FOTOD: Peeter Kümmel piirdus Faluni MM-il sprindis veerandfinaaliga, kullad Norrasse

 (88)
Peeter Kümmel
Peeter KümmelFoto: Hendrik Osula

Faluni MM-il murdmaasuusatamises oli avapäeval kavas naiste ja meeste klassikasprint. Ainsa eestlasena pääses 30 parema hulka Peeter Kümmel, kes oli eelsõitude 19. ja sai oma veerandfinaalis neljanda koha. Poolfinaali see Kümmelit ei viinud, tema lõppkohaks jäi 18.

Naiste kvalifikatsiooni võitis poolatar Justyna Kowalczyk, kes sai ajaks 3.24,89. Norralanna Maiken Caspersen Falla oli teine (+0,24) ja tema kaasmaalanna Kari Vikhagen Gjeitnes kolmas (+0,51). Marit Björgen oli eelsõidu kuues (+2,54) ja norralannadest neljas. Viimasena pääses 30 parema sekka poolatar Ewelina Marcisz (+11,82). Piret Pormeister oli 44. (+25,63) ning Heidi Raju 46. (+26,31).

Meestest oli kiireim Nikita Krjukov, kes sõitis välja aja 2.59,92. Peeter Kümmelil kogunes parimat aega näidanud venelasele kaotust 5,79 sekundit, mis andis 19. koha. Marko Kilp oli 36. (+8,72), Siim Sellis 44. (+10,95) ja Raido Ränkel 45. (+11,92). Kilpi jäi edasipääsust seejuures lahutama 1,5 sekundit.

Seotud lood:

Kümmeli vastased olid veerandfinaalis norralane Ola Vigen Hattestad, soomlased Anssi Pentsinen ja Toni Ketelä, sakslane Tim Tscharnke ja venelane Sergei Ustjugov. Poolfinaali edenesid sellest veerandfinaalist Hattestad ja Ketelä, Kümmel oli neljas ja 12 parema hulka ei pääsenud.

Kuldmedalid Norrasse

Naiste finaali jõudisid neli norralannat - Björgen, Falla, Gjeitnes, Östberg - ning poolatar Kowalczyk ja rootslanna Nilsson. Kuldmedali võitis Marit Björgen, hõbe rootslanna Stina Nilssonile ja pronks norralanna Maiken Caspersen Fallale. Esimesena jäi medalita Kowalczyk.

Meeste ülipõnevas finaalis alistas norralasest suurfavoriit Petter Northug kanadalase Alex Harvey vaid 0,05 sekundiga ja võttis kuldmedali. Pronksi sai Ola Vigen Hattestad (+0,35). Neljas oli Krjukov, viies Pellegrino ja kuues Tomas Northug.