FOTOD: Rasmus Mägi jõudis päeva neljanda ajaga poolfinaali!

 (37)
Jagor ja Kivistik piirdusid eeljooksuga

Rasmus Mägi sai Rio olümpia 400 m tj eeljooksus ajaga 48,55 kolmanda koha ja kindlustas koha poolfinaalis. Päeva paremuselt neljas aeg jääb vaid sajandikuga alla Mägi isiklikule rekordile.

Teises eeljooksus osalenud Jaak-Heinrich Jagor sai 49,78-ga neljanda koha, kuid ajaga järgmisse ringi ei pääsenud.

Kokku pääsesid kuuest eeljooksust poolfinaali iga jooksu kolm paremat ning lisaks kuus meest aegadega.

Olümpiadebüüdi teinud Kaur Kivistik läbis 3000 meetri takistusjooksu teise eeljooksu ajaga 8.44,25, mis andis 35. koha.

Finaali said iga eeljooksu (kokku 3) kolm esimest ning lisaks kuus kiiremat aegadega.

Kergejõustiklased Rios, 15. august
Gunnar Leheste: Poolfinaal on homme kell 21.40 kohaliku aja järgi. Mägil on teine jooks ja seitsmes rada. Kolm jooksu kokku. Iga jooksu kaks esimest ja kokku kaks meest veel aegadega pääsevad finaali.
Gunnar Leheste: Rasmus Mägi: Oma elu teisest ajast: "Zürichi poolfinaali jooks tuli ka pealtnäha kergelt, aga päris igapeävaselt ma sellist aega jooksnud pole. See näitab, milline ala on 400 m tõkkejooks. Kui igapäevaselt 48,5 jookseks, võiks joota juba 47,5 peale, aga et olen erinevast seisust jooksnud 49,0 ja 49,5, näitab, et kui jalg on vähegi kergem, tuleb ka parem aeg. Ei uskunud, et ühest jooksust esimesed neli sellise aja panevad. Arvasin, et iga jooksu võitja on umbes 48,5 kandis. Jooksu ajal rihtisin ka 49,0 peale. Tundus, et kui neljandaks jääksin, on vähemalt aeg nii hea, et peaks sellega edasi saama. Aga püüdsin ikka korralikult finišeerida ja viskuda, et poolfinaaliks normaalse raja saaks."
andreskal: Mägi sai kirja päeva neljanda aja!
andreskal: Viimase eeljooksu võitis H. Koech ajaga 48,77
Gunnar Leheste: Jagor: "Kui finišis tablood vaatasin ja sealt 49,7 nägin, siis erildi rahuldust ei pakkunud. Hea, et kaheksanda raja sain ja sisemisel jooksma ei pidaund. 34 kraadi päikest tõmbas soojendusel temperatuuri nii üles, et täna jäi plahvatuslikku äkilusust vaid stardipakkudel reageerimiseks. Selle ajaga peaks juhtuma maru õnn, et edasi pääseks." Ja nagu nägime, siis ei pääsenudki.Ootame nüüd Mixed Zone'is Mägi. Annab praegu teleintervjuud.
andreskal: Mägi jooksu fotofiniš
Joel Pulk: Elu teine jooks - väga tubli, Rasmus! Poolfinaalis hakatakse rahvusrekordit ootama
andreskal: 5. eeljooksu võitis A. Whyte ajaga 48,37
andreskal: Kaks eeljooksu veel ja siis selgub, mitmenda aja Mägi kokkuvõttes saab
andreskal: Jagor kahjuks poolfinaali ei pääsenud
andreskal: 1. koht K. Warholm 48,49, 2. J. Culson 48,53, 3. R. Mägi 48,55, 4. R. Cato 48,56
andreskal: Mägi jõudis poolfinaali! Super!
andreskal: 48,55 Mägi aeg ja 3. koht
andreskal: Mägi sai koha esinelikus
andreskal: Rasmus liigub hästi
andreskal: START!!!
andreskal: Pöidlad pihku!
andreskal: Mehed on stardipakkudel
andreskal: Vasaraheites tuli maailmarekordhttps://sport.delfi.ee/news/rio2016/uudised/poolatar-viis-vasaraheite-maailmarekordi-uude-meetrisse?id=75345587
andreskal: Nüüd on Rasmus Mägi kord oma sooritus teha.
Gunnar Leheste: Aeg Jagoril 49,78. Koht oma jooksus neljas. Peab lootma aegadele...
Gunnar Leheste: Jagor võitleb kõvasti, kolmandast kohast jäi napilt puudu!
