FOTOD | Delfi rallipäeva krosskardivõistlus tõi unelmate finaali: Ott Tänak lõi pingelises duellis Martin Järveojat!

 (17)

Teist aastat järjest Tallinna lauluväljakul toimunud Delfi rallipäev lõppes pingelise krosskardivõistluse finaaliga Ott Tänaku ja tema kaardilugeja Martin Järveoja vahel. Napi võidu võttis tuhandete fännide ees Tänak.

Poolfinaalis oli Tänak alistanud Hyundai WRC piloodi Dani Sordo, Järveoja sai aga jagu Eesti parimast krosskardisõitjast Andre Kiilist.

Kolmas koht kuulus Joosep Ralf Nõgesele, kes pronksisõidus seljatas Saksamaa ralli testile kiirustanud Kris Meeke'i asendanud Janar Mutiku. Veerandfinaalis oli Järveoja parem Sander Sepast, Tänakul ei tekkinud probleeme motoringrajasõitja Marko Rohtlaane alistamisega.

KÕIK TULEMUSED

Meeleoluka perepäeva üheks tipphetkeks oli ka Tänaku demosõit räppar Nubluga, kes on MM-tiitli eest võitleva rallimehe pannud oma hittloosse "tmt", mis ka hiljem mõistagi Nublu kontserdil kõlas.


Vaata ka suuremaid väljasõite!


Loe blogist, kuidas Delfi rallipäev möödus!

