FOTOD | KATASTROOF! Totaalselt kiretu Saksamaa jalgpallikoondis langes tiitlikaitsjana MM-finaalturniirilt välja

 (252)

Jalgpalli MM-il sündis täna suurüllatus: Saksamaa koondis kaotas viimases alagrupimängus Lõuna-Koreale ning langes konkurentsist juba alagrupiturniiri järel!

Sakslased vajasid viimases voorus võitu Lõuna-Korea vastu, kes oli eelnevalt kaotanud nii Rootsile kui Mehhikole. Paraku osutus valitsevate maailmameistrite ründemäng uskumatult hambutuks ning mängu lõpus virutasid hoopis korealased Manuel Neueri võrku kaks palli.

Samal ajal sai alagrupi teises kohtumises Rootsi ilusa 3:0 võidu Mehhiko üle ning astub kaheksandikfinaali alagrupi võitjana. Väravad kirjutati teisel poolajal Ludwig Augustinssoni ja Andreas Granqvisti nimele, Edson Alvarez sai kirja omavärava.

Lõuna-Korea - Saksamaa; Mehhiko - Rootsi
Brasiilia Fox Sportsi reaktsioon: https://twitter.com/FoxSportsBrasil/status/1012000729010180098
Bild vahendab juba kaitsja Mats Hummelsi kommentaari: "Uskusime endasse viimase hetkeni, isegi pärast 0:1 kaotusseisu jäämist. Aga me ei suutnud palli väravasse lüüa, kuigi meil oli piisavalt võimalusi. Väga-väga kurb päev kõikidele Saksamaa jalgpallifännidele! Peale Belgia ja Inglismaa on kõikidel favoriitidel probleeme olnud, kuna väiksemad meeskonnad mängivad niivõrd hästi."
Kõik. Saksamaa on häbistatud ja saab kõigele lisaks alagrupis viimase koha! Vene publik skandeerib korealastele "Ma-la-tsõ, ma-la-tsõ!"
KOREA LÖÖB ISE TEISE! NEUER KAOTAB PALLI NING LÕUNA-KOREA PANEB PALLI UUESTI VÕRKU!
Neuer on värava tühjaks jätnud ning tegutseb sisuliselt keskväljal. Aga Saksamaal on kahte vaja...
Rootsi mäng on lõppenud - 3:0 võit toob neile alagrupivõidu. Mehhiko on samuti kõigi eelduste kohaselt edasi!
Rootsi ja Mehhiko fännid kallistavad tribüünidel Jekaterinburgis. Saksamaa langeb välja!
VÄRAV LOEB! Pall läks värava lööjani sakslasest ning Saksamaa sõidabki koju!
Mehhiko fännid jõudsid samuti juba tähistada, aga... VAR vaatab asja üle...
KOREA LÖÖB ÄRA! AGA SULUSEIS!
Palli kaotamise järel on näha, kuidas sakslased lausa longivad. Ei paista mitte kuskilt seda ülivajalikku võiduväravat...
Kroos pääseb 20 meetri pealt löögile, aga madal löök on väravavahile saagiks.
Saksa mängus ei ole mitte kuskilt näha seda tahet, võiduiha, mis võiks neid edasi viia. Korea saab hoopis vahepeal nurgalööke.
Mehhiklaste omavärav püstitas järjekordse MM-ide rekordi - nii palju pole varem meeskonnad finaalturniiril iseendale löönud!https://twitter.com/OptaJoe/status/1011996963947114497
Samal ajal suurepärane šanss Mehhikole, ent Chicharito terav pall tuleb Vela jaoks liiga suure hooga ning ei lenda võrku!
No ei oska, ei oska korealased oma vasturünnakuid lahendada! Sisuliselt kolm kolme vastu šanss, aga ei tule ei pealelööki ega söötu...
Son virutab peale, aga Neuerist paremale ning napilt väravast mööda!
Selgelt rohkem ründemängule panustav Saksamaa riskib aina rohkem kaitse arvelt. See mäng on aina rohkem seda nägu, et korealased võivad siit mõne kontra väravaks lüüa...
Turniiri seitsmes omavärav - ja seda lausa käega! Paremalt äärelt tuleb tsenderdus värava alla ning Edson Alvarezile põrkab pall vastu kätt ja sealt väravasse! Õnnetu-õnnetu...
ROOTSI KOLMAS! 