Gunnar Leheste: Esimene 400 m tõkkejooks sai läbi. Alžeerlane Lahoulou jookseb rahvusrekordiks 48,62. Edasi ka keenialane Timuti ja ameeriklane Kerron Clement. Nüüd Jagori kord!
Gunnar Leheste: Kivistik veel: "Aga olen rahul, et siin olen. Tegin ikkagi ajalugu - esimene eestlane olümpia takistusjooksus. See väärib ka tunnustust. On asju, mida saab järgmiseks hooajaks kaasa võtta." Kivistik närvidest: "Ikka oli närv sees, muidugi. Kõht lahti ja kõik muud asjad, nagu alati. Kui seda poleks, poleks mõtet üldse starti tulla."Kas sel hooajal veel jooksed? "Kui kvaliteetses jooksus saab osaleda, tasub mõelda."
Gunnar Leheste: Kaur Kivistik: "Ei olnud kõige parem jooks. Ära küll ei surnud lõpus, jäin püsti, aga lihtsalt s*** on olla. Päike praadis. Mõnuga ikka võttis. Minusuguse suure mehe puhul on see raskem, väiksematele paistab vähem peale. Mõnusat vurtsu ka polnud. Aga ei taha millegi taha pugeda. Kui ütleksin, et trennis oli hea minek, aga tegelik tulemus on selline, mida see minu kohta näitaks? Ei olnud lihtsalt mõnusat minekut ja häid tingimusi - olgugi, et need olid kõigi jaoks võrdsed, on Eestis ikkagi 20 kraadi ja siin 33."
Gunnar Leheste: Vahepeal, kui mina Mixed Zone'is olin, heitis Wlodarczyk 82.29 kolmandal katsel - uus maailmarekord! Eelmine oli 81.08.
Gunnar Leheste: Kohe vahendan teile Kivistiku kommentaari. Lõppkohaks esimesel olümpial startinud Eesti takistusjooksjal jäi 24. Kuut meest ikkagi edestas.
Gunnar Leheste: Kivistik lõpetabki tagant kolmandana. Aeg 8.44,25. Koht 13.
Gunnar Leheste: 2 ringi jäänud. Kaur on tagant kolmas. Punnitab-punnitab veel.
Gunnar Leheste: Kivistik võitleb viimase-eelviimase koha pärast. Täna on meie Rios viibitud aja kõige kuumem päev. Ega tal kerge ei ole.
Gunnar Leheste: Kaur Kivistik läks teele! Kivi sussi!
Gunnar Leheste: Algas vasaraheitjate tutvustus. Teist gruppi takistusjooksjaid (sh Kivistikku) pole veel õuegi lastud.
Gunnar Leheste: Esimese jooksu võidab ameeriklane Hillary Bor 8.25,01-ga, teine Maroko mees Soufiane Elbakkali 8.25-17-ga, kolmas keenialane Ezekiel Kemboi 8.25,51-ga.
Gunnar Leheste: Esimene jooks käib. Fotograaf Osula lubas minna veetakistuse juurde.
Gunnar Leheste: Esimene kamp takistusjooksjaid sörgib juba starti.
Gunnar Leheste: Äsja lõppes naiste 200 meetri viimane eeljooks. 16.40 on Kivistiku kord areenile astuda. Publikut nii palju ei ole kui kettafinaali päeval, aga midagi ikka. Lärmi teevad korralikult, kui vaja.
Gunnar Leheste: Dafne Schippers võitis 200 meetri enda eeljooksu 22,51-ga. Teisena sai sealt kindlalt edasi isikliku rekordi püstitanud ukrainlanna Natalia Pogrebniak 22,64-ga. Kokku on üheksa eeljooksu, viimane stardib Eesti aja järgi kell 16.18 (meil 10.18), ja siis hakkavadki valmistuma takistusjooksjad.
Gunnar Leheste: Tere lõunat siit olümpiastaadionilt! Kergejõustikuprogramm algab täna meeste kolmikhüppe kvalifikatsiooniga. Meid puudutavad alad (kõigepealt 3000 m takistust) algavad kell 10.25, 400 m tõkete eeljooksud 11.35. Kell 10.40 peetakse maha ka naiste vasaraheite finaal, kus maailmarekordit võib oodata Anita Wlodarczykult. Hoiame pöialt kõigile!
Meelis Naudi: Rasmus Mägi kommentaarid Riost: https://sport.delfi.ee/news/rio2016/uudised/delfi-rios-rasmus-magi-gritist-on-kahju-olen-tema-tood-ja-vaeva-lahedalt-nainud?id=75332583