Mängu käik: (Kalev/Cramo - Triumph)

Külalised võitsid avaveerandi 31:19.

Poolaeg külalistele 48:40. Pavel Uliankolt üleplatsimehena 15 punkti ja 4 lauapalli.

Kolmas veerandaeg kulgeb Cramole soodsalt, ehkki kaotus ei vähene väga palju. Seis 55:60.

Pingeliseks kujunenud mängulõpu kallutas lõpuks ikkagi enda kasuks Triumph jäädes peale nelja punktiga. Venemaa klubi jätkab Balti liigat täisedu kahe võiduga, Cramol on võit ja kaks kaotust.

-----------------------

McKee realiseerib vabavisked ja Cramo on kaotanud pingelise kohtumise 69:73.
Sergei Karasjov tabas kahest vabaviskest ühe ja külalised peal 71:69. Sokk kaotab rünnakul palli. 6 sekundit mängida.
Jefferson eksis vabavisetel ja Dorbek omakorda 1/2. Cramo taga 69:70 ja 15 sekundit mängida.
Arbet eksis viskel, vastased võetakse kiirelt veaga maha. 19 sekundit mängida.
Pall Cramo käes, 26 sekundit normaalaja lõpuni. Arupidamine.
Ulianko eksis, kuid vastased kasutavad oma võimaluse ära. Cramo taga 68:70.
Esimesena täna kaksikduublini jõudnud Kyle Landry vastab aga pealtpanekuga ja taaskord viik 68:68. Kuusmaa võtab aja maha, minna 1.11.
Sokk keskpositsioonilt täpne. Cramo ees 68:66, minna 2.03.
Landry pani teist korda järjest kaks vabakat mööda. Meile muidugi sobib...
Kitsing vabavisetel ei eksi ja isiklik punktiskoor kasvab tal kümne peale. Seis viigiline 66:66. Vähem kui 3 minutit normaalaega jäänud.
Landry eksis mõlemal vabaviskel. Uhh!
Varbanov viie veaga väljas, McKee viib Triumphi uuesti ette 66:64.
Landry vabavisked viigistavad mänguseisu 64:64. Veerandaega mängida 4.26.
Cramo pole tänases mängus varem juhtinudki.
Vastased võtsid minutilise mõttepausi, täpselt 5 minutit normaalaega mängida.
Arbetilt kolmene ja Dorbek lisab kahese ning Kalev/Cramo ees 64:62!
Cramo ei suutnud 24 sekundiga viskele jõuda. Lõpuni minna 6.18.
Skoor on visa kasvama. Tammelt kaks tabavat vabaviset ja tablool numbrid 59:62. Normaalaja lõpuni 7.12.
Varbanovilt neljanda veerandaja alustuseks kiired 2 punkti. Seis 57:60. Kas Cramo suudab murrangu tuua?

Kolmas veerand lõppes Cramo kaotusseisul 55:60. Ulianko läheneb kaksikduublile, hetkel tema arvel 20 punkti ja 8 lauapalli.
Sokult jällegi kaks tabavat vabaviset ja üldskoor 55:58. Veerandaega mängida alla 2 minuti.
Kitsingul on seni parem statistika kui Varbanovil. Kitsing 14 minutiga 8 punkti ja 5 lauapalli (3 ründelauda), bulgaarlane 11 minutiga 6 punkti ja 4 lauapalli (0 ründelauda).
Vastastelt kaks korvi ning Kuusmaa kasutab teisel poolajal esimest minutilist aega. Seis 53:58, veerandaja lõpuni minna 3.06.
Sokult kaks tabavat vabaviset ja taas kaotusseis minimaalne 53:54.
Kitsingu ründelaud ja 2 punkti teevad seisuks 51:52. Jefferson vastab kohe järmisel rünnakul pealtpanekuga.
Vastased kasutavad minutilist mõtteaega. Veerandaega kulunud 5.24 ja seis ikka 49:52.
Varbanovi asemel sisse tulnud Kitsing teeb skoori. Škele sai resultatiivse söödu. Kalev taga 49:52.
Uliankol 20 punkti koos! Seis 47:50 ja veerandaega mängitud pea 4 minutit.
Reimo Tamm eksis kahel vabaviskel. Valus.
Ulianko teine tabav kaugvise ja Cramo kaotus on sulanud viie punkti peale 45:50. Veerandaega mängitud 2.14.
Varbanovilt vajalikud punktid ning mänguseis 42:50.
Teine poolaeg algas. Cramo viisik - Dorbek, Ulianko, Tamm, Arbet, Varbanov.

Üheksa mehega Eestisse tulnud Triumphil on kõik mehed ka platsil käinud ning isikliku punktiarve avanud. 9 punktiga seni resultatiivseim Aleksei Kurtsevitš.
Ulianko korv lõpetab poolaja seisul 40:48. Valgevenelase 15 punkti on Kalevit hoidnud mängus.
Dorbekilt küll tabavad vabavisked, aga vähe kasu kui vastased kohe korviga vastavad. Seis 38:48, käib poolaja viimane minut.
Sokult esimesed punktid. Poolaja lõpuni 1.33, vahe kümme punkti 36:46.
Uliankolt 2+1 rünnak ja Cramo kaotusnumbrid 34:44.
Cramo üks võtmemängijaid Armands Škele ei saa kuidagi ree peale. Kümne mänguminutiga seni vaid üks vaheltlõige ja kõik...
Seisul 31:44 kasutab Kuusmaa teist minutilist mõtteaega. Poolaja lõpuni 3.05.
Jevgeni Valievi pealtpaneku järel külalised juhtimas 42:29.
Dorbekult hüppevise, Kalevil kaks punkti juures. Vilepartii on täna selline, et Cramol seni kogu meeskonna peale vaid 5 viga!
Vahe on kasvanud juba kahekohaliseks. Triumph peal 40:27. Kaitse lekib. Poolaja lõpuni 5.41.
Arbetilt kahene ja Dorbekilt üks tabav vabavise ning mänguseis 27:35. Poolaja lõpuni 6.36.
Teist veerandaega mängitud 2.16 ja vastased pole punktilisa sel veerandajal saanud.
Tundub, et kriitika läks õigesse kohta. Gregor Arbetilt kolmene ja Reimo Tammelt kaks punkti lisaks ning eduseisul 31:24 võtavad külalised minutilise vaheaja.
Teine veerandaeg algas.

Ulianko 8 punktiga üleväljamees. Meie poolelt skoori teinud veel Varbanov ja Kitsing (mõlemad 4) ning Dorbek (3). Seega tagaliinilt vaid 3 punkti.
Esimene veerandaeg läbi. Triumph peal 31:19.
Dorbekilt lay-up. Minut veerandaega jäänud, külalised ees 28:19.
Gert Dorbek ja Kristjan Kitsing toovad vabavisetest punktilisa. Vahe aga ei vähene 17:26. Veerandaja lõpuni alla kahe minuti.
Mängu tulnud Kristjan Kitsing toob kaks punkti. Seisuks 14:22.
Seisul 12:20 võtab Aivar Kuusmaa esimese mõtlemisaja. Kalevil seni punkte toonud vaid Ulianko (8) ja Varbanov (4). Mängitud 5.15.
Triumph on alustanud kindlamalt. Varbanov saadab palli korvi ja Kalevi kaotusnumbrid 12:18. Esimest veerandaega mängitud 4.47.
Valgevenelane Ulianko hoiab hetkel Kalevi rünnakut üleval. Ulianko kolmene vähendab kaotusseisu 10:13 peale. Kulunud piust üle 4 minuti.
Viis järjestikust punkti Uliankolt ja Kalev/Cramo ühega taga 7:8. Mängitud 3.09.
Kaotusseisus 0:6 tõi Kalevile vabavisetest esimesed punktid Nikolai Varbanov. Mängitud 2 minutit.
0:2 McKee avab hüppeviskelt kohtumise punktiskoori. 50 sekundit puhast mänguaega kulunud.
Tanel Sokult pallikaotus ja Pavel Ulianko teeb vea Jeffersoni vastu tegutsedes.
Pall mängus. Vastased teevad esimese pealeviske, kuid mööda.
Kalev/Cramo algviisik - Ulianko, Sokk, Arbet, Varbanov, Škele
BC Triumphi koosseisu kuulub vene mängijate kõrval kaks ameeriklast Tywain McKee ja Davon Jefferson, neist ääremängija Jefferson pallis mullu Villeurbanne Asvelis. Kolmandaks võõrleegionäriks on kanadalane Kyle Landry.

Eelinfo:

Kalev/Cramo on tänavu Balti liigas pidanud kaks kohtumist. 75:77 jäädi alla Kaunase Žalgirise duublile ning 89:82 võideti suurrivaali Tartu Ülikooli. Triumphil on seni kirjas 93:80 võit Leedu klubi Prienai Rudupise üle.

Seouli olümpivõitja Valdemaras Chomiciuse juhendatav Triumph peab homme Eestis veel teisegi kohtumise, mängides Tartu Ülikooliga.