FOTOD: Rammo lõpetas esimese sõidu koos Brasiilia legendiga, teise 19-ndana

 (2)
Rio Olümpia purjetamise esimene päev
Karl-Martin Rammo Guanabara lahel Rio de Janeiros.Foto: Hendrik Osula

Karl-Martin Rammo (Laser klass) sai Rio de Janeiro olümpiamängude esimeses võistlussõidus 24., teises 19. koha. Ingrid Puusta (RS:X) võttis kolmest sõidust kaasa 18, 13 ja 12 miinuspunkti.

Rio olümpia purjetamine
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kasulikud lingid: TULEMUSEDLIVE TRACKING
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Vabandame viivituse pärast. Olin Puusta ja Rammoga rääkimas. Rammo tulemuse oleme võlgu. Esimene sõit oli 24, teine 19.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Puusta lõpetas kolmanda sõidu ja võtab kaasa punktid (18), 13 ja 12.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Puusta hoiab kolmandas ja tänases viimases sõidus enne viimast märki 12. kohta.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Scheidti leedulannast abikaasa Gintare Volungeviciute Scheidt (Leedu lipukandja avamisel) teeb naiste Laser Radiali klassis head sõitu. Teises sõidus võttis esimese märgi esimesena. Foto: Reuters/Scanpix
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Foto: AFP/Scanpix
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Laser klassi 2015. aasta maailmameister Nick Thompson (GBR). Foto: AFP/Scanpix
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Teist sõitu Scheidt juhib, meie mees on 23.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: See mees on Scheidt - 5 olümpiamedalit (2 kulda), 11 MM-medalit (neist 12 kuldsed). Foto: AFP/Scanpix
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Brasiilia purjetamislegend Robert Scheidt, kelles medalivõidu korral tõuseks aegade edukaim purjetaja maailmas (olümpia mõttes), on muide esimese sõidu järel Rammo ees 23. kohal. Mees, kes peaks neid olusid kõige paremini tundma. See näitab, et pikk-pikk võistlus on ees. (Foto: AFP/Scanpix)
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kes veel live-trackerit vaadanud pole, siis 2D vaade näeb välja selline. Pakub väga palju uurimist. Saab suumida ja eraldi sõitjaid vaadata.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Täpsustus: Puusta on kahe sõidu järel siiski 15. kohal.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Laseri meestel hakkab teine sõit siinse aja järgi 14.40 (20.40 Eesti aeg). Naiste purjelauas käib juba kolmas sõit (kolm täna neid kavas on). Viimase info järgi on Puusta 18.-19. koha kandis. Tuul on 14-15 sõlme.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Rammo lõpetas esimese sõidu 24-ndana. Foto: AFP/Scanpix
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Puusta sai esimeses sõidus 18. koha.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kui kolm märki esimeses sõidus on võetud, on Rammo 22. kohal. Üks veel ja siis on finiš.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Naiste purjelauasõidust on esimene pilt meieni jõudnud. Reuters/Scanpix autoriks.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Naiste purjelaua esimene sõit on juba läbi. Ametlik liveblogi ütleb, et võitis prantslanna, järgnesid RUS, NED, FIN ja ISR. Puusta kohta ametlik info puudub, aga livetracker näitab, et ta on 19.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Rammo võttis esimese märgi 29-ndana ja teise 25-ndana.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Siinsamas on lennujaam, mis vahetult enne purjetamise starte kinni pandi. Hommikul veel lennukid tõusid. Foto: AP/Scanpix
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Naiste purjelauas juhib prantslanna. Järgnevad RUS, FIN, NED ja ISR. Puusta on 19.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Meeste laseris võttis esimese märgi esimesena Horvaatia paat, järgnes venelane, taanlane, montenegrolane ja küproslane. Teise märgi poole kihutades on Rammo 27. kohal.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Laseri meestel on esimese märgini veel veidi minna. Rammo on 45 mehe seas 27. kohal.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: RS:X naistel on esimene märk võetud. Ingrid Puusta on 25 naise seas 18. kohal.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Livetrackingu järgi Laser klassi võistlus algas. Mehed on teel esimese märgi poole.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Ainsana on praegu käima läinud meeste RS:X võistlus, aga seal meie sportlasi pole.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Vabandame, start on ametliku liveblogi andmetel siiski edasi lükatud. Seda saab jälgida SIIT
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Läks!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Purjetajad on stardiks valmis. Kohe on minek!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Nägin juba Rammot ka, aga kaugelt. Asjatab paadi kallal ja valmistub veele minema. Nemadki lastakse kell 12 peale ja sõidavad oma stardipaika, mis asuvad keskusest erinevas otsas kahe poolsaare tipus. Publikuala on keskel. 
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Ola! Oleme purjetamise pressikeskuses kohal. Saime Hendrik Osula viimasel hetkel fotograafide paadi peale, sest kohad on loetud, mahajääjaid oli kõvasti. Vedas! Fotograafide briifing oli üsna huvitav - räägiti, et võtke nii vähe asju kaasa kui võimalik, sest vett tuleb sisse (eriti kaldast kaugel) ja kõike võib juhtuda. Piltnikud lähevad kell 12 (18 Eesti aeg) veele ja tulevad ära kl 17. Kõik toidumoon ja vesi tuleb kaasa võtta. Londonis anti seda väidetavalt ka paadis. Siin mitte. Vabandati ette-taha. Paadis on boss paadimees, kellele vastu vaielda ei tohi. Võid küll öelda, et palun sõida natuke edasi ja tagasi, aga kui sõnelemiseks läheb, maksab tema sõna. Paluti nende vastu viisakad olla. Vabatahtlik, kes kogu selle jutu ära rääkis, sai pärast aplausi osaliseks. Väga tihti nii asjalikke vabatahtlikke ei näe. 

TAUSTAINFO
Eesti Jahtklubide Liidu peasekretäri Ott Kallase sõnul saab olema huvitav näha, kuidas liiguvad suurte koondiste purjetajad, kes viimastel aastatel on Rios põhimõtteliselt elanud, võrreldes nendega, kelle eelarve on lubanud olümpialinnas korraldada vaid paarinädalasi laagreid. Lisaks võivad olud võivad iga hetkega muutuda, mistõttu on eestlaste tulemusi sama raske ette ennustada kui Bingo loto täismängu numbreid.

Võistluseelsed protseduurid on Rammol ja Puustal sujunud tõrgeteta. Kohaliku aja järgi antakse start kell 13 (Eesti aja järgi kl 19), kuid sportlased lahkuvad sadamast juba kell 12. Kallas peab koondiste esindajate koosolekul olema juba kell 10.

Ajakava järgi peaks täna toimuma kolm võistlussõitu. Viimane start antakse hiljemalt kell 17 enne päikeseloojangut. Delfi vahendab võistluse käiku liveblogina, kuhu postitame nii palju infot eestlaste käekäigu kohta, kui meil parasjagu kohapeal on.