Delfi rallipäev
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tänak tänas fänne ja vabandas, et tal nende jaoks MM-rallidel nii palju aega ei ole jäänud kui täna. Oli ilus hetk! Publik tänas rallimeest palava aplausiga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kõik võistlejad käisid veel korraga laval. Välja arvatud Kris Meeke, kes kiirustas kohe pärast veerandfinaale lennuki peale. Tänak pildil tänamas Dani Sordot.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tänak lahkus autasustamiselt uue teleriga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald ja Ott Tänak. Soonvaldil seljas Žalgirise särk, sest järgmine Ekspress Meedia suursündmus on 8. septembril Saku suurhallis toimuv Kanase Žalgirise ja Kalev/Cramo sõpruskohtumine.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Ott Tänak on esimesena finišis! Järveoja saabub paar sekundit hiljem. Tänak kaitses ikka tiitlit.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Ott ja Martin on stardijoonel valmis.
Kohalik: Ta ei lase võita.. Martin lihtsalt võidab 🙃
Küsimus?: Ott laseks Martinil võita?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Delfi rallipäeva krosskardivõistluse kolmas koht kuulub Joosep Ralf Nõgesele!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Pilt on täiesti olemas, tehke väike refresh.
teist korda: Ma küsisin midagi, kus on pilt mis on lubatud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Enne finaali näeme veel Janar Mutik - Joosep Ralf Nõgene kolmanda koha sõitu.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Dani Sordo tuleb auringil masinast välja ja lehvitab publikule. Ilus žest!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tänak võidab Sordot! Finaalis Toyota esirallipaar vastamisi: Ott-Martin!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Sordo võtab esimese ringi lõpus rajapiirdeks oleva torbiku kaasa.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tänak annab endast kõik ja sõidab kurviposte kõveraks!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Lauluväljak on Ott Tänaku (puna-valge) ja Dani Sordo (sinine) poolfinaali ootuses.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Martin Järveoja on esimene finalist! Kiil jäi mäest alla finišisse tulles seisma.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Rajal on juba esimene poolfinaal: Martin Järveoja - Andre Kiil!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: "Mis seal ikka juhtuda saab, puur on ümber ju!" vahendas Margus Kiiver Juss Laansoo lühikommentaari.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Juss Laansoo sõitis juba stardisirge lõpus seina! Korraks oli ärev hetk, sest motomees ei tulnud kohe masinast välja, aga õnneks on kõik korras.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Martin Kangur peab leppima kaotusega. Jokker Janar Mutik pääseb kolmanda-neljanda koha sõitu.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Esimeses sõidus punases kardiga sõidab Janar Mutik (varusõitja Kris Meeke'i asemel), tumesinisega Martin Kangur. Joosep Laansoo ja Joosep Ralf Nõgene teises lohutussõidus. Kõigil neil meestel on võimalus heidelda pronksmedalile.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Äsja lõpetas oma esinemise lauluväljakul Nublu: https://g1.nh.ee/dgs/loader.php#id=247591
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Poolfinaalis läheb Tänak vastamisi Sordoga ja Andre Kiil Martin Järveojaga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kalev Kruus: "Leppisime niimoodi kokku, et see on meie jaoks nagu punktikatse. Tahtsime näha, kas punktikatsel on võimalik Toyotaga lõpuni tulla. Ma tulin lõpuni. See oli demonstratsioon sellest, mis juhtub, kui Jari-Matti Latvala lasta rajale ilma Miikka Anttilata."
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Vahepeal käisid rajal Kalev Kruus ja Toomas Vara, Toyota hübriididega. Ega nad väga hästi sinna kitsale teele ära ei mahtunud. Sõideti õigetest kurvidest mööda, torbikute vahelt, kohati isegi tagurpidi. Kes seal nüüd võitis, jäigi publikule mõistatuseks.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: https://twitter.com/GunnarLeheste/status/1145338061766746112?s=19
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kell 17.40 saab pulli. Toomas Vara ja Kalev Kruus lähevad Toyota C-HR hübriididega rajale. Hetkel vaidlevad, kumb saab välis-, kumb siseraja. 
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: "Ott on sõidumees, see on teada. Aga väga põnev oli!" kommenteeris motoringrajasõitja Marko Rohtlaan. "Igasugune autospordikogemus mul puudub, aga kiiruse taju ja pidurdusmaa hindamine on mul väiksest peale sisse kasvanud."
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tiitlikaitsja Ott Tänak on poolfinaalis! Rohtlaan ei jäänud palju maha. Veerandfinaalid on sellega läbi. Poolfinaalis on Andre Kiil, Martin Järveoja, Dani Sordo ja Ott Tänak.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Dani Sordo võtab kindla võidu! Virvesel oli üks päris äge moment muru peal.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Järveoja võitis veerandfinaalis Sander Seppa. Vahe ei olnud väga suur.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Järgmisena Saaremaa rallisõitja Robert Virves vastamisi Hispaania WRC ässa Dani Sordoga. Pärast neid viimane veerandfinaal Ott Tänak - Marko Rohtlaan.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Volver kommenteeris, kuhu need 0,137 sekundit jäid: "Üks kurv jäi natuke kripeldama, finišisirgele tulek. Jäin natuke hiljaks gaasi peale minekuga. Mõni kurv oli veel so-so. Üldiselt jään rahule, aga Kiil oli kiirem.""Auto oli üllatavalt teistsugune, võttis harjumiseks aega. Pidurid olid teistsugune, teine ring oli parem. Täiuslik sõit see kindlasti ei olnud," lisas Andre Kiil.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Järgmisena Tänaku kaardilugeja Martin Järveoja heitluses krosskardi spetsialisti Sander Sepaga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Ajatabel näitab, et Andre Kiil võitis 0,137 sekundiga. See on tänase päeva kõige napim võit.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Andre Kiil (valge) - Karl Martin Volver (sinine) tulid praktiliselt korraga üle finišijoone! Kes pääseb edasi?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Laulukaare alune on korralikult fännidest pungil.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Juss Laansoo võitis Roland Poomi. Järgmisena tulevad riburadapidi rajale avavooru võitjad.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Joosep Ralf Nõgene võitis Robert Kutsarit.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Rajal on paar Joosep Ralf Nõgene - Robert Kutsar. Valmis panevad end Juss Laansoo ja Roland Poom.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Krosskart toimetatakse kiirelt boksi. Ehk ei pea veel varukarti käima tõmbama?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kris Meeke selgitab videos, mille nahka tal esimene sõit läks: https://sport.delfi.ee/news/auto/rallipaev/delfi-video-kris-meekei-krosskardivoistlus-ebaonnestus-vaata-mida-wrc-staarid-avavooru-jarel-raakisid?id=86690201
