FOTOD: Prantsusmaa suutis Griezmanni duubli toel kaotusseisust välja tulla ja veerandfinaali pääseda

(82)

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste tänases esimeses kaheksandikfinaalis suutis raskest seisust välja tulla võõrustajariik Prantsusmaa, kes alistas 2:1 Iirimaa.

Väljakuperemeeste jaoks sai kohtumine kohutava alguse, kui Paul Pogba tekitatud penalti järel sai Robbie Brady penaltipunktile asuda ja 11 meetrilt ka Iirimaa postipõrkest sissesaadetud löögiga 2. minutil juhtima viia.

Avapoolajal suutsid iirlased jõulise mänguga ka eduseisust kinni hoida, aga teisel kolmveerandtunnil otsustas asjad Atletico Madridi mees Antoine Griezmann, kes 225-sekundilise vahega kaks väravat lõi ja Prantsusmaa 2:1 võiduni juhtis.

Avavärava puhul saatis Griezmann pealöögi tahanurka, 61. minutil realiseeris ta Olivier Giroud hea eeltöö järel ära 1-1 olukorra.

Viis minutit hiljem teenis Iirimaa keskkaitsja Shane Duffy Griezmanni mahatõmbamise eest veel punase kaardi ja sellega olidki iirlaste suuremad lootused comebacki üritada kustunud.

Enne mängu:

Kõik varasemad kohtumised ajaloos nende koondiste vahel kahvatuvad 2009. aasta 18. novembri play-off matši ees, mis viis prantslased lisaajal 2010. aasta MM-finaalturniirile. Kohtunikud tegid selles mängus hirmsa prohmaka - Thierry Henry palli päästmine väravaolukorras otsajoonel oli selge käsi. Seda tunnistas ta hiljem isegi.

Kuigi viimastel päevadel on iirlased püüdnud oma kättemaksuhimu varjata, on vastupidise avalduse teinud poolkaitsja Jeff Hendrick: "See värav tegi kogu meie rahvale haiget, aga loodetavasti me saame Prantsusmaa vastu hea tulemuse ja teeme neile tagasi. Mäletan seda mängu, aga nüüd on meil satsis hoopis teised pallurid - see ei kummita meil peas. Ma usun, et me oleksime rõõmsad, kui me sellise värava lööksime!"

