööda! 16 sekundit lõpuni, pall endiselt tartlastel.

59:60. Lätlased tabavad kolmese! Pool minutit lõpuni, Rock võtab mõtlemisaja.

Seis ikka muutumatu. Nüüd eksib Hunter mõlemal vabaviskel, kuid pall jääb lätlastele. 40 sekundit lõpuni.

59:57. Doronin eksib mõlemal vabaviskel. Algab viimane minut.

59:57. Gulbis tabab valusa kolmese. Kaks minutit lõpuni.

59:54. Allingult tabab korv.

57:54. Lätlased tabavad olulise kolmese ja on mängus tagasi.

54:51. Leppik lõpetab kiirrünnaku korviga.

52:51. Lätlased jõuavad nelja minutiga punkti kaugusele.

52:49. Eichfussilt kahene. Kaks ja pool minutit mängitud.

50:45. Leppik tabab tähtsa kolmese. Ventspils oli jõudnud juba kahe punkti kaugusele.

3. veerand:

47:43. Kolmas veerand on lõppenud. Rock ei saa kahe viimase minutiga ühtegi punkti ja laseb külalistel teha 7:0 vahespurdi.

47:40. Lätlastelt kaks korvi järjest.

47:36. Tsintsadze kasvatab veelgi tartlaste edunumbreid. Lätlaste visked ei taba. Kolmesed kõigest 13-st 1 ehk 7%!

45:36. Vahe käriseb juba üheksale punktile. Ventspils on juba kolm minutit kuival.

43:36. Ventspils on sunnitud Doronini korvi järel aja maha võtma. Neli minutit veerandi lõpuni.

41:36. Rock kasvatab eduseisu. Veideman tabab kolmese ja kahese ning jõuab kümne punktini.

36:32. Veidemani kolmene ja Eziukwu vabavise viivad tartlased juhtima. Kaks minutit mängitud.

32:32. Sokk tabab kolmese, Hunter viigistab mänguseisu.

2. veerand:

29:30. Paade tabab vabavisked. Kolm sekundit lõpuni. Seis enam ei muutu.

28:29. Eziukwu surub palli korvi. See oli Rocki tsentri esimene korv täna, eelmised neli viset läksid tal mööda.

Seis püsib muutumatu. Leppik, Tsintsadze ja Paade viskavad minuti jooksul kõik kaugviske mööda. Rocki kolmesed siiani 7st 2 (28%), Ventspilsil koguni 9-st 1 (11%).

26:27. Lätlased pääsevad juhtima. Kolm ja pool minutit avapoolaja lõpuni.

26:23. Paade avab punktiskoori, tabades koos veaga. Vabavise kahjuks ei lähe.

24:23. Neli minutit mängitud.

22:22. Eichfuss toob kaheksanda punkti.

19:13. Sokk tabab kolmese.

1. veerand:

16:13. Eichfuss toob viis punkti järjest. Rock võidab avaveerandi.

11:11. Doronin viigistab kaugviskest. Neli minutit mängida.

8:9. Veideman ja Allingu kasvatavad Rocki skoori.

4:5. Lätlased uuesti ees. Neli minutit mängitud.

4:2. Rock pääseb Doronini ja Allingu korvidest juhtima.

0:2. Mänguskoori avab Berzins.

Rock alustab viisikuga Sokk, Veideman, Doronin, Allingu ja Eziukwu.

----------------

Kahe võiduni peetava seeria esimese kohtumise Lätis võitsid väljakuperemehed 84:77, kuigi avapoolaeg kuulus tulemusega 44:40 tartlastele. Seega vajab TÜ/Rock täna võitu, et viia seeria kolmanda kohtumiseni, mis toimuks ülehomme Ventspilsis.