FOTOD: Modrici iluvärav tõi Horvaatiale Türgi vastu võidu!

(25)
Luka Modric lõi 1:0
Luka Modric lõi 1:0AFP

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste tänases esimeses mängus alistas Horvaatia meeskond D-alagrupis Türgi 1:0.

Horvaatiale tõi võidu Madridi Reali tähtmängija Luka Modric, kes kõmmutas 41. minutil türklaste karistusalast välja löödud palli 20-lt meetrilt ühe puutega väravasse.

Teenitud võidu saanud Horvaatia oligi täna märksa ohtlikum, lüües ka kahel korral latti. Ka Türgi meeskonnal olid omad võimalused, kuid realiseerida neid ei suudetud.

D-alagrupis mängivad ka tiitlikaitsja Hispaania ja Tšehhi, kes peavad oma avamängu homme õhtul.

Jalgpalli EM: Türgi - Horvaatia
80. minut: Türklaste karistuslöök ohtlikust kohast. Horvaatia väravavaht on valvel ja püüab kindlalt.
Türklastel on jäänud veerand tundi armuaega.
71. minut: Teine latt Horvaatia poolt! Perišić saadab värava eest palli peaga latti. Kas sellised eksimused maksavad lõpuks horvaatidele kätte?
66. minut: Horvaatia jätkab väga ohtlikult. Brozovićil jääb sentimeetrike puudu, et Perišići tsenderduseni jõuda ja pall väravasse lükata.
61. minut: Brozović on karistusalas vaba, kuid lööb üle Türgi värava.
54. minut: Srna uus suurepärane võimalus. Türklaste väravavaht tõrjub kontrarünnakul palli tema jalale, kuid Srna ei suuda väravat tabada!
Srna kõmmutab karistuslöögi latti! Türgi väravavaht ei jõudnud isegi mitte liigutada...
Minut hiljem saab Horvaatia veelgi ohtlikuma karistuslöögi, kui Türgi kaitsjad kukutavad karistusjoone lähistel Rakitici.
49. minut: Vida sai Horvaatia karustuslöögi järel löögile, ent Türgi väravavaht püüab.
Teine poolaeg on alanud.
Gunnar Leheste: Türgi ainus võimalus mängu tagasi tulla on "teha Türgit!" ehk eikusagilt endale kaks väravat välja võluda. Horvaatide puuted tunduvad hetkel oluliselt kvaliteetsemad. Teisel poolajal, lähemale lõpuvilele, näeme kindlasti ka maas väänlemisi.
Avapoolaeg on lõppenud Horvaatia 1:0 juhtimisel.
41. minut: Modric lööb 1:0 Horvaatiale! Madridi Reali täht kõmmutab karistusalast välja löödud palli 20-lt meetrilt ühe puutega väravasse! https://twitter.com/UEFAEURO/status/741988908347609088
38. minut: Mandžukic saab täna teistkordselt karistusalas löögile, ent taas jääb türklaste puurivaht peremeheks.
29. minut: Türklaste võimalus jääb realiseerimata! Ozan Tufan sai karistusalas vabalt löögile, Subašićilt hea tõrje.
27. minut: Taas on Horvaatia ohtlik. Badelji löök karistusala joonelt läheb aga Türgi väravavahi Volkani kätte.
22. minut: Horvaadid saavad kiirrünnakul taas peaga löögile. Skoor jääb siiski muutumatuks. Horvaatia on ründeliinis seni teravam olnud.
16. minut: Mandzukic saab nurgalöögile järgenud olukorras peaga löögile, ent pall takerdub Türgi kaitsjatesse.
Ohtlikke momente on vähe, kuid võitlust on keskväljal kõvasti.
Tufan lööb kaugelt peale, kuid horvaatide väravat see ei ohusta.
Türgi karistuslöök kaugelt maandub Horvaatia väravavahi käte vahel. Midagi üliohtlikku avaminutitel sündinud ei ole.
Avavile on kõlanud.
Statistika Türgi kasuks just ei räägi. Kui seeria on ainult 3 mängu pikkune, on tal tavaliselt kombeks pikeneda. https://twitter.com/OptaJoe/status/741969795604697089
Türgi fännid. Loodetavasti suudavad end paremini vaos hoida kui Venemaa omad eile. (Foto: AFP/Scanpix)
Algkoosseisud: Türgi: Volkan; Gokhan Gonul, Mehmet Topal, Balta, Caner; Oguzhan, Ozan Tufan; Selcuk, Hakan Çalhanoglu, Arda Turan; Cenk.Horvaatia: Subasic; Srna, Corluka, Vida, Strinic; Badelj, Modric, Brozovic, Rakitic, Perisic; Mandzukic.