Endine Tartu korvpallur Todd Abernethy: jumal tõi mind Baltikumi erilisel põhjusel

 (14)
Todd Abernethy
Foto: Ilmar Saabas

Hooajal 2009/2010 Tartu Rocki ridades ning enne seda Riia Baronsis mänginud ameeriklane Todd Abernethy arvab, et tema viibimine Baltikumi meeskondades on vajalik millegi suure saavutamiseks. Sellest hooajast on 27-aastane Abernethy Ventspilsi mängumees.

„Olen Baltikumis kaks aastat juba olnud ning mul oli väga hea meel siia tagasi tulla. Minul ja mu naisel on Riias ja Tartus palju sõpru tekkinud ning meie kaks väikest last on nüüd samuti siin. Mõistagi on korvpall üks põhjus, miks ma siin olen, kuid ma usun, et jumal tõi mind ühtlasi siia erilisel põhjusel. Peame lihtsalt ootama ja vaatama, mis saab,” ütles ta Balti liiga koduleheküljele.

Abernethy tahab Ventspilsile nii kasulik olla kui võimalik ning ka mängijana sel hooajal arenguhüppe teha. Küsimusele „Mida sa loodad Ventspilist kaasa saada?” vastas ameeriklane: „Neid asju, mida sellest ajast võita, on palju. Näiteks teha see meeskond nii heaks kui võimalik, areneda ise mängijana, nautida aega oma perekonnaga ning mis kõige tähtsam – glorify God (tõlk: jumalat kiita)”.