Kõik väravad löödi lisaajal - esmalt tegid skoori belglased Kevin de Bruyne ja Romelu Lukaku, ameeriklaste ainsa tabamuse eest hoolitses vahetusest sekkunud 19-aastane Julian Green. Mängu parimaks valiti aga USA puurilukk Tim Howard, kelle väravale tehti koguni 39 pealelööki ja kes sai hakkama MMide ajaloo rekordilise 15 tõrjega.

Belglastel tekkis juba avaminutil ohtlik võimalus, kui Divock Origi sai karistusala paremas nurgas löögile, kuid Howard oli valvel ja tõrjus. Belgia oli ka järgnevalt üritavamaks pooleks, USA rõhus kontrarünnakutele. Veerandtunnise mängu järel tekitas elevust üks väljakule jooksnud fänn, kellel lasti platsil tükk aega seigelda.

22. minutil said belglased USA valesöödu järel kontrarünnaku, mille lõpetuseks lõi De Bruyne napilt väravast mööda. Ameeriklased testisid mitmel korral kauglöökidega belglaste puurivahti Thibaut Courtoisi, kes mängis aga eksimatult. Poolaja lõpus pääses ameeriklaste karistusalas ohtlikult löögile Jan Vertonghen, ent Howard oli taas valvel. Tasavägine avapoolaeg lõppes 0:0.

Teine mängupool jätkus sarnaselt esimesele - Belgia ründas, USA panustas jätkuvalt vasturünnakutele. Kohe avaminutitel pidi Howard sekkuma ja Dries Mertensi pealöögist tulnud palli üle värava lükkama. 54. minutil oli taas ohtlik olukord USA värava all, kui terav sööt lendas karistusalasse, kuid kaks belglast ei küündinud pallini. Kaks minutit hiljem oli taas värav õhus - pall lendas Origi pealöögist Howardi värava latti! Seejärel pääses ameeriklaste kontrarünnakul Graham Zusi löögile ning belglaste õnneks jäi Vertonghen palli teekonnale ette. Tunniajase mängu järel olid pealelöögid juba 17:3 Belgia kasuks.

Belglaste surve jätkus ning 71. minutil pidi Howard jalad appi võtma, et Origi üritust tõrjuda. Mõned minutid hiljem oli vahetusest sekkunud Kevin Mirallas Howardiga üks-ühe vastu, ent ameeriklane jäi taas löögile ette. Järgnevalt tulid ameeriklase supertõrjed Hazardi ja Origi löökidele.

Kuigi Belgia värav oli kogu aeg õhus, oleks nende teekond võinud lõppeda normaalaja teisel lisaminutil - ameeriklane Chris Wondolowski jäi värava ees vabaks, kuid oskas üle lüüa! Normaalaeg lõppes 0:0.

Belglased tõid lisaaja alguses Origi asemele Romelu Lukaku ning juba kolm minutit hiljem tasus vahetus end ära. Uus ründaja söötis belglaste kiirrünnakul De Bruyne`le, kes mängis end kaitsjate vahelt löögile ja saatis palli väravasse. 105. minutil jõudis Lukaku ise sihile, kuid kulus vaid kaks minutit, kui vahetusmees Green lõi ühe värava tagasi. Uue hingamise leidnud ameeriklased suutsid lõpuminutitel veel mitu ohtlikku võimalust tekitada, kuid viigiväravat neil lüüa ei õnnestunud.

Raske 2:1 võidu teeninud Belgia läheb veerandfinaalis vastamisi Argentinaga. Ülejäänud 1/4-finaalides on vastamisi Prantsusmaa-Saksamaa, Brasiilia-Kolumbia ja Holland - Costa-Rica.

Algkoosseisud:

Belgia: 1-Thibaut Courtois; 2-Toby Alderweireld, 4-Vincent Kompany, 15-Daniel Van Buyten, 5-Jan Vertonghen; 6-Axel Witsel, 8-Marouane Fellaini; 14-Dries Mertens, 10-Eden Hazard, 7-Kevin De Bruyne; 17-Divock Origi

USA: 1-Tim Howard; 3-Omar Gonzalez, 23-Fabian Johnson, 5-Matt Besler, 7-DaMarcus Beasley, 20-Geoff Cameron; 19-Graham Zusi, 11-Alejandro Bedoya, 4-Michael Bradley, 13-Jermaine Jones; 8-Clint Dempsey

Peakohtunik: Djamel Haimoudi (Alžeeria)