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Martin Kangur võtab võidu Janno Liguri üle. Ligur põrutas seina. See kart vajab pisut putitamist nüüd.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kris Meeke võttis Allan Kakri ees napi-napi võidu!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Teine voor on algamas. Kõigepealt lähevad rajale kaotajad ehk lucky loserite voor. Kris Meeke ja Allan Kakri kõigepealt.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kõik eelsõitude ajad: https://twitter.com/PeepPahv/status/1145308415419453440
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tänak võidab pika puuga! Roland teenib siiski ka päris kena aplausi. Loosiga ei vedanud lihtsalt.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tsiklimeeste omavahelise duellis alistas Marko Rohtlaan Juss Laansoo. Juss jäi stardis pisut magama, aga lucky loseri ringis jätkab temagi. Viimases paaris on vastamisi Roland Poom ja Ott Tänak.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Robert Virves võttis tänase päeva napima võidu Martin Kanguri üle. 0,87 sekundit jäi mehi lahutama!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Dani Sordo (pildil) võidus polnud küsimust ka! Janno Liguril läks natuke aega kaduma muru peale sõitmisega.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Sander Sepp saab võidu Robert Kutsari üle. Valmis panevad end Janno Ligur ja Dani Sordo. Olgu veel öeldud, et see krosskart, mille Roland Poom proovisõidus "kõveraks keeras", saadi korda ning varukarti veel vaja ei läinud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Martin Järveoja võitis Joosep Ralf Nõgest! 
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Teises paaris võttis napi võidu Karl Martin Volver. Järgmine võistluspaar Martin Järveoja - Joosep Ralf Nõgene on end juba valmis panemas.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Rajal on Allan Kakri ja Karl Martin Volver. Meeke'il on võimalus veel lucky loser ringis tegusid teha.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tänaku ja Nublu sõidust video: https://sport.delfi.ee/news/auto/rallipaev/delfi-video-vaata-kuidas-ott-tanak-ja-nublu-lauluvaljakul-soorikuid-tegid?id=86689715
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Krosskartide eelsõidud algasid! Andre Kiil sai juba avaringis võidu Kris Meeke'i üle. Põhjaiirlasel tekkisid jälle probleemid ja mitu head sekundit läks kaduma.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Midagi pole öelda... Tänakul fännidest juba puudust ei tule.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tänak ja nublu jätsid ka lauluväljaku värskelt maha pandud asfaldile oma "signatuuri".
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tänak autogramme jagamas.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Lauluväljakul tegid just mõned "sõõrikud" Tänak ja nublu. Viimane oli õnnelik, et hommikusööki ei söönud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Juss Laansoo
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Roland Poomi masina rattad on kõverad. Kas saadakse korda või võetakse kasutusele varuauto?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Roland Poom pani jälle rajapiirded proovile ja tõi rajale punased lipud. Tänak ootab, kuni rada ära puhastatakse.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Publikut vaikselt koguneb. Nagu laulupidu juba!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Selline näeb stardiprotseduur välja: https://twitter.com/GunnarLeheste/status/1145283120842887169
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Muru pealt võetakse veidi lisa...
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Keegi sõitis just esimeses kurvis rajapiirded laiali. Rajajulgestajatel on nüüd natuke toimetamist. See võib olla üks kohtadest, kus täna juhtuma hakkab!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Juhei! Meeke'i masin saadi sõidukorda. Proovisõidud võivad jätkuda.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kris Meeke'il juba probleemid! Millegipärast on ta oma krosskardi raja äärde seisma jätnud. Ühel hetkel enam mäest üles ei vedanud. Saateauto läks vaatama, milles asi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Krosskartide proovisõidud algasid. Pilt Kris Meeke'i piloodikabiinist.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Järjekord lauluväljaku värava taga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Karl Martin Volver valmistub krosskarti istuma. Kell 13 hakkavad siin juba proovisõidud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Dani Sordo ja Kris Meeke peavad sõjaplaani:
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Ott saabus!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tere kõigile lauluväljakult! Niimoodi valmib tänane otseblogi, raadiotornist. Oleme teiega täna uste avamisest kuni sulgemisest välja.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Nublu käis souncheck'i tegemas:
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: https://g1.nh.ee/dgs/loader.php#id=247561
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Toyota paneb oma ala püsti:
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tänaku auto saabus Peetrist lauluväljakule!https://g1.nh.ee/dgs/loader.php#id=247561
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Mõned fotod praegu lauluväljakul toimuvatest ettevalmistustest: https://g1.nh.ee/dgs/loader.php#id=247559
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Video testipäevast:
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Fotod eilsest testipäevast Tabasalu kardirajal: https://g1.nh.ee/dgs/loader.php#id=247537