FOTOD: Euroopa 6. ja maailma 27. naine! Liina Luik jooksis Pekingi MM-il isikliku rekordi ja täitis varuga Rio olümpianormi!

 (45)
Kommentaarid
FOTOD: Euroopa 6. ja maailma 27. naine! Liina Luik jooksis Pekingi MM-il isikliku rekordi ja täitis varuga Rio olümpianormi!
Foto: Andres Putting

Maratoonar Liina Luik sai Pekingi MM-il 27. koha isikliku rekordiga 2:39.42. Oma varasemat tippmarki parandas 29-aastane jooksja ühe minuti ja kuue sekundiga.

Ühtlasi täitis Liina Rio olümpianormi 2:42.00.

"Olen väga-väga rahul - suutsin planeeritud tempot hoida. Tulin siia eesmärgiga olümpianorm täita ja rekord joosta - see õnnestus," sõnas Luik kümmekond minutit pärast finišeerumist ajakirjanike ette saabudes.

"Jooksin kaua ühe ameeriklannaga (Esther Erb) koos, see aitas. Samas, viimased seitse kilomeetrit oli kõva kannatamine - sundisin end jalgu tööle panema."

"Rada ja ilm (esmakordselt MM-i ajal oli pilvine ja mitte väga palav ilm - toim) olid täitsa head ning sobisid mulle ideaalselt," lisas eurooplastest kuues olnud Luik.

Liina kaksikõde, enne MM-i tõbine olnud Lily Luik sai 2:45.41-ga 37. koha.

Naiste maratoni võitis etiooplanna Mare Dibaba 2:27.35-ga. Hõbedale tuli tihedas lõpuheitluses Keenia esindaja Helah Kiprop (2:27.36), poodiumi viimase koha hõivas Bahreini esindav Eunice Kirwa (2:27.39).