Eesti võitis maadluse juunioride MM-i korraldusõiguse


Eesti võitis maadluse juunioride MM-i korraldusõiguse
.

Möödunud aasta mai keskel sai Eesti Maadlusliit rõõmustava uudise, mil Rahvusvaheline Maadlusliit kiitis heaks Eesti taotluse juunioride maailmameistrivõistluste korraldamiseks. MM toimub Tallinnas Tondiraba jäähallis 12.-18. augustini.

Eesti Maadlusliidu presidendi Jaanus Paevälja sõnul on tegemist märgilise sündmusega. “Maadlus on läbi aegade olnud Eesti üks nimekamaid ja tulemuslikuimad spordialasid. Juba Kalevipoeg ja tema vennad katsusid maadeldes omavahel rammu,” sõnab Paeväli muigega. “Täna on meil muidugi uued nimed ja seda nii noorte, juunioride kui ka täiskasvanute tasemel. Heiki Nabi kõrvale hakkab tulema üha rohkem noori konkurente, samuti teevad tublisid tulemusi meie naismaadlejad. See, et meie enda koduõuel toimuvad maailmameistrivõistlused, annab meie sportlastele kahtlemata indu juurde, et kodupubliku ees ilusat maadlust näidata,” peab Paeväli juunioride MMi oluliseks.

MM-i tasemel võistlusi Eestis varasemalt nähtud pole. Viimane suurem tiitlivõistlus toimus Eesti Vabariigis 1938. aastal, mil siin peeti Euroopa meistrivõistlused. “Tulev võistlus on Eesti jaoks ajalooline. Tegemist on maailmameistrivõistlustega, mis tähendab seda, et osalejaid on tulemas üle maailma. See on kahtlemata suur samm Eesti maailmakaardile tõstmisel,” kinnitab Paeväli.

Maadlusliidu presidendi sõnul on ambitsioon kodusel tiitlivõistlusel hästi esineda kõrge. “Me oleme tugevalt panustanud kreeka-rooma juunioride koondise arengusse ja meie eesmärk on kahtlemata esineda väärikalt. Kreeka-rooma stiilis tahame välja panna terve juunioride koondise, mitte tulla matile vaid 1-2 sportlasega. Vaba- ja naistemaadluses püüame samuti maksimaalse sportlaste hulga ja tugeva taseme poole,” sõnab Paeväli.

Seotud lood:

Tiitlivõistluse korralduse nimel tuli Eestil rinda pista selliste tugevate maadlusriikidega nagu Ungari ja Moldaavia. “Meile sai kaalukausiks väga hästi ja kõrgel tasemel üheskoos aprillis Spordiseltsiga Kalev korraldatud Kristjan Palusalu memoriaal, kus olid kohal ka rahvusvahelise maadlusliidu inspektorid. Saime hea tagasiside ja seeläbi ka rohelise tule MM-i korraldamiseks,” selgitab Paeväli. Presidendi hinnangul on nüüd oluline kokku panna korraldusmeeskond ning astuda vastu ajaloolisele väljakutsele.

Kokku oodatakse Eestisse üle 700 sportlase, kellega kaasas on ka delegatsioonid, nende hulgas ligi 250 treenerit. Koos pealtvaatajatega ületab prognoosi kohaselt MM-ist osa saavate inimeste number 2000 piiri.