Rasmus Mägi tõi Eestile kõigi aegade esimese staadionijooksu tiitlivõistluste medali, saades vihmasajus peetud 400 meetri tõkkejooksus 49,06-ga hõbeda. Šveitsile tõi Zürichist esimese kuldmedali 25-aastane Kariem Hussein, kes parandas finaalis isiklikku tippmarki 8 sajandikuga - uued rekordnumbrid 48.96. Kolmas oli venelane Deniss Kudrjavtsev 49,16-ga.

Reedene võistluspäev algas uue maailmarekordiga - meeste 50 km käimises tuli kolmandat korda Euroopa meistriks prantslane Yohann Diniz, kes läbis distantsi maailma tippmarki tähistava ajaga 3:32.33.

Naiste kõrgushüppes tagasid reedel pääsu lõppvõistlusele Eleriin Haas ning Grete Udras, kes mõlemad ületasid 1.85.

Jekaterina Patjuk jäi esimesena naiste 3000m takistusjooksu finaalist välja. Kahe eeljooksu peale 15 paremat pääsesid finaali ja Patjuk (aeg 10.03,60) sai 16. koha.

Naiste seitsmevõistluse võitis Antoinette Nana Djimou (Prantsusmaa) 6551 punktiga, hõbemedal hollandlanna Nadine Broersenile (6498p). Nafissatou Thiam võitis Belgiale pronksi 6423 punktiga. Grit Šadeiko kogus 6014 punkti ja sai 15. koha. Mari Klaup oli 5765 silmaga 19.