Olukord on nüüd teadupoolest selline, et kui Mehhiko ühe värava peaks lööma, ei piisaks Saksamaale isegi mitte 1:0 võidust. Tiitlikaitsja on igatahes praegu väga raskes seisus - aga täpselt samasugusest olukorrast tuldi mõni päev tagasi Rootsi vastu viiendal üleminutil välja...
Mario Gomez saab peaga teravalt löögile, aga otse korealaste puurivahile kätte.
Saksamaa - Lõuna-Korea mäng on väga lahtiseks kiskumas. Koreal on aeg-ajalt kontratest väga lubavaid olukordi. Leon Goretzka asemele sekkus vahetusest Thomas Müller.
Suurepärane šanss Koreale, kui pall jõuab kastis Moonile, aga mees ei suudagi lõpuks pealelöögini jõuda! Sakslased mängivad ikka väga tulise tulega...
Korea täht Son saab kollase kaardi karistusalas sukeldumise eest.
Rootsi juhib 2:0 ning on praeguse seisuga alagrupivõidus kinni isegi siis, kui sakslased peaksid Lõuna-Koreale ühe värava ära lööma.
SEES! Kindlalt ristnurka!
Kapten Andreas Granqvist läheb lööma. Sel MM-il on ta juba ühe penalti realiseerinud, avamängus Korea vastu...
Ilus kiirrünnak svenssonitelt ning Hector Moreno võtab Marcus Bergi maha. Kollane kaart Morenole, suurepärane võimalus rootslastele!
PENALTI ROOTSILE!
Saksamaa reageerib paigalseisule: ründaja Mario Gomez sisse, keskpoolkaitsja Sami Khedira välja.
Vigastuspausid mõlemas matšis. Sebastian Larsson sai vopsu vastu pead ning tõstetakse kanderaamile. Teises mängus saab haigelt Koo, kes vahetatakse ka välja.
Samal ajal mängib Heung-min Son palli Neuerist üle, ent ei suuda enne otsajoont seda uuesti kontrolli alla saada.
Rootsi värav tähendab praeguse seisuga aga seda, et virtuaalses tabeliseisus on Saksamaa play-off'ist väljas!
Kena madal tsenderdus kasti, Claesson ei saa pallile hästi pihta, kuid see põrkab õnnega pooleks Ludwig Augustinssonile, kes virutab palli võrku!
1:0! ROOTSI JUHIB!
Milline võimalus Saksamaale! Kimmich murrab paremalt kasti ning Goretzka saab peaga löögile, ent väravavaht Jo toob selle ära!
Samal ajal on aga teised poolajad alanud!
Kaardid tulevad Saksamaad ja Rootsit lahutama siis, kui nad ka Lõuna-Koreaga ühele pulgale jäävad. Kui sakslased ja rootslased nelja punkti ja võrdse väravate vahe ja löödud väravate arvuga lõpetavad, otsustab omavaheline mäng.
Hh: Aga ees on ju kirjas et siis loevad kaardid
Tuletame meelde: kui seisud jäävad selliseks, võidab alagrupi Mehhiko ning Saksamaa edestab teisel kohal Rootsit tänu omavahelise mängu võidule - väravate vahe on neil täpselt võrdne.
https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1011984587906600960
Poolaeg ka Saksamaa ja Korea mängus! Sakslastelt uskumatult kiretu esitus. Võimaluste poolest oli tegu sisuliselt võrdse kohtumisega, ainus vahe seisneb selles, et Saksamaa hoiab tunduvalt rohkem palli.
Marcus Berg virutab poolaja lõpetuseks palliga küljevõrku. Jekaterinburgis kõlab poolajavile: Mehhiko null, Rootsi null.
https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1011980550989631488
Ohtlik olukord nüüd vahelduseks ka korealaste värava all, kui nurgalöögi järel jääb pall kasti lahtiseks ning väravavaht peab Aasia meeskonna päästma.
Vela tulistab mehhiklaste rünnaku lõpetuseks peale, ent väravast üle. Mehhiko-Rootsi kohtumises on mängupilt küllaltki võrdne.
Sakslased samal ajal tasapisi ähvardavad, kuid jäävad rünnakul pisut hambutuks.
Ochoa päästab Mehhiko! Mehhiklased ei suuda nurgalöögi järel kastis palli klaarida ning rootlased suunavad palli väravale, ent väravavaht toob palli lati alt ära!
