FOTOD: Fourcade kuld, Björndalen esimesena medalita, Tobreluts meie parimana 45.

(25)
Martin Fourcade
Martin FourcadeFoto: Rauno Volmar

25-aastane prantslane Martin Fourcade võitis oma karjääri esimese olümpiakulla, kui tõusis Sotšis laskesuusatamise 12,5 km jälitussõiduga kuuendalt kohalt esimeseks.

Ühe trahvi saanud prantslane tõusis liidriks kolmandas lasketiirus ja enam edu käest ei andnud. Fourcade`ile järgnesid täpselt lasknud tšehh Ondrej Moravec (14,1 sekundit) ja lasketiirudes korra eksinud prantslane Jean Guillaume Beatrix (+24).

Esimesena startinud 40-aastane Ole Einar Björndalen jäi medalist vaid sekundi kaugusele ja lõpetas neljandana. Norralasele sai saatuslikuks kolm trahvi. Lätlane Andrejs Rastorgujevs saavutas 9. koha.

Laupäeval sprindidistantsi võitnud Björndaleni arvel on olümpiamängudelt jätkuvalt seitse kulda, neli hõbedat ja üks pronks. Sellega jagab ta edukaima taliolümpialase tiitlit koos Bjørn Dæhlie`ga, kes võitis karjääri jooksul kaheksa kulda ja neli hõbedat. Üks enam võidetud kuld annab aga Dæhlie`le siiski napi paremuse.

Eestlaste parim oli täna Indrek Tobreluts, kes pidi sõitma kolm trahviringi ja tõusis 53. kohalt 45ndaks (+4.11). Samuti kolm trahviringi läbinud Kauri Kõiv oli 46. (4.21). Sprindis eestlaste edukaimana 50. koha saanud Danil Steptšenko sai täna koguni seitse trahvi ja lõpetas viimasena 59. kohal (+7.03).

Ole Einar Björndalen AFP

Sotši OM: laskesuusatamise jälitussõit
Danil Steptšenko on viimane lõpetaja ehk 59. (+7.03/ 7 trahvi).
Samuti kolm trahviringi sõitnud Kauri Kõiv oli 46. (4.21).
Indrek Tobreluts, kes tegi kolm möödalasku, on eestlaste parimana finišis 45. kohal (+4.11).
Björndalenile said kolm trahvi saatuslikuks. Kahe trahviga oleks tulnud kindel medal.
Prantslane Jean Guillaume Beatrix kolmandana finišis (+24). Björndalen neljas, vaid sekundi kaugusel pronksist!
Hõbeda teenib tšehh Ondrej Moravec, kes lasi täpselt ja kaotas võitjale 14,1 sekundiga!
25-aastane prantslane Martin Fourcade, kes startis kuuendana ja sai ühe trahvi, on võitjana finišis! Võimsa prantslase esimene olümpiakuld!
Hõbeda suunal liigun tšehh Ondrej Moravec.
Kõiv eksis teises tiirus kaks korda ja Tobreluts korra. Nad on 45. ja 46. kohal.
Björndalen eksis viimases tiirus korra, kuid võib veel pronksi eest võidelda.
Moravec on teine 17 sekundi kaugusel, kolmas Beatrix (+33).
Martin Fourcade ei eksi ja liigub olümpiakulla poole!
Liidrid viimases tiirus!
Björndalen kaotab 8,4 km peal liider Fourcade`ile 20 sekundiga.
Eestlased täna kahjuks palju kõrgemale tõusta oma stardikohtadest ei suuda.
Steptšenko sai 3. tiirus veel ühe trahvi ja temal täna juba kolm eksimust.
Kõiv pääses 3. tiirust trahvita.
Tobreluts sai esimeses püstitiirus 2 trahvi!
Björndalen on liidrist 19 sekundi kaugusel.
Fourcade on liider 3. tiiru järel! 6 sekundiga kaotab Landertinger ja 7 sekundiga Moravec.
Kolmas tiir. Esikolmik eksis - Fourcade, Landertinger ja Soukup said ühe trahvi.
Kõiv lasi teises tiirus täpselt, Steptšenko sai veel ühe trahvi.
5,9 km: Fourcade liider, sama sekundi sees Landertinger ja Soukup.
Tobreluts on 45. kohal teise tiiru järel, ta lasi ka teises tiirus täpselt.
Le Guellec kukkus laskumisel ja kolm meest said mööda!
Landertinger kaotab teise tiiru järel kanadalasele 3 ja Soukup 6 sekundiga.
Björndalen eksis viimasel lasul! Liider kanadalane Le Guellec.
Liidrid teises tiirus.
Tobreluts pääseb trahvideta, Steptšenko ja Kõiv said ühe trahvi. Tobreluts tiiru järel 46. kohal, Kõiv 52. ja Steptšenko 55.
Esikaheksast eksis vaid Eder! Björndalen liider, kuid 7 meest tihedalt kannul.