Erki Nool sise-EMil kaheteistkümnes

 (376)
Erki Nool
Empics/Scanpix

Erki Nool lõpetas Madridis toimunud sise-EMi seitsmevõistluse kaheteistkümnenda kohaga, Kristjan Rahnu oli avapäeva viimasel alal sunnitud vigastuse tõttu liidrikohalt katkestama.

7-võistluse avaalal 60 meetri jooksus näitas kiireimat aega Kristjan Rahnu, kes jooksis isikliku rekordi 6,80. Erki Nool sai ajaks 7,05, mis andis kokkuvõttes enne kaugushüpet kuuenda koha.

Kaugushüppes sai Rahnu kirja korraliku 7.46 (sama, mis 6006 punkti kogumisel), ja jätkas ka kahe ala järel liidrina. Nool hüppas 7.26 ja oli kaheksandal kohal.

Kuuli tõukas Rahnu 15.69 (6006 punkti graafikus 15.96) ja säilitas ka kolme ala järel liidrikoha. Nool suutis 13.84 (Reval Cupil 14.66).

Kõrgushüppes ei suutnud aga Rahnu ületada algkõrgust 1.88 ja langes edasisest konkurentsist välja. Eesti tulevikulootusel ei lasknud korralikult võistelda juba teisipäeval tunda andnud pöiavigastus.

Nool ületas kõrguses 1.91 ja lõpetas avapäeva 3183 punktiga. Veebruari alguses Reval Hotels Cupil kogutud 6070 punkti graafikust jäi olümpiavõitja maha juba 161 silma.

Teise päeva avaalal 60 meetri tõkkejooksus näitas Nool aega 8,39 (Reval Cupil 8,21) ja jätkas üheteistkümnendal kohal.

Teivashüppes piirdus Nool 5.10-ga ja oli enne viimast ala kaheksandal kohal (5010 punkti). Enne 1000 meetri jooksu juhtis võistlust venelane Aleksandr Pogorelov 5410 punktiga, tšehhil Roman Šebrlel oli 5355 ja Roland Schwarzlil 5221 silma.

1000 meetri jooksuga kerkis Euroopa sisemeistriks Šebrle — aeg 2.39,64 ja kokku punkte 6232. Hõbe- ja pronksmedali teenisid vastavalt Pogorelov (6111) ja Schwarzl (6064).

Erki Nool läbis viimase ala 2.56,19-ga ja sai kokkuvõttes 5712 punktiga 12. koha.

7-võistlus, 60 m:
I jooks:
1 Chiel Warners NED 6.98 (889 p)
2 Nadir El Fassi FRA 7.11 (844)
3 Roland Schwarzl AUT 7.15 (830)
4 Eugene Martineau NED 7.15 (830)
5 Laurent Hernu FRA 7.15 (830)
6 Marc Magrans ESP 7.17 (823)
7 Robert Gindera POL 7.19 (816)
8 Attila Zsivoczky HUN 7.22 (806)
II jooks:
1 Kristjan Rahnu EST 6.80 (955)
2 Petr Svoboda CZE 6.90 (918)
3 François Gourmet BEL 6.93 (907)
4 Aleksandr Pogorelov RUS 7.03 (872)
5 Erki Nool EST 7.05 (865)
6 Roman Šebrle CZE 7.06 (861)
7 Aleksey Drozdov RUS 7.08 (854)

7-võistlus, kaugushüpe:
I grupp:
1 Roland Schwarzl AUT 7.49 (932)
2 Chiel Warners NED 7.37 (903)
3 Nadir El Fassi FRA 7.19 (859)
4 Eugene Martineau NED 7.13 (845)
5 Marc Magrans ESP 7.11 (840)
6 François Gourmet BEL 7.10 (838)
7 Attila Zsivoczky HUN 7.09 (835)
8 Robert Gindera POL 6.95 (802)
II grupp:
1 Roman Šebrle CZE 7.57 (952)
2 Kristjan Rahnu EST 7.46 (925)
3 Aleksandr Pogorelov RUS 7.44 (920)
4 Aleksey Drozdov RUS 7.38 (905)
5 Erki Nool EST 7.26 (876)
6 Laurent Hernu FRA 7.14 (847)

Paremusjärjestus kahe ala järel:
1 Kristjan Rahnu 1880
2 Roman Šebrle 1813
3 Chiel Warners 1792
4 Aleksandr Pogorelov 1792
5 Roland Schwarzl 1762
6 Aleksey Drozdov 1759
7 Francois Gourmet 1745
8 Erki Nool 1741

7-võistlus, kuulitõuge:
1 Aleksandr Pogorelov RUS 16.12 (859)
2 Aleksey Drozdov RUS 16.05 (854)
3 Kristjan Rahnu EST 15.69 (832)
4 Roman Šebrle CZE 15.27 (806)
5 Laurent Hernu FRA 14.93 (785)
6 Robert Gindera POL 14.75 (774)
7 Chiel Warners NED 14.67 (769)
8 Roland Schwarzl AUT 14.67 (769)
9 Attila Zsivoczky HUN 14.58 (764)
10 Erki Nool EST 13.84 (719)
11 Marc Magrans ESP 13.43 (693)
12 François Gourmet BEL 13.25 (682)
13 Eugene Martineau NED 13.22 (681)
14 Nadir El Fassi FRA 12.93 (663)

Paremusjärjestus kolme ala järel:
1 Kristjan Rahnu EST 2712
2 Alaksandr Pogorelov RUS 2651
3 Roman Šebrle CZE 2619
4 Aleksey Drozdov RUS 2613
5 Chiel Warners NED 2561
6 Roland Schwarzl AUT 2531
7 Laurent Hernu FRA 2462
8 Erki Nool EST 2460

7-võistlus, kõrgushüpe:
1 Attila Zsivoczky 2.15 (944)
2 Aleksandr Pogorelov 2.09 (887)
3 Roman Šebrle 2.09 (887)
4 Robert Gindera 2.06 (859)
5 Eugene Martineau 2.06 (859)
6 Nadir El Fassi 2.03 (831)
7 Aleksey Drozdov 2.00 (803)
8 Laurent Hernu 2.00 (803)
9 Chiel Warners 1.97 (776)
10 Roland Schwarzl 1.97 (776)
11 Francois Gourmet 1.94 (749)
12 Erki Nool 1.91 (723)
13 Marc Magrans 1.91 (723)
14 Kristjan Rahnu 0

Paremusjärjestus nelja ala järel:
1 Aleksandr Pogorelov 3538
2 Roman Šebrle 3506
3 Aleksey Drozdov 3416
4 Attila Zsivoczky 3349
5 Chiel Warners 3337
6 Roland Schwarzl 3307
7 Laurent Hernu 3265
8 Robert Gindera 3251
9 Eugene Martineau 3215
10 Nadir El Fassi 3197
11 Erki Nool 3183
12 Francois Gourmet 3176
13 Marc Magrans 3079
14 Kristjan Rahnu 2712

7-võistlus, 60m tj:
1 Chiel Warners 7,94 (997)
2 Laurent Hernu 8,04 (972)
3 Aleksandr Pogorelov 8,08 (962)
4 Roland Schwarzl 8,16 (942)
5 Roman Šebrle 8,17 (939)
6 Attila Zsivoczky 8,28 (913)
7 Nadir El Fassi 8,32 (903)
8 Robert Gindera 8,34 (898)
9 Eugene Martineau 8,37 (891)
10 Marc Magrans 8,38 (888)
11 Erki Nool 8,39 (886)
12 Aleksey Drozdov 8,48 (865)
13 Francois Gourmet 8,56 (846)

Paremusjärjestus viie ala järel:
1 Aleksandr Pogorelov 4500
2 Roman Šebrle 4445
3 Chiel Warners 4334
4 Aleksey Drozdov 4281
5 Attila Zsivoczky 4262
6 Roland Schwarzl 4249
7 Laurent Hernu 4237
8 Robert Gindera 4149
9 Eugene Martineau 4106
10 Nadir El Fassi 4100
11 Erki Nool 4069
12 Francois Gourmet 4022
13 Marc Magrans 3967

7-võistlus, teivashüpe:
1 Roland Schwarzl 5.20
2 Erki Nool 5.10
3 Roman Šebrle 5.00
4 Aleksandr Pogorelov 5.00
5 Chiel Warners 4.90
6 Attila Zsivoczky 4.80
7 Francois Gourmet 4.80
8 Aleksey Drozdov 4.70
9 Robert Gindera 4.60
10 Eugene Martineau 4.60
11 Laurent Hernu 4.60
12 Marc Magrans 4.60
13 Nadir El Fassi 4.40

Paremusjärjestus kuue ala järel:
1 Aleksandr Pogorelov 5410
2 Roman Šebrle 5355
3 Roland Schwarzl 5221
4 Chiel Warners 5214
5 Attila Zsivoczky 5111
6 Aleksey Drozdov 5100
7 Laurent Hernu 5027
8 Erki Nool 5010

7-võistlus, 1000 m:
1 Nadir El Fassi 2.36,31
2 Attila Zsivoczky 2.36,49
3 Marc Magrans 2.36,53
4 Roman Šebrle 2.39,64
5 Eugene Martineau 2.40,29
6 Francois Gourmet 2.40,80
7 Laurent Hernu 2.42,27
8 Roland Schwarzl 2.42,76
9 Chiel Warners 2.42,90
10 Aleksey Drozdov 2.43,17
11 Robert Gindera 2.47,86
12 Erki Nool 2.56,19
13 Aleksandr Pogorelov 2.56,32

Lõplik paremusjärjestus:
1 Roman Šebrle 6232
2 Aleksandr Pogorelov 6111
3 Roland Schwarzl 6064
4 Chiel Warners 6055
5 Attila Zsivoczky 6024
6 Aleksey Drozdov 5939
7 Laurent Hernu 5875
8 Eugene Martineau 5766
9 Nadir El Fassi 5746
10 Francois Gourmet 5736
11 Robert Gindera 5727
12 Erki Nool 5712
13 Marc Magrans 5669


Katrin Käärt jooksis rekordi

Katrin Käärt pääses reedel 60 m eeljooksust uue Eesti rekordi 7,30-ga poolfinaali.

Poolfinaalis näitas Käärt aega 7,34 ja sai kokkuvõttes EM-il 12. koha.

Maris Mägi sai 400 m eeljooksus ajaks 54,44 ja edasi ei pääsenud.

Taavi Peetre ei saanud kuulitõuke kvalifikatsioonist edasi — 19.45 andis 21 mehe konkurentsis 13. koha.

Kristel Berendsen sai naiste kaugushüppe eelvõistlusel kirja 6.25, mis ei andnud aga 23 naise konkurentsis enamat 16. kohast.

Ksenia Balta alustas reedel sise-EMil viievõistlust 60 m tõkkejooksus saadud kesise 10,60-ga. Nimetatud tulemus on koguni 1,7 sekundit nõrgem tema isiklikust rekordist. Avaaala võitis suurfavoriit Carolina Klüft 8,19-ga. Kõrgushüppes sai Klüft taas alavõidu, ületades 1.93. Balta sai kõrguses kirja 1.63.

Kuulitõukes oli Balta tulemus 11.06, kaugushüppes 6.12. Liider Klüft tõukas kuuli 13.29 ja hüppas kaugust 6.65. Viie alaga kogus kuldmedali võitnud rootslanna 4948 punkti, kuna viimasel alal 800 m jooksus oli Klüfti aeg 2.13,47.

Ksenia Balta lõpetas oma jooksu 2.18,10-ga kolmandana, kuid 3711 punktiga tuli ikkagi leppida 14. ehk viimase kohaga.

Mirjam Liimask piirdus naiste 60m tõkkejooksus ajaga 8,25, mis andis 18. koha. Marko Aleksejev sai meeste kõrgushüppes sama koha, kui ületas 2.18.