Kaia Kanepi sai teise päeva avamängus tulemusega 7:6 (1), 2:6, (10:5) jagu Anastassija Sevastovast. Teises mängus kaotas Jürgen Zopp 6:7 (4), 7:6 (5), (8:10) Karlis Ozolinsile. Naiste paarismängus alistasid Kanepi ja Anett Kontaveit Sevastova ja Jelena Ostapenko 4:6, 7:5, (10:8). Vladimir Ivanov kaotas eelviimases üksikmängus Ernests Gulbisele 6:7 (6), 6:3, (7:10).

6. MATŠ: Kanepi-Sevastova. Jäänud kahe servimurdega 0:4 taha, murdis Kanepi ise Sevastova pallingu nulliga. Teise servimurde tegi Kanepi tagasi üheksandas geimis, mil Sevastova servis setivõidu peale, vähendades kaotusseisu 4:5-le. Edasi suutsid mõlemad oma servi hoida ning sett kulmineerus kiire lõppmänguga, mille Kanepi 7:1 võitis.

Teises setis ei suutnud kumbki oma servi esimeses kolmes geimis hoida (kolmandas geimis tegi Kanepi suisa kolm topeltviga), kuniks Sevastova oma pallingugeimi nulliga võitis. Järjekordne servimurre viis Sevastova 5:2 juhtima. Oma servi nulliga hoides võitis lätlanna teise seti 6:2. Otsustava seti asemel mängiti turniiri reeglite kohaselt kiire lõppmäng 10 punktini. Kanepi läks seda 9:1 juhtima, omades kokku üheksat matšpalli, millest realiseeris viienda ehk võitis 10:5.

Mängu tipphetked:

7. MATŠ: Zopp - Ozolins. Kumbki oma servigeimi avasetis ei loovutanud. 18-aastane Ozolins võitis kiire lõppmängu 7:4.

Teises setis samuti kumbki oma servi loovutada ei tahtnud. Zopp võitis kiire lõppmängu 7:5. Seti lõpus suurele ekraanile kuvatud statistika näitas, et Zopp on oma esimeselt servilt võitnud 73% punktidest, Ozolins suisa 80%.

Kümne punktini mängitavas otsustavas tie-break'is jäi Zopp 0:5 taha, kuid viigistas 8:8. Viimased kaks punkti ning 10:8 võit kuulus siiski Ozolinsile.

Mäng täispikkuses:

8. MATŠ: Kanepi/Kontaveit - Ostapenko/Sevastova. Viimati 2015. aastal koos paarismängu mänginud eestlannad kaotasid avaseti 4:6. Teine sett õnnestus Kanepil ja Kontaveidil enda kasuks pöörata 7:5. Otsustava seti asemel kümne punktini mängitud kiire lõppmängu võitsid eestlannad 10:8.

9. MATŠ: Ivanov-Gulbis. Ivanov kaotas esimese seti kiires lõppmängus 6:8. Kumbki oma servigeimi vastasele ei loovutanud. Esimese servimurde tegi Ivanov teise seti neljandas geimis, asudes setti 3:1 juhtima. Sellest ühest murdest piisas, et võita sett 6:3 ja viia mäng otsustavasse kiiresse lõppmängu. Selle võitis aga Gulbis 10:7.

10. MATŠ: Kontaveit-Ostapenko. Mängu esimese servimurde tegi Kontaveit kuuendas geimis, minnes setti 4:2 juhtima. Teise järjestikuse servimurdega vormistas Kontaveit avaseti 6:2 võidu, kulutades selleks vaid 21 minutit.

Teise seti esimese servimurde sai Kontaveit kätte tasavägises neljandas geimis tänu Ostapenko topeltveale, minnes ette 3:1. Seisul 5:3 matšivõidule servides loovutas Anett esimest korda oma pallingu ning järgmise geimiga viigistas Ostapenko 5:5. Teise servimurde tegi Ostapenko 6:5 juhtima minnes. Kontaveit tegi kohe murde tagasi ja viis teise seti kiiresse lõppmängu, kus sai kätte vaid ühe punkti.

Matši saatuse otsustanud kiires lõppmängus tuli Kontaveit välja 3:6 kaotusseisust ning võitis 10:7.

11. MATŠ: Segapaarismäng. Ühesetilisena peetud vahetustega paarismängu võitis Eesti 7:5.

------

Üksik- ja paarismängudes mängivad Eestist Anett Kontaveit (WTA 22), Kaia Kanepi (WTA 99), Jürgen Zopp (ATP 552), Vladimir Ivanov (ATP 738) ning Lätist Jelena Ostapenko (WTA 41), Anastasija Sevastova (WTA 43), Ernests Gulbis (ATP 162) ja Karlis Ozolins (ATP 1133).

Neljapäevases avamängus lähevad omavahel vastamisi Kanepi ja Sevastova, mille järgneb Zoppi ja Ozolinsi vaheline kohtumine. Hommikuse programmi lõpetab naiste paarismäng.

Õhtul jätkub turniir vastasseisuga Gulbis vs Ivanov. Viimase üksikmänguna on kavas maiuspala Kontaveiti ja Ostapenko vahel. Turniirile pannakse punkt segapaarismänguga.

Esimene kohtumine algab Eesti aja järgi kell 11. Delfi TV teeb kõikidest mängudest otseülekanded.

Eilsetest tulemustest loe lähemalt SIIT.