Matšijärgselt pildus Kalev/Cramo peatreener Aivar Kuusmaa kriitikanooli nii hea etteaste teinud Bamba Falli kui ka vaid kaheks minutiks ja 54 sekundiks platsile pääsenud Nikolai Varbanovi suunas.

"Kõige ilusam mäng ei olnud, aga suutsime võidu ära vormistada. Ma ei laida ega kiida. Kohustuslik võit saadi kätte. Peab nüüd natuke mõtlema, kuidas meestele puhkust anda enne järgmise nädala lõpus toimuvat Leedu turneed, kuna nad on päris vaimselt päris tühjad," ütles Kuusmaa pärast mängu Vikerraadiole.

"Fallil läks täna lubamatult palju pealtpanekuid untsu ning me kaotasime sellest palju punkte, aga ma olen alati seda meetl, et pane enne pealt kui korvi alt vise mööda. Küll tal need ükskord ka sisse hakkavad minema. Varbanov mängis väga ebaõnnestunult ning ma ei saanud teda üle kolme minuti rohkem kasutada. Teda saan kasutada rohkem siis, kui vastastel mõni koll sees on."

Kalev/Cramol on nüüd tabelis 8 võitu ja 4 kaotust, millega kerkiti võiduprotsendilt Balti liigas neljandaks. Tartu Ülikooli saldo on 8 kaotust ja 4 võitu.

Delfi toob veel täna lugejateni videointervjuud võitjatega!

Fotoreportaaž mängust:

Mängu käik: Kalev/Cramo - Lauvas (21:13, 37:25, 55:45, 72:64)

IV veerand:

72:64 - Mäng läbi! Mayo saab veel teha ühe viske, kuid Kalev/Cramo võidab mängu kindlalt kaheksa punktiga.
72:62 - Kravcenko teeb Sokule 16 sekundit enne lõppu vea ning Sokk tabab ühe kahest vabaviskest.
71:62 - Tanel Sokk tabab kaks vabaviset ning 29 sekundit enne lõppu üritab võimatust olukorrast timeoutiga lahendust leida Lauvase meeskond.
69:62 Dorbek ja Arbet toovad Kalevile neli punkti juurde, Liepajal on resultatiivne Brics ning 33 sekundit enne lõppu võtab Kuusmaa jälle timeouti.
65:60 - 1.30 enne lõppu kasutab minutilist mõtlemisaega omakorda Kalev/Cramo.
63:59 - Kalev ei suuda söötu leida ja kaotab palli. Lauvas võtab aja maha.
63:57 - Fall saab söödu ja kasvatab vahet. Kolm minutit mängu lõpuni.
61:57 - Kalev ei suuda jälle korvi alt tabada ja Lauvas vähendab vahet.
61:55 - Fall tabab korvi alt. Lauvas saab vabavisetest 2 punkti juurde. 5 minutit mängu lõpuni. Kalevil on vead täis.
59:53 - Vastased tabavad kolmepunktiviske ja vähendavad vahet, Fall eksib jälle pealtpanekul.
59:47 - Škele vise keerab sisse. Lauvas saab vabavisetest 1 punkti.
57:47 - Uljanko tabab vabavisked. Vastased ei eksi korvi alt.

III veerand:

55:45 - Tamm tabab ja vahe 10.
53:46 - Vastased tabavad kaugviske, Toome paneb pealt!
51:43 - Toome tabab vabavisked, Fall tabab korvi alt koos veaga ja ei eksi ka vabaviskel.
46:43 - Škele tabab vabaviske ja on edukas ründelauas. Vastased tabavad samuti. Poolteist minutit veerandi lõpuni.
43:40 - Fall toob kalevlastele viis teise poolaja viiendal minutil esimese korvi väljakult. Lauvase Mayo vastab. Fall omakirda lisab pealtpaneku koos veaga!
38:38 - Vastased on teinud 13-0 vahespurdi! Seis viigis!
Škele teeb pallikaotuse ja jooksu otsa.
38:33 - Vastased on teinud 8:0 vahespurdi.
38:29 - Vastased toovad neli puntkti järjest.
38:25 - Tamm avab vabavisetel teise poolaja punktiskoori.

II veerand:

36:25 - Arbet saab ründelauast palli ja lõpetab punktidepõua.
34:24 - Vastased on teinud 5-0 vahespurdi.
34:19 - Saks saab platsile, tema vastu tehakse viga. Saks tabab 1 kahest.
33:17 - Varbanov tuleb teise veerandi 5. minutil esimest korda platsile ja tabab esimesel rünnakul.
31:17 - Fall surub palli mööda, Dorbek tabab kolmese!
28:15 - Škele teeb jälle pallikaotuse, Toome tabab vabavisked.
26:13 - Škele ja Dorbek kasvatavad vahet.

I veerand:

Fall paneb neljanda kulbi ja lõpetab veerandaja!
21:13 - Kalev kaotab kolmel rünnakul palli, Lauvas ei jõua 24 sekundiga viskele.
21:11 - Toome avab oma punktiskoori. Uljanko surub palli pealt! 2 minutit veerandi lõpuni
17:9 - Arbetil jällegi vabavisked. Seekord lähevad mõlemad, mees on toonud 7 punkti järjest.
15:9 - Fall blokeerib kolm viset järjest! Veidi alla nelja minuti mängida. Vastaste peatreener sai tehnilise vea. Arbet tabab ühe vabaviske kahest.
14:9 - Arbet toob vabavisetest punkte juurde, vastaste mängujuht Mayo keerutab palli korvi
10:7 - Uljanko tabab vabavisked, vastased samuti edukad.
8:5 - Fall ja Dorbek kasvatavad Kalevi eduseisu. Vastased on kahel rünnakul edukad.
3:0 - Fall tabab vabaviske ja paneb palli uhkelt pealt!

Kalev alustab koosseisuga Fall, Uljanko, Arbet, Dorbek ja Tamm.

Liepaja jagab pärast 81:82 allajäämist Tartule 2 võidu ja 9 kaotusega võiduprotsendilt liigatabelis viimast kohta.