Ei tule penaltit! Kohtunik vaatab olukorra üle ja otsustab, et käega mängu piisaval määral polnud, et penaltit anda!
VAR! Rootslased tahavad penaltit, sest Chicharito võis kastis käega mängida. Kohtunik läheb ekraani juurde asja üle vaatama...
Rootslaste keskväljamees Sebastian Larsson korjab endale kollase kaardi ning peab järgmise mängu vahele jätma.
KOREA! Pall jääb tsenderduse järel väga ohtlikult kasti lahtiseks, aga pealelöök lendab ülinapilt mööda!
Jaesung Lee saab keskväljavea eest korealaste tänase teise kollase kaardi. Lõuna-Korea on mängu korralikult alustanud ning oma kaitsemüüri päris hästi paika seadnud. Sakslased hoiavad palli 81% ajast, ent ohtlikud võimalused on jäänud tulemata.
Neuer eksib! Korealaste kauge karistuslöök tuleb madalalt otse värava keskele, ent sakslaste puurivaht pillab selle väga ohtlikult väravajoonele. Mees suudab siiski ise kõige kiiremini reageerida ning oma supi ära süüa.
Rootslased on kohe vastamas, ent Forsberg põrutab väravaesiselt üle! Mäng Jekaterinburgis on seni selgelt elavam olnud.
Esimene väga hea võimalus ka Mehhikole! Rootslaste eksimuse järel saab karistusala joonelt proovida Carlos Vela, ent pall keerleb napilt väravast mööda.
Veerand tundi mängitud, väravad endiselt löömata. Saksamaa mängust on seni olnud pisut agressiivsust või aktiivsust puudu.
Veel üks šanss Rootsile, ent Bergi ülepealöök korneri järel läheb napilt väravast mööda.
Jesus Gallardo kollane kaart ongi MM-ide ajaloo kiireim!https://twitter.com/OptaJoe/status/1011974194005991426
Saksamaa on samal ajal alustanud võrdlemisi rahulikult, ühtegi korralikku šanssi neil veel tekkinud pole.
Korealased saavad ka esimese kollase - Wooyoung Jung selle võtab. See on tema turniiri teine hoiatus, mis jätaks ta potentsiaalsest kaheksandikfinaalist kõrvale.
Forsberg vajutab otse peale ning Ochoa oli hetkeks hädas! Rootsi on hästi ja aktiivselt alustanud.
Kohtuniku eksimus Mehhiko mängus! Mehhiklaste väravavaht Ochoa võtab palli karistusala joone peal kätte, ent kohtunik määrab karistuslöögi, arvates, et pall oli alast väljas. VAR ei saa sellist eksimust parandada. Rootsil trahvilöök kasti külje pealt.
Ja järgnenud karistuslöögist saab Rootsi väga hea šansi, ent mehhiklased löövad värava ette lahtiseks jäänud palli lõpuks minema!
Ja selle MM-i kõige kiirem kollane kaart on juba antud! Mehhiklane Gallardo võtab selle vaid 12-sekundilise kohtumise järel, tõugates Toivoneni küünarvarrega kuklasse.
Mängud algasid!
Hümnide aeg.
Mehhiko pole samal ajal MM-i alagrupimängudes üldjuhul kaotusi tunnistanud - viimasest 19 alagrupikohtumises on nende vastased peale jäänud vaid kahes. Samas teame ju ka seda, et mehhiklased on alates 1994. aastast igal MM-il kaheksandikfinaalis välja kukkunud...https://twitter.com/OptaJoe/status/1011965534659850240
Sakslastel pole varem Aasia vastastega MM-il probleeme tekkinud - viis kohtumist on võidetud koguskooriga 19:3. Selle saldo sees on ka 2002. aastal saadud 8:0 võit Saudi Araabia üle.https://twitter.com/OptaJoe/status/1011962607127990272
Sakslaste ja korealaste algrivistus!https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1011955286708576259
Tere pärastlõunat! Esimesed koosseisu-uudised hakkavad tasapisi tilkuma. Siin on Mehhiko ja Rootsi rivistused!https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1011953504297111553

