FOTOD: Rock alustas Balti liiga poolfinaalseeriat raske võiduga

(94)
Video mängu lõpust
TÜ Rock - Valmiera
TÜ Rock - ValmieraFoto: Anni Õnneleid

Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskond alustas kahemängulist Balti liiga (BBL) poolfinaalseeriat raske võiduga, alistades koduhallis lätlaste Valmiera/Ordo 68:64.

Rock võitis avapoolaja Gert Dorbeki 16 punkti (kolmesed 4/5) abil 42:33, ent kolmanda veerandi lõpu eel jõudsid lätlased viigini 51:51. Otsustav veerand algas tartlaste 57:55 juhtimisel, kuid otsustavat äraminekut Rock enam teha ei suutnud ja lõpuvileks oli edu neli punkti. Kordusmäng Lätis tuleb kindlasti väga raske.

Rocki resultatiivsemad olid teisel mängupoolel kustunud Dorbek 20 (teise poolaja kaugvisked 0/4), Brian Harper 13 ja Tanel Sokk 10 punktiga. Valmiera poolel tegi meile enim pahandust ekskalevlane Armands Škele, kelle arvele kogunes 16 punkti ja 7 lauapalli. Ameeriklane Mitchell Kwamain viskas 13 ja Lauris Blaus 12 punkti.

Kordusmäng toimub 23. märtsil Valmieras ning siis selgub ka finaalipääseja.

Mängu lõpuhetked:

TÜ/Rock - Valmiera/Ordo
Meelis Naudi:
Meelis Naudi: Rock võitis 68:64!
Meelis Naudi: Škele vise enam ei taba!
Meelis Naudi: Ai-ai. Dorbek kaotas palli...
Meelis Naudi: Sokk teeb 33 sekundit enne lõppu vaheltlõike! Seis ikka 67:64 Rockile.
Meelis Naudi: Kwamain ja Sokk eksivad kaugviskel...
Meelis Naudi: Mängida jääb poolteist minutit.
Meelis Naudi: 67:64. Dorbek tabab kahese.
Meelis Naudi: 65:64. Armands Škele tabab kaks vabaviset.
Meelis Naudi: Kahjuks ei kuku Taltsi kolmene korvi. Veel 2 minutit ja ikka +3...
tervitus: rocki leedukad on ikka ära vajunud otsustavates mängudes
Meelis Naudi: Sokk ja Škele eksivad. Seis püsib 65:62 Rockile.
kohalik meistrimees: Kuhu jääb noor veri? Sutt näitaks neile ainult tagatulesid!
Ivar Jurtšenko: Ei ütleks, et saalis on magedam aura, kui Rocki euromängudes. Ja kindlasti pole Valmiera grammigi halvem sats kui oli eurosarjas Utena Juventus, rääkimata Küprose klubist. Kihvt mäng ja eriti lahe oleks kui Balti liigas tuleks kasutusele mänguvõidud, mitte tobe punktide lugemine.
Meelis Naudi: 65:62. Taltsilt kolmene! Lõpuni jäänud 3.43.
Meelis Naudi: Viik 62:62. Harper tabab kahest vabaviskest ühe, Kwamain tabab kohe kaugelt!
Meelis Naudi: Õnneks eksivad ka lätlased kaugvisetel...
olo kaka: Kuidas Eesti koondislasi täis Rock nendega nii võrdselt mängib?
Meelis Naudi: 61:59. Harper on vabaviskejoonel kindel.
Meelis Naudi: Nüüd ei taba Kurbase kaugvise... Viik püsib.
Meelis Naudi: 59:59. Lätlaste ainus võõrleegionär Kwamain viigistab. 5.49 jääb lõpuvileni.
Meelis Naudi: 59:57. Harperilt kaks vabaviset.
Meelis Naudi: Rocki kolmesed ei lähe - eksinud on Dorbek ja Kurbas.
Meelis Naudi: 57:57. Armands Škele viigistab.
Meelis Naudi: Viimane veerand on alanud.
Ivar Jurtšenko: Veerandaja kokkuvõtteks: Periood puhtalt Valmierale. Armands Škele üks selgetest vedajatest. Võttis ette ja tegi. Rocki leedulased pole suutnud vajalikul määral panustada ja Hallik on olnud kahvatu. Kaitse, kaitse, kaitse - ainult selle pealt võib täna tulla ja poolfinaalseeria tervikuna tulla. Dorbek hoiti veerandajal 2 punkti peal.
Meelis Naudi: 55:53. Žabase korv seab 3. veerandi lõpuks tabloole Rocki 2-punktise eduseisu.
Meelis Naudi: 53:51. Harper viib vabaviskejoonel Rocki uuesti ette.
Meelis Naudi: 51:51. Viik!
Meelis Naudi: Rocki avapoolaja hiilgav kolmeste tabavusprotsent (58) on kukkunud 41-le (7/17).
Meelis Naudi: 51:48. Rocki eduseis on vähenenud vaid 3-punktiliseks.
Meelis Naudi: 51:46. Laksa tabab vabavisked. Hallik eksib kaugviskel.
Meelis Naudi: 51:44. Taltsilt korv. Kolm minutit 3. veerandi lõpuni.
RockiFän: Tubli Dorbek!
Meelis Naudi: 47:39. Dorbek (18p) toob kaks punkti.
Meelis Naudi: 45:39. Aigars Škele toob neli punkti järjest.
Ivar Jurtšenko: Ajab vihale... Harper on kaitses ikka täiesti lubamatult lükata, tõugata vend. Nii kui keegi keha annab, siis Harper positsioonilt ära kaob. Kangisaali ja pärast seda pulbrijooki ning suurtes kogustes.
Meelis Naudi: 45:35. Talts tabab vabavisked.
Meelis Naudi: Juba kolm ja pool minutit kolmandast veerandist mängitud, kuid punktiskoor ei taha kuidagi kasvada. Ridamisi visatakse mööda.
Meelis Naudi: 44:35. Harper tabab.
Meelis Naudi: Teine poolaeg on alanud.
Ivar Jurtšenko: Poolaja kokkuvõtteks: Kindlasti positiivne 20 minutit. Kuigi teisel veerandajal tuli sisse 3-4 minutiline mõõn, siis ikka juhtub. Tuldi välja. Sellise visketabavuse juures (15/25 ehk 60-protsenti), nagu Rockil on, tuleb visata, mitte kuuma kartulit veeretada, nagu mõõna ajal tehti. Gert Dorbek oli ekstraklassist, peaasi, et ta ise maha ei rahune, ega rahuldu esimese poolaja 16 punktiga. Täna on vaja lõpuni agu anda!
Shurramurra: Panevad kaleviga sünkroonis!
Meelis Naudi: Rock võidab avapoolaja 42:33. Tartlaste liidrid:
Rockifänn: Võitle Tartu võitle!!!!!
Meelis Naudi: Avapoolaja viimane minut algab seisult 40:31.
Meelis Naudi: 40:29. Sokult kolmene! Rocki kolmesed 7/12 ehk 58%.
Meelis Naudi: 37:27. Dorbekilt neljas kolmene täna.
Ivar Jurtšenko: Päris ime, et vastaste peatreener Štelmahers tehnilist ei saanud... küll protestis kohtunike vilistamata jätmisele ägedalt
Meelis Naudi: 34:27. Hallikult oluline kaugvise.
Meelis Naudi: Juba 31:27! 13-punktisest edust on alles vaid neli...
Ivar Jurtšenko: Rock on viimased 3-4 minutit päris ummikus olnud. Valmiera on kaitses juurde pannud, teinud mängu käigus omad korrektuurid ja Rocki mehed ei võta enam viskeid. Nii ei saagi punkte tulla.
Meelis Naudi: 31:25. Talts tabas vahepeal ühe vabaviske.
Meelis Naudi: 30:23. Lauris Blaus parandab vea tabava kahesega. Lätlased on teinud 6:0 vahespurdi.
Meelis Naudi: Ikka 30:21 Rockile. Blaus viskas mõlemad vabavisked mööda.
Ivar Jurtšenko: Kalev/Cramo rapib Tallinnas samal ajal VTB Ühisliiga mängus Volgogradi meeskonda, juhtides avaveerandil vahepeal 28:12.
Meelis Naudi: 30:21. Ameeriklane Kwamain vähendab Valmiera kaotusnumbreid kahe korviga.
Meelis Naudi: 30:17. Rock on alustanud teist veerandit suurepäraselt. Žabase ja Soku korvide järel on juba +13!
Meelis Naudi: 26:17. Harper tabab.
Ivar Jurtšenko: Esimese veerandaja kokkuvõtteks: Rocki rünnak on mõnusalt vaba. Liigset kramplikust pole. Kui kolm esimest kaugviset meeskonna peale sopsavad, siis peabki kramplikus kaduma. Kaitses saab juurde panna, korvi all antakse üks-üks mängus positsioone kohati liiga kergelt ära. Üldjoontes väga korralik algus!
Meelis Naudi: 24:17. Sokk tabab ja Rock on võitnud avaveerandi 7 punktiga.
Meelis Naudi: 22:17. Harper realiseerib kaks vabaviset. Algab avaveerandi viimane minut.
Meelis Naudi: 20:17. Petrukonis tabab kahepunktiviske.
Meelis Naudi: 18:17. Berzins vähendab vahe punktile.
Meelis Naudi: 18:15. Soku kahesele vastasid lätlased kaugviskega.
Meelis Naudi: 16:12. Korv Taltsilt.
Meelis Naudi: 14:12. Laksa vähendab külaliste kaotusnumbreid.
Meelis Naudi: 14:10. Dorbek on hullus hoos - järjekordne tabav kolmene (3/3) ja tema arvel juba 11 punkti!
Meelis Naudi: 11:8. Lätlased realiseerivad vabavisked, neli minutit mängitud.
Meelis Naudi: 11:6. Dorbek toob juba kaheksanda punkti.
Meelis Naudi: 9:6. Rockilt juba kolmas tabav kolmene - seekord taas Dorbekilt. Kaugvisked siiani 100%.
Meelis Naudi: 6:4 Rockile. Dorbek tabab samuti kolmepunktiviske.
Meelis Naudi: 3:2. Kurbas tabab kaugelt.
Meelis Naudi: 0:2. Blaus avab skoori.
Ivar Jurtšenko: Saalis on kohal ka mõnikümmend Valmiera fänni, kes teevad päris korralikult lärmi.
Meelis Naudi: Rock alustab koosseisus Sokk, Dorbek, Kurbas, Talts ja Harper.
Ivar Jurtšenko: Tartu publik on heitluseks valmis! Kohtuvad Eesti ja Läti liigas teisel kohal asetsevad meeskonnad, Rock versus Valmiera.