Vaata pildigaleriid SIIT!
Neljanda veerandi eel oli Rock vaid kahepunktilises kaotusseisus (61:63), kuid otsustaval veerandajal neil leedulaste vahespurdi vastu enam rohtu ei jätkunud.

Rocki resultatiivseim oli Tanoka Beard 20 punktiga. Tanel Tein lisas 17 ja Georgi Tsintsadze 13 silma. Võitjate parim oli 22 punkti visanud Dainius Salenga.

Esimeses poolfinaalis alistas põhiturniiri võitja Vilniuse Lietuvos rytas lätlaste Riia ASKi 85:76. Rock mängib seega homme pronksile Riia ASKi vastu.

Žalgirise peatreener Gintaras Krapikas sõnas pressikonverentsil pärast mängu, et ei heitunud sugugi, kui Rock alguses juhtis.

"Las nad siis juhivad kümne punktiga - see on kodumängu puhul tavaline," sõnas Krapikas, kelle meelest on siiski oluline see, kummal meeskonnal on üks punkt rohkem mängu lõpus. Vaata DelfiTV videost!

Mängu käik:
Tartu Rock - Kaunase Žalgiris 74:83
(28:19, 44:44, 61:63, 74:83)
4. veerandaeg:
Rock ei suuda enam mängu päästa ja kaotab 74:83.

53 sekundit mängida: Rock kaotab 74:83.
8.30 mängitud: Žalgiris ees 81:72.
8 minutit mängitud: Leedulased ees 78:72.
7 minutit mängitud: Kullamäe kolmene vähendab Rocki kaotusnumbrid 70:75-le.
4 minutit mängitud: Leedulased ees 71:63.
2.30 mängitud: Rock kaotab 61:69
1.30 mängitud: Rock kuival. Leedulased ees 67:61.
Minut mängitud: Maciulis viib Žalgirise 65:61 juhtima. Leedulased tabanud kahepunktiviskeid koguni 79%-ga.

3. veerandaeg:
Kolmanda veerandi lõpuks on ees Žalgiris 63:61.
8.50 mängitud: Seis viigis 59:59.
6.30 mängitud: Rock ees 56:52.
Tein ja Beard on täna Rocki tegijad - mõlemad on toonud juba 17 punkti!
5.30 mängitud: Beard tabab kolmese, Rock ees 54:50.
4 minutit mängitud: Rock ees 51:47.
2 minutit mängitud: Tanel Tein tabab neljanda kaugviske ja viib Rocki 49:46 juhtima. Tein on visanud juba 15 punkti.

2. veerandaeg:
Avapoolaeg lõppes viigiga 44:44.

Avapoolajal on Tartu resultatiivseim olnud Tanel Tein 12 punktiga, tabades sealjuures neljast kaugviskest kolm.
8.30 mängitud: Rock ees 41:39.
7 minutit mängitud: Rock ees 39:37.
5 minutit mängitud: leedulased pääsevad ette 35:34.
4 minutit mängitud: Rock ees 32:30. Leedulased juhivad veerandaega 11:4.
Teine veerand algab Rockile kehvalt. Leedulased tulevad kolme minutiga järele. Seis veel 30:27 Rockile.

1. veerandaeg:
Avapoolaeg Rockile 28:19.

2.30 mängida: Tein tabab kolmanda kaugviske - Rock ees 23:13.
6 minutit mängitud: Rock ees 18:10.
5 minutit mängitud: Rock juhib 16:8. Tartlased on teinud kahe minutiga 10:0 vahespurdi! Tanel Tein on visanud kaks tähtsat kaugviset sisse.
3 minutit mängitud: Zalgiris on pääsenud ette 8:6.
2.30 mängitud: seis 4:4.
Rock juhib avaminuti järel 4:0.
Mäng on alanud.

Lietuvos Rytas - Riia ASK 85:76
(22:12, 50:33, 69:56, 85:76)
Vaata GALERIID SIIT

Vaata Rytase kommentaare videost! (NB! video on ingliskeelne)

Rytas pääseb finaali võiduga 85:76.
0.21 mängida: Rytas ees 85:76.
Minut mängida: Lätlased on jõudnud 8 punkti kaugusele - 76:84.
2 minutit mängida: Rytas ees 82:71.
4 minutit mängida: Rytas juhib turvaliselt 81:67.
5.30 mängida: Rytas peal 76:64. Kas lätlased suudavad lõpus üllatada?
7.30 mängida: Leedulased juhivad 74:60.
Poolteist minutit mängitud ja Rytas ees 71:58.

Kolmanda veerandi lõpuks on ees Rytas 69:56. Lätlased jõudsid 3. veerandil küll korraks 53:60 kaugusele, kuid leedulased vastasid 9:3 vahespurdiga.
Minut mängida ja leedulased juhivad 67:56.
3 minutit mängida: Rytas ees 64:53.
4 minutit mängida: ASK jõuab 7 punkti kaugusele: 60:53.
6 minutit mängida 3. veerandit: Rytas ees 57:45.
Leedulased nõelavad valusalt vastu: kaugvise ja kaks kahest ning edu taas suur 57:39.
Lätlased teevad pooleteise minutiga 6:0 vahespurdi. Seis 50:39 Rytasele.

Poolajavileks juhib Rytas 50:33.
Leedulased on avapoolajal kahepunktiviskeid tabanud koguni 70%-ga.
Lätlased suudavad 7:1 vahespurdiga seisu parandada. 1 minut mängida: Rytas ees 45:33.
Avapoolaja lõpuni 3 minutit: Rytas läheb oma teed - 44:26. Oluliselt paremat visketabavust näitavad leedulased on peal ka lauavõitluses 18:11.
5 minutit mängitud: Leedulased ees juba 41:25.
2 minutit mängitud: Rytas juhib 26:14.

Avaveerand leedulastele 22:12.
1.30 mängida: Rytas juhib juba 19:10.
3. minutit mängida: Rytas juhib 12:8. Lätlased pole tabanud veel ühtegi kahepunktiviset, seitsmest kaugviskest on suudetud sisse visata kaks.
6-minutilise mängu järel juhib Rytas ASKi vastu 9:5.
Lätlaste visketabavus on kohutav.
4-minutilise mängu järel on Lietuvos rytase ja Riia ASKi kohtumise seis viigis 5:5. Mõlemad meeskonnad on üritanud juba neljal korral kaugviset, tabades vaid korra.

Melu enne mängu:
Kell kolm alustasid umbes sadakond Rocki fänni Püssirohukeldri juurest rongkäiku Tartu Ülikooli spordihoonesse.

Fännid tegid oma lõbusa rongkäigu kuuldavamaks trummipõrina ja pasunahelidega.

Mängu eelvaade:
Balti liiga põhiturniiril kaotas Rock Žalgirisele võõrsil 27 ja kodus 9 punktiga.

"Me anname endast kõik, et olla finaalis," sõnas mängu eel Kaunase Žalgirise peatreener Gintaras Krapikas. "Ja tunneme end õnnelikena, kui keegi peab meie võistkonda favoriidiks. Tugev peab olema väljakul, mitte paberi peal."

"Samas on igal ühel neljast meeskonnast võimalus turniir võita," lisas ta.

"Oleme viimastel treeningutel püüdnud oma rünnakujoonises leida need kohad, millega saaks edu saavutada," teatas Rocki peatreener Indrek Visnapuu eilsel pressikonverentsil. "Intensiivsed füüsilised treeningud jäid eelmisesse nädalasse."

"Kindlasti ei taha me initsiatiivi käest anda ja siis tagaajaja rollist mängu päästa. Sellisest seisust oleks meil väga raske mängu tagasi tulla," lisas peatreener.

Sel nädalal vigastuse ja haiguse küüsis vaevelnud Viktor Sanikidze ja Marek Doronin on täna kindlasti rivis. "Sanikidzel on palavik üle läinud ja ta osaleb treeningutel. Doroninil annab iga põrutus kannavalu näol tunda. Aga nad on mõlemad valmis endast parima andma. Me teame, mis on kaalul ja mängus," lisas Visnapuu.

Teine ehk ajaliselt esimene poolfinaal põhiturniiri võitja Vilniuse
Lietuvos rytase ja lätlaste au kaitsva Riia ASK-i vahel algab täna kell
16.30.

Mängueelseid arvamusi:

Indrek Visnapuu: me ei tohi Žalgirisele initsiatiivi anda

Lietuvos rytase peatreener Rimas Kurtinaitis: Rockil saab Žalgirisega väga raske olema

Aleksei Tammiste: Rockli sõltub palju grusiinide mängust

Kalev/Cramo peatreener Nenad Vucinic: Rocki ja Žalgirise võiduvõimalused on 50:50

Visnapuu: Rock pole favoriit, aga läheme võitlema

Tanoka Beard: publik näeb Final Four'il kindlasti suurepärast korvpalli

Enesekindel Georgi Tsintsadze: me võime kõiki võita!

Beard: usun Žalgirise alistamisse