Enne tänaseid matše oli seis järgmine:

Täna kell 17 lähevad üheaegselt vastamisi Saksamaa - Lõuna-Korea ja Mehhiko - Rootsi. Sealjuures pole veel mitte ükski meeskond endale edasipääsu kindlustanud ega ka edasipääsulootusi minetanud: enne viimast vooru võib Mehhiko veel välja kukkuda, samal ajal on aga ka võimalik, et lõpuks saab edasi Lõuna-Korea.

Mida on viimasest voorust igal meeskonnal vaja?

Mehhikole piisaks edasipääsuks viimases mängus kaotuse vältimisest. Samuti on neil võimalik isegi kaotuse korral edasi pääseda, kui Saksamaa samal ajal Lõuna-Koread ei võida. Lisaks on võimalik ka stsenaarium, kus Mehhiko kaotab Rootsile suureskoorilises mängus ühe väravaga (nt 1:2) ja Saksamaa suudab Lõuna-Koread samal ajal minimaalselt, aga väiksema skooriga võita (nt 1:0) - sel juhul viiksid löödud väravad edasi Mehhiko ja Rootsi.

Seotud lood:

Saksamaal on edasipääsuvalem lihtne: Lõuna-Koread tuleb vähemalt kahe väravaga võita, siis on asi kindel. Üheväravalise võidu puhul on edasipääs kindel juhul, kui Rootsi samal ajal Mehhikot ei võida. Edasi võib neid viia ka viik - seda juhul, kui Rootsi samal ajal kaotab või kui sakslaste viigimäng on suureskoorilisem kui Rootsi viigimäng.

Rootsi olukord on laias laastus sakslastega samasugune, ainult vastane on teine. Edasipääsuks tuleb neil Saksamaast viimases mängus parem tulemus saavutada.

Lõuna-Korea edasipääs ei ole samuti mitte võimatu: see tuleks mängu juhul, kui nad Saksamaad viimases voorus näiteks kahe väravaga võidaksid ning Rootsi samal ajal Mehhikole kaotaks. Sel juhul oleks nii korealastel, rootslastel kui sakslastel kirjas võrdselt kolm punkti, ent parem väravate vahe saadaks edasi korealased.

Võimalikud on ka väga tihedad surnud ringid: nimelt on võimalik, et esimesed kolm meeskonda või tagumised kolm meeskond lõpetavad ühe punktisumma ja täpselt samasuguse väravate vahe ja löödud väravatega. Näiteks kui nii Saksamaa kui Rootsi võidaksid täna 1:0, oleks nii Mehhikol, Rootsil kui Saksamaal kirjas kuus punkti väravate vahega 3:2. Sel juhul tuleksid mängu juba harvemini kasutatavad viigilahutajad, mis antud situatsioonis viiksid edasi Saksamaa ja Rootsi, sest neil on omavahelistes mängudes löödud enam väravaid.

Samuti tekiks kolme tiimi vaheline surnud ring siis, kui viimases voorus saaksid 1:0 võidu kirja Mehhiko ja Lõuna-Korea: sel juhul oleksid võrdselt kolme silma ja väravate vahe 2:3 peal Saksamaa, Rootsi ja Lõuna-Korea. Korealased langeksid sellises olukorras omavahelistes mängudes löödud väravate arvu tõttu välja, aga huvitaval kombel asetuksid Rootsi ja Saksamaa täiesti võrdsele pulgale ning hoolimata sellest, et sakslased võitsid omavahelise kohtumise, läheks nende vahel kaartide lugemiseks: kes kolme mängu peale vähem kaarte saab, läheb edasi. Praeguse seisuga on Saksamaal 5 kaardipunkti, Rootsil 3.

Mõlemad kohtumised algavad kell 17.00.

Optibeti koefitsiendid:

Lõuna-Korea võit - 13,50
Viik - 6,75
Saksamaa võit - 1,20

Mehhiko võit - 2,40
Viik - 3,25
Rootsi võit - 3,10