Prantsusmaa - Iirimaa
Griezmann nii lähedal kübatatrikile, aga Randolph suudab 1-1 olukorras suurepärase tõrje teha!
Mängule lisati 3 minutit, ehk Iirimaal armuaega 180 sekundit.
Pärast teise minuti penaltit pole Iirimaa enam raamide vahele ühtegi lööki saatnud...https://twitter.com/BBCMOTD/status/747077948801421312
Gignacil jälle võimalus! Aga suunab palli värava eest tagapostist mööda.
Giroud asemel vahetuses sekkunud Gignac nüüd kahel korral terav! Esimesel puhul lööb palli vastu Randoplhi, teisel korral maandub mänguvahend latis.
Grizemann üritas karistuslööki väravavahi nurka kõmmutada, aga Giroud jääb löögile ette.
Prantslastele 17 meetrilt karistuslöök. Igal juhul on väga raske näha, kuidas iirlased nüüd siit välja suudaks tulla.
Iiirmaa vähemuses! Duffy võtab viimase lootuse veana kastijoonel Griezmanni maha ja teenib 66. minutil punase kaardi!
McClean pääseb taas vasakult äärelt läbi, aga Koscielny suudab madala söödu värava eest klaarida.
Koscielny paneb püstsöödu ette, Giroud'lt oivaline jätk Greizmannile, kes täiesti valveta olles palli Randolphiga silmitsi olles allanurka saadab ja võõrustajad eufooria äärele tõstab!
GRIEZMANN LUSTIB JA VIIB PRANTSUSMAA 61. MINUTIL 2:1 JUHTIMA!!
Payet keerutab nüüd 20 meetrilt, aga Randolph kontrollib ja pall lendab meetrikese üle värava.
Sagna annab kena palli alla ja Atletico Madridi mees suunab mänguvahendi penaltipunkti lähistelt peaga tahanurka. Prantsusmaa 1, Iirimaa 1!https://twitter.com/Eurosport_UK/status/747071332555317248
PRANTSUSMAA VIIGISTAB!! ANTOINE GRIEZMANN!
McClean paneb Iirimaa vasakult äärelt hea palli alla, aga Lloris suudab enne ründajaid käed vahele saada.https://twitter.com/UEFAEURO/status/747070078429073408
Prantsusmaa on teinud esimese 50 minutiga 208 söötu, Iirimaa 84. Aga statstika mis loeb, põleb tablool ja seal on 1:0 eelis just iirlastel.
Viik lähedal! Pogba pääseb karistuslööki peaga jätkama ja tagaspostist saab proovida Koscielny. Paraku lendab löök napilt-napilt Iirimaa väravast mööda.
Prantsusmaa tegi poolajal ka selgelt ründava suunitlusega vahetuse. N'Golo Kante välja ja Kingley Coman sisse.
Iirimaa juhib varajasest penaltist üllatuslikult prantslaste vastu 1:0. Hetkel tundub võõrustajate ründemäng suhteliselt ideetu, Saab olema huvitav näha, mida Didier Deshcamps välja suudab mõelda.
Prantsusmaa ohtlik! Nii Payet kui Griezmann saavad kastis lööki proovida, aga pall mattub Iirimaa kaitsjatesse.
Esimesele poolajale lisatakse koguni neli minutit.
Pogba hoiab keskväljal kenasti palli, otsib läbisooduga Giroud, aga ründaja jooks blokeertiakse Iirimaa kaitsjate poolt ära.
Keskkaitsja Rami saab kollase ja peaks samuti veerandfinaali vahele jätma. Prantsusmaa seis pole kerge...
Kui koheselt pärast iirlaste avaväravat oli Prantsusmaa surve päris korralik, siis aja möödudes on asi taas rohkem balanssi läinud ja väljakuperemehed peavad poolajal hoolikalt arutama, kuidas keerulisest olukorrast välja tulla. Seni on mängutempo ohtrate vigadega päris alla tõmmatud.
Leicesteri prantslasest poolkaitsja N'Golo Kante sai just kollase ja peab veerandfinaali jõudmise korral mängu vahele jätma.https://twitter.com/UEFAEURO/status/747059478382678016
Kui kiireim penalti juba Iirimaa avavärav oli, siis üldse on EMi ajaloos varasemalt värav löödud vaid ühe korra.https://twitter.com/UEFAEURO/status/747058347250225153
Pogba keerutab karistuslöögi 30 meetrilt ristnurga suunas, aga Randolph suudab palli püüda. Muidu kena sooritus, aga jõust jäi pisut puudu.
Iirimaa teisele lähedal! Aga Lloris toob Murphy löögi tagapostist ära.
Veel statistikat. Viimati lasi EMi võõrustaja endale penalti sisse lüüa 1988. aastal.https://twitter.com/GracenoteLive/status/747055125559021569
Tegu oli kiireima penaltiga EM-i ajaloos. Luka Modric sai 2008. aastal Austria vastu penalti 4. minutil.
VÄRAAAAAV! Iirimaa juhib 1:0! Brady vajutab siseküljega postipõrkest kindlalt sisse. https://twitter.com/UEFAEURO/status/747053310113357824
Pogba tuleb Longile selja tagant sisse ja Rizzoli määrab 11 meetri karistuslöögi.
PENALTI!!!!
Erinevalt Tallinnast on Lyonis päiksepaisteline ilm, 23 kraadi sooja. Peaks kvaliteetset jalgpalli mängida lubama küll.
Mäng on alanud!
Prantsusmaa on Lyonis kaotanud ainult ühe oma viimasest kaheksast matšist ning püsinud seal kaotuseta järjest seitse kohtumist. Viimati suutis neile Lyonis säru teha 1968. aasta sõprusmängus Hispaania (3:1).