FOTOD: Pljuštšenko katkestas Sotšis ja lõpetas karjääri, Romanenkov pääses 23. kohaga edasi!

 (63)
Viktor Romanenkov
Viktor RomanenkovAFP

Iluuisutamise olümpiavõitja Jevgeni Pljuštšenko loobus Sotšis vahetult enne meesüksiksõidu võistlust lühikava esitamisest. Venelane kukkus soojendusel, tegi seljale liiga ning teatas enne oma etteastet kohtunikule, et ei saa täna võistelda.

Uisulegend teatas võistluse järel, et lõpetab sportlaskarjääri. "Keegi oleks soojendusel nagu noa selga löönud. Ma arvan, et jumal ütles sellega, et "Jevgeni, aitab uisutamisest"," ütles Pljuštšenko ajakirjanikele.

Kaheksandana oma kava esitanud Eesti iluuisutajal Viktor Romanenkovil ei õnnestunud lühikavas hüpped kõige paremini, kuid ta tagas pääsu 24 parema hulka, kes saavad homme esitada ka vabakava. Romanenkov teenis täna 61,55 punkti ja sai 30 mehe konkurentsis 23. koha. Tema isiklik rekord 65,33 silma pärineb mulluselt MMilt.

Lühikava järel on liidrikohal jaapanlane Yuzuru Hanyu maailmarekordilise 101,45 punktiga. Järgnevad kanadalane Patrick Chan 97,52, hispaanlane Javier Fernandez 86,98, jaapanlane Daisuke Takahashi 86,40 ja sakslane Peter Liebers 86,04 punktiga.

Meeste vabakava sõidetakse reedel algusega kell 17:00.

Samal teemal: Viktor Romanenkov: jääle minnes jalad värisesid