FOTOD: Kreekas süüdati Londoni olümpiamängude tuli


FOTOD: Kreekas süüdati Londoni olümpiamängude tuli
Reuters/Scanpix

Traditsiooniliselt süüdati olümpiamängude tuli paraboolse peegli ja päikesekiire abil, millest tänases soojas ja selge ilmaga Kreekas puudust ei tulnud.

Seitsme päeva jooksul läbib tuli viit peamist Kreeka arheoloogilist vaatamisväärsust, sealhulgas ka Akropolist, enne kui jõuab esimeste nüüdisaegsete olümpiamängude toimumispaika - 1896 Ateena olümpiastaadionile.

17. mail Londoni olümpia korraldajatele üle antav ning 18. mail Suurbritanniasse jõudev olümpiatuli läbib enne 27. juulil toimuvat olümpiamängude avatseremooniat 8000 miili (12 875 km) pikkuse teekonna läbi Ühendkuningriikide ning külastab ka Iirimaad.

Esimene tõrvikukandja on Liverpoolis sündinud Kreeka ujuja Spyros Gianniotis, kes võitis kuldmedali avamereujumise maailmameistrivõistlustelt 2011. aastal.

Olümpiatule teekonnal saab tõrvikukandmisest rõõmu tunda enam kui 8000 inimest, sh osalevad ka eestlased Renna Järvalt ja Jaanus Kala, vahendab eok.ee.

Esimest korda toimus tõrvikukandmine 1936 Berliini olümpiamängudel, kui 3331 inimest kandsid olümpiatuld 3187km vältel. Aasta aastalt antud teekond pikenes ning inimeste arv suurenes. Pekingi olümpiamängude tõrvikut kandis juba 21 800 inimest ning tõrvik läbis 137 000km sh Mount Everesti tipu.