Staarründaja Luis Suarezita mänginud Uruguay asus küll 24. minutil Diego Lugano teenitud ja Edinson Cavani realiseeritud penaltist juhtima, kuid Costa-Rica vastas teisel mängupoolel kolme väravaga. 54. minutil lõi hiilgava mängu teinud Arsenali 21-aastane ründaja Joel Campbell suurepärase tsenderduse järel karistusalast 1:1 ja kõigest neli minutit hiljem viis Oscar Duarte standardolukorrast Costa-Rica 2:1 juhtima.

Kuigi Uruguay kasutas kiiresti ära kõik kolm vahetust ja oli kahel korral Cavani võimaluste järel väga lähedal viigiväravale, jõudis järgnevalt sihile taas Costa-Rica. Lõppseisu vormistas vahetusest sekkunud Marcos Urena 84. minutil, kui sai Campbellilt karistusalasse hiilgava söödu ja saatis palli külmavereliselt tagumisse nurka.

Kohtumise lisaminutitel sai Uruguay mängija Maxi Pereira veel ka punase kaardi. Kokkuvõttes Uruguaylt mannetu mäng, eriti kaitses, ja suure üllatuse serveerinud Costa-Ricale teenitud võit.

Teises D-alagrupi mängus on täna kell 1 vastamisi Inglismaa ja Itaalia.

Uruguay - Costa-Rica 1:3 (1:0)
Väravad: Edinson Cavani (penalti) 24. 1-0
Joel Campbell 54. 1-1
Oscar Duarte 58. 1-2
Marcos Urena 84. 1-3

Algkoosseisud: Uruguay: Muslera, Lugano, Godin, Gargano, Rodriguez, Forlan, Stuani, Pereira, Arevalo, Cavani, Caceres. Costa-Rica: Navas, Gonzalez, Umana, Borges, Duarte, Bolanos, Campbell, Ruiz, Díaz, Gamboa, Tejeda.