Veerandfinaalis oli otsustava kolmandiku eel seis 7:7 viigis, ent Novosjolov väsis ning näis passiivne, mille ungarlane ära kasutas.

32 parema hulgas oli Novosjolov alistanud 12:10 korealase Kyoungdoo Parki ning 16 parema hulgas alistas 15:12 Venezuela esindaja Francisco Limardo.

16 hulgas oli Novosjolovi vehklemine võimas ning ta läks 10:5 ette, kuid paar kohtuniku vaieldavat otsust ning enese pea kaotamine lasid tulisel ladinaameeriklasel 12:12 viigini jõuda. Õnneks oli lõpus Novosjolov kindlam.

TAUSTAINFO
Novosjolov osales 2000. aasta Sydney mängudel meeskonnavõistluses ning 2008. aastal Pekingis ja 2012. aastal Londonis individuaalvõistluses. Tema parim koht - üheksas - pärinebki just Londonist, olgugi, et Eesti parim meesvehkleja kaotas seal kohe esimeses matšis (hea koha tõi tõsiasi, et Novosjolov pääses tänu kõrgele edetabelikohale automaatselt 16 parema hulka).

Novosjolov kohtub Rios oma esimeses matšis ehk 32 parema seas Lõuna-Korea vehkleja Kyoungdoo Parkiga. Matš peaks algama Eesti aja järgi kell 16.45.