FOTOD: Jüri Ratas pani Siim-Sander Vene ees viskevõistluse kinni


Korvpalli EMi Eesti fännimaja esitlus
Korvpalli EMi Eesti fännimaja esitlus Foto: Ilmar Saabas

Riiga püstitatava Eesti fännimaja tutvustusüritusel korraldati ka lühike meelelahutuslik korvpalli viskevõistlus. Eesti Korvpalliliidu president Jüri Ratas, turundusspetsialist Oliver Läll ning fännimaja projekti suurtoetajate Saku Õlletehase müügijuht Jaan Härms ja OlyBeti juht Aigar Hain tegid viis viset tänavakorvpalli korvi. Jokkerina sekkus võistlusse meie koondislane Siim-Sander Vene.

Keeruliseks tegi võistluse fakt, et korvi saadetav pall polnud tavasuuruses, vaid väike nn suveniiripall. Kuid vana korvpallurina ei lasknud Jüri Ratas ennast sellest häirida ning tabas kõik viis viset. Teistel osalejatel tulid ka mõned möödavisked - Lälli skooriks jäi 3 ning Hainil ja Härmsil mõlemal 2. Tegevmängijana võistlusse sekkunud Venel läks esmalt sujuvalt, kuid ühel viskel ta siiski eksis ning nii panigi viskevõistluse kinni Jüri Ratas.

Eesti Korvpalliliit ehitab Saku ja OlyBeti toel septembri alguses Riias toimuvale korvpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile sõitvatele Eesti fännidele Riia linna südamesse 1500 ruutmeetri suuruse ning üle 100 000 euro maksva Eesti fännimaja. Fännimajja tuleb ka Eesti Päevalehe / Delfi uudistenurk, kus mõnusates kott-toolides end värskeimate uudistega kursis hoida.