Emil Hegle Svendsen tuli kolmekordseks olümpiavõitjaks fotofinišiga

 (14)
Emil Hegle Svendsen tuli kolmekordseks olümpiavõitjaks fotofinišiga
Emil Hegle Svendsen kolmandas lasketiirus.AFP/Scanpix

Sotši olümpia meeste laskesuusatamise 15 km ühisstardist sõidu võitis kõik neli lasketiiru puhtalt läbinud norralane Emil Hegle Svendsen põnevas finišiheitluses kahekordse Sotši mängude võitja, prantslase Martin Fourcade'i ees.

Fourcade'ist suusastaadionil möödunud Svendsenil oli lõpusirgele tulles pealtnäha kindel edumaa, kuid norralane lasi viimastel meetritel jala sirgeks ning oleks äärepealt kullast ilma jäänud, sest Fourcade libistas suusa ette ja kohtunikud pidid vaatama fotofinišit. See tõestas siiski norralase ülinappi võitu.

Pronksi sai tšehh Ondrej Moravec, kes läbis nagu Svendsengi kõik tiirud ühegi eksimuseta ning lõpetas võitjast 13,8 sekundit hiljem.

Seitsmekordne olümpiavõitja oli medalikonkurentsis kuni viimase tiiruni, kust ta korjas endale neli trahviringi ning sai alles 22. koha.

Svendsenist sai tänasega kolmekordne olümpiavõitja. Vancouveris võitis ta neli aastat tagasi kuldmedalid 20 km individuaalsõidus ja teatesõidus. Lisaks on tal auhinnakapis Vancouveri hõbemedal 10 km sprindist. Maailmameistrivõistluste kuldasid on Svendsenil 11.

TULEMUSED