Eestlane vilistas paraolümpiamängude võrkpallifinaali

 (1)
Kuuba-Brasiilia võrkpall
AFP/Scanpix

Londoni paraolümpiamängude meeste istevõrkpalli finaalkohtumist Iraani ja Bosnia-Hertsegoviina vahel vilistas teise kohtunikuna tartlane Toomas Murulo. Bosnia meeskond võitis 3:1.


Murulole oli see esimene olümpiakogemus. Londonis valiti ta kolm korda esimeseks ja kaks korda teiseks kohtunikuks. Esimese kohtunikuna tegutses finaalis sakslane Anton Probst. Naiste esikohamängus võitis Hiina USA 3:1.

„Määramine finaalkohtumisele tuli meeldiva üllatusena,“ tunnistas Murulo (47) volley.ee-le. „Vanusepiir on 55 aastat, järelikult saan pretendeerida kohtunikuks ka kaheks järgmiseks olümpiaks.“

Murulo tegutseb paralleelselt klassikalises võrkpallis, aastaid on ta vilistanud Euroopa Meistrite liiga ja muude rahvusvaheliste tiitlivõistluste mänge.

Edukas on see aasta olnud ka meie noorema põlve kohtunikel. Rahvusvahelise kategooria saamiseks läbisid vastava eelkursuse Kristjan Vanaveski tavavõrkpallis, Uku Rummi rannavolles ja Rauno Murulo istevõrkpallis.

Kas paraolümpiamängudel ka võrkpallurite hulgas dopinguprobleeme tekkis?

Toomas Murulo: „Tean, et võrkpallureid on kontrollitud, aga vahelejäämisest pole kuulnud.“

Milliseid vigu istevõrkpallis kõige enam esineb?

„Tagumik ei tohi maast kerkida, siin tuleb ikka vigu ette. Nagu ka valeasetusi.“

Vaieldakse ka?

„Ühes mängus tuli hiinlane mu juurde aru pärima, paraku mandariini keeles. Midagi ei saanud aru. Palusin korrata küsimust inglise keeles, aga seda ei mõistnud tema. Tuli ta niisama oma kohale saata.

Kas Eesti istevõrkpalli meeskond käib veel koos?

„Käib, treenib ja võistleb ka. Võtab naabreid vastu ja käib ise väljas.“