Kolmanda veerandi järel 13-punktilises kaotusseisus (36:49) olnud kalevlased jõudsid otsustava veerandi alguses 8:0 vahespurdiga kuue punkti kaugusele. Viimasel minutil kahanes vahe veel ka viiele punktile, kuid lätlased enam edu käest ei andnud.

Kalevi resultatiivsemad olid Tanel Sokk 13 ning Pavel Uljanko ja Bamba Fall 10 punktiga. Lauavõitluse koguni 46:30 võitnud VEFi tulemuslikum oli Antanas Kavaliauskas 17 punktiga.

Kuna VEF liitub käimasoleval hooajal BBL-iga alles veerandfinaalmängudest, siis Eesti ja Läti meistrid tänavu omavahel kohtunud ei ole, vähemalt selles sarjas mitte.

Küll aga on piike murtud VTB Ühisliiga raames, kus Riia klubi on saanud kaks suhteliselt nappi võitu - Lätis võideti valitsevat Eesti meistrit 103:89 ja Tallinnas 78:71.

Kalev/Cramo fännidele peaks meelejärele olema ka teadmine, et VEF kaotas Ühiliigas märtsi alguses Ukraina klubile Budivelnik (89:99). Kalev/Cramo tegi aga kaks nädalat hiljem samal vastasel selja 81:73 prügiseks.