Eriarstide visiiditasu koormab kiirabi

 (10)

Põhja-Eesti regionaalhaiglas (PERH) teisipäevast kümnekordseks tõstetud visiiditasu koormab kiirabi, sest kiirabiga haiglasse toodud patsientidelt tasu ei nõuta.

“Tõepoolest näeme, et inimesed, kes peavad taksosõitu liigseks, hakkavad kuritarvitama kiirabi, et haiglasse sel teel ilma rahata saada,” ütles Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas Eesti Päevalehele.

Adlas lisas, et mujal maailmas maksab ise haiglasse tulnud patsient vähem kui kiirabiga sõites.

Tervishoiuteenuste korralduse seadus võimaldab eelmise aasta lõpust eriarsti visiidi ning voodipäeva eest tasu küsida.

Voodipäev maksab PERH-is 25 krooni, päevakirurgias 75 krooni. “Kui patsient kohe raha ei maksa, siis antakse talle arve kaasa ja eeldatakse selle tasumist 30 päeva jooksul,” ütles PERH-i kommunikatsioonidirektor Kristjan Hamburg.

PERH-i eeskujul võib tasu tõusta ka teistes Tallinna haiglates. “Kui ots on juba lahti tehtud, siis oleme sunnitud seisus,” ütles Lääne-Tallinna keskhaigla juhatuse esimees Peep Põdder, “PERH saab sama teenuse eest oluliselt rohkem raha ja maksab tohtritele kõrgemat palka. Meilt hakkab tööjõud sellisel juhul sinna ära liikuma,” lisas ta.

Põdderi sõnul ei hakka Lääne-Tallinna keskhaigla enne maikuud kindlasti tasu tõstma. Sama kinnitati ka Ida-Tallinna keskhaiglast.

Tartu Ülikooli kliinikumis on kuni 50-kroonist visiiditasu küsitud alates eelmise aasta detsembrist.