Ekskalevlane on eurosarja kõige efektiivsem mängija

 (3)
Kurbase koduklubi vahegrupis koos Türgi, Prantsusmaa ja Rumeenia klubidega
Frank Elegar
Frank ElegarFoto: Ilmar Saabas

Sel nädalal tõmmati joon alla FIBA Europe Cup alagrupiturniirile. 37st meeskonnast pääses jätkama 24. Mõlemad osalenud Eesti klubid, Tartu Ülikool ja Tallinna Ülikool/Kalev piirdusid alagrupiturniiriga, kusjuures kaotati kõik kaheksa kohtumist.

Üks eestlane jätkajate seas siiski on. Tanel Kurbase tööandja Södertälje Kings sai alagrupis Bonni Telekom Basketsi järel teise koha ning pääses vahegruppi, kus vastasteks prantslaste Elan Chalon, türklaste Gaziantep ja rumeenlaste BC Mures.

Kurbase keskmised näitajad alagrupis - 22,2 minutit, 10 punkti ja 0,7 lauapalli. Ta on +/- reitingult tiimi parim, näitajaga +5,3.

Kui Kurbas on mõnes kategoorias meeskonna parim, siis ekskalevlane Frank Elegar lööb laineid kogu liiga võrdluses. Krasnojarski Jenissei korvialune jõud on statistikatabelis esikohal nii effektiivsuses, lauapallide võtmises kui visete blokeerimises. Tabavusprotsendilt on ta 68,4 protsendiga napilt teine.

STATISTIKA

Kalev/Cramos 2,5 hooaega mänginud Elegar aitas Jenissei alagrupist mõistagi edasi. Vahegrupis on Venemaa klubi vastasteks Sofia Lukoil Academic, Lissaboni Benfica ja FIBA Meistrite liiga esimeses kvalifikatsiooniringis Tartu Ülikoolile alla jäänud Gröningeni Donar.