FOTOD: Risto Mätas piirdus eelvõistlusega, Keenia odamees lõppvõistlusele

 (55)
Risto Mätas oda viskamas
Risto Mätas Foto: Ilmar Saabas

Risto Mätas piirdus Londoni olümpiamängude meeste odaviskevõistluse kvalifikatsioonis 78.56-ga, sai esimeses grupis 12. koha ning kaotas lootuse lõppvõistlusele jõuda.

Ainsa olümpial osaleva Eesti odaviskaja seeria oli 70.34 - 78.56 - 76.30 ning ta sai kokkuvõttes 21. koha.

Suurüllatusena pääses lõppvõistlusele Keenia odamees Julius Yego, kes viskas päeva üheksanda tulemuse 81.81.

Tulemused, 1. grupp:
1. Andreas Thorkildsen NOR 84.47 Q
2. Spirídon Lebésis GRC 82.40 Q
3. Stuart Farquhar NZL 82.32 Q
4. Ari Mannio FIN 81.99 q
5. Tino Häber DEU 80.39 q
6. Leslie Copeland FJI 80.19
7. Roman Avramenko UKR 80.06
8. Vladzimir Kazlou BLR 80.06
9. Guillermo Martinez CUB 80.06
10. Ainars Kovals LVA 79.19
11. Igor Janik POL 78.90
12. Risto Mätas EST 78.56
13. Curtis Moss CAN 78.22
14. Yukifumi Murakami JPN 77.80
15. Pawel Rakoczy POL 77.36
16. Ihab Abdelrahman El Sayed EGY 77.35
17. Cyrus Hostetler USA 75.76
18. Ilya Korotkov RUS 75.68
19. Petr Frydrych CZE 75.46
20. Ivan Zaytsev UZB 73.94
21. Vadims Vasilevskis LVA 72.81
22. Qiang Qin CHN 72.29

Tulemused, 2. grupp:
1. Vitezslav Vesely CZE 88.34 Q
2. Tero Pitkämäki FIN 83.01 Q
3. Oleksandr Pyatnytsya UKR 82.72 Q
4. Roderick Genki Dean JPN 82.07 Q
5. Julius Yego KEN 81.81 q
6. Keshorn Walcott TTO 81.75 q
7. Antti Ruuskanen FIN 81.74 q
8. Kim Amb SWE 78.94
9. Fatih Avan TUR 78.74
10. Craig Kinsley USA 78.18
11. Jakub Vadlejch CZE 77.61
12. Dayron Marquez COL 77.59
13. Jarrod Bannister AUS 77.38
14. Braian Toledo ARG 76.87
15. Sangjin Jung KOR 76.37
16. Mervyn Luckwell GBR 74.09
17. Sean Furey USA 72.81
18. Melik Janoyan ARM 72.64
19. Matija Kranjc SVN 72.63
20. Matthias De Zordo DEU
21. Bartosz Osewski POL
22. Zigismunds Sirmais LVA

Seotud lood:

Enne võistlust:

Eestlane, kelle isiklik rekord on tänavusest hooajast 82.10, alustab esimest kvalifikatsioonigruppi esimese viskajana.

Mätas jagab 22 viskaja hulgas hooaja tippmarkide võrdluses 10.-11. kohta. Odaviske teine grupp, kus viskab samuti 22 meest, alustab kell 22:35.

1. grupp:
1. Risto Mätas EST
2. Spirídon Lebésis GRC
3. Pawel Rakoczy POL
4. Qiang Qin CHN
5. Ilya Korotkov RUS
6. Roman Avramenko UKR
7. Stuart Farquhar NZL
8. Tino Häber DEU
9. Curtis Moss CAN
10. Andreas Thorkildsen NOR
11. Petr Frydrych CZE
12. Cyrus Hostetler USA
13. Ainars Kovals LVA
14. Yukifumi Murakami JPN
15. Guillermo Martinez CUB
16. Igor Janik POL
17. Vladzimir Kazlou BLR
18. Ihab Abdelrahman El Sayed EGY
19. Leslie Copeland FJI
20. Vadims Vasilevskis LVA
21. Ari Mannio FIN
22. Ivan Zaytsev UZB

2. grupp:
1. Jakub Vadlejch CZE
2. Kim Amb SWE
3. Roderick Genki Dean JPN
4. Zigismunds Sirmais LVA
5. Sean Furey USA
6. Dayron Marquez COL
7. Antti Ruuskanen FIN
8. Braian Toledo ARG
9. Tero Pitkämäki FIN
10. Vitezslav Vesely CZE
11. Jarrod Bannister AUS
12. Melik Janoyan ARM
13. Keshorn Walcott TTO
14. Craig Kinsley USA
15. Sangjin Jung KOR
16. Fatih Avan TUR
17. Matija Kranjc SVN
18. Julius Yego KEN
19. Oleksandr Pyatnytsya UKR
20. Matthias De Zordo DEU
21. Mervyn Luckwell GBR
22. Bartosz